5 Wyzwań Outsourcingu HR (i Jak je pokonać)

5 Wyzwań Outsourcingu HR (i Jak je pokonać)

Jak działa outsourcing HR?

Outsourcing ma miejsce wtedy, gdy firmy potrzebują pomocy w realizacji zadań spoza swojej sfery eksperckiej. Innymi słowy, firmy te wychodzą „na zewnątrz”, aby znaleźć „źródła”, które są im potrzebne do tego, aby ich działalność przebiegała sprawniej i stała się bardziej lukratywna. W dzisiejszych czasach większość firm korzysta z outsourcingu w celu obsługi zarówno klientów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Możesz skorzystać z outsourcingu, aby uzyskać zarówno produkty, jak i usługi.

Wyzwania związane z outsourcingiem HR

  1. Rozłąka z personelem

Przedstawiciele działu kadr mają kluczowe znaczenie dla tego, aby pracownicy czuli, że mają głos i są doceniani. Przeniesienie tych obowiązków na oprogramowanie komputerowe lub na stronę trzecią może spowodować, że pracownicy poczują się oderwani od swoich pracodawców i nie będą w pełni rozumieć potrzeb swoich zespołów.

  1. Ograniczona elastyczność

Zwłaszcza w małych firmach przedstawiciele działu kadr i menedżerowie mogą pomóc pracownikom w krótkim czasie – wypłacić niewykorzystane dni urlopu w nagłych wypadkach lub pozwolić im wcześniej zanurzyć się w przyszłorocznym urlopie. Kiedy HR staje się zautomatyzowane i/lub zlecone na zewnątrz, tego typu zakwaterowanie dla lojalnych pracowników może być trudne, jeśli nie niemożliwe.

  1. Problemy, których naprawa trwa dłużej

W sytuacjach, w których popełniono błąd – np. z listą płac lub liczbą dni urlopu pracownika – przejście przez zewnętrzny dział HR może oznaczać długie oczekiwanie na naprawę błędu, pozostawienie pracownika w złości lub frustracji. Ponadto, gdy pracownik odchodzi z pracy, a firma korzysta z usług zewnętrznego konsultanta, proces rekrutacji i szkolenia może trwać dłużej niż w przypadku wewnętrznego działu HR, który może być bardziej aktywny w zakresie rekrutacji i szkolenia pracowników zanim stanowiska zostaną nawet otwarte.

  1. Mniej możliwości wyboru

Firmy korzystające z profesjonalnej organizacji pracodawców (PEO), która zajmuje się wszystkim, począwszy od zatrudniania i zwalniania pracowników, a skończywszy na listach płac i ubezpieczeniach, mogą stwierdzić, że mają mniej możliwości wyboru, jeśli chodzi o korzyści dla swojej organizacji. Przekazując kontrolę nad określonymi funkcjami stronie trzeciej, ograniczasz swoją firmę do pakietów, które PEO ma do zaoferowania.

  1. Kwestie bezpieczeństwa

Wielu dostawców usług korzysta z internetowego oprogramowania do obsługi funkcji kadrowych, pozostawiając wrażliwe informacje o pracownikach potencjalnie podatnych na zagrożenia bezpieczeństwa, a także awarie. Sprawdzanie informacji o zabezpieczeniach i referencji dostawcy jest niezbędne podczas zakupów jakichkolwiek usług HR z dostępem do Internetu.

Jak sprostać tym wyzwaniom

Zadowolony, pracowity personel to największa przewaga konkurencyjna, jaką ma firma, i można stworzyć kulturę firmy, która ceni pracowników i ich wkład, dbając o to, aby ich głosy były słyszalne. Jak widać na powyższej liście, jednym z największych wyzwań związanych z outsourcingiem zasobów ludzkich jest brak kogoś, kto potrafi rozwiązać problemy związane z pracą, frustracją i brakiem komunikacji, które są nieuniknione w każdym środowisku pracy.

Na szczęście dla firm rozważających outsourcing, najlepsze usługi outsourcingu personalnego pozwalają na wybranie funkcji, które należy im powierzyć, dzięki czemu możesz mieć pod ręką personel, który zajmie się tymi ważnymi relacjami międzyludzkimi i będzie działał jako łącznik między pracownikami a Twoimi dostawcami usług HR. Podczas gdy niektórzy dostawcy mają politykę „wszystko albo nic” w odniesieniu do Twoich funkcji HR (albo chcą obsługiwać wszystkie z nich, albo nie możesz z nich korzystać), wielu z nich oferuje opcję pozwalającą Ci zdecydować, które funkcje chcesz zachować w biurze, a które mogą być wykonywane gdzie indziej.

Są to najczęstsze usługi oferowane przez firmy świadczące usługi outsourcingu personalnego:

Usługi płacowe (płacenie pracownikom, obsługa podatkowa, śledzenie czasu choroby i urlopów)

  • Świadczenia (ubezpieczenia zdrowotne i na życie, plany emerytalne itp.)
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi (rekrutacja, zatrudnianie, zwalnianie, rozmowy kwalifikacyjne wyjazdowe, przeglądy roczne)
  • Zarządzanie ryzykiem (wynagrodzenia pracowników, szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, zgodność z przepisami, rozwiązywanie konfliktów, polityka biurowa)

Podczas gdy outsourcing jednej z tych usług pozwoliłby zaoszczędzić czas i pieniądze firmy, mądrym rozwiązaniem może być utrzymanie miejsc pracy skoncentrowanych na ludziach (myślenie o zatrudnianiu, zwalnianiu i ocenach wydajności) na terenie firmy. Ponadto, pozwolenie pracownikom na rozwianie ich frustracji i obaw dotyczących zlecanych usług pomoże Ci ocenić, co działa, a co nie, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Więcej o pracy i wyzwaniach działu HR przeczytacie na https://twojaagencjahr.pl/

Previous Jak można spędzić czas we Wrocławiu?
Next 7 Powodów, dla których warto przejść na makijaż mineralny

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Specyfika tłumaczenia karty charakterystyki

Jeśli stajemy przed koniecznością wykonania tłumaczenia karty charakterystyki, musimy mieć świadomość tego, że w zdecydowanej większości przypadków będzie to coś o wiele poważniejszego niż przekład literacki. Takie tłumaczenie powinno przecież

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarnia Wrocław – kompleksowe usługi w zakresie wysokiej klasy druku cyfrowego

Proces drukowania okazałych książek, czasopism, ale również wszelkiego rodzaju broszur, ulotek czy plakatów przebiega dziś bardzo sprawnie, a to za sprawą nowoczesnych urządzeń wykorzystujących technologię druku cyfrowego. Jednak współczesna drukarnia

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowa Inspiracja Inwestycją Miesiąca we Wrocławiu!

Wrocław znajduje się w czołówce prężnie rozwijających się miast Polski. Powstaje w nim coraz więcej mieszkań i chociaż wybór nie jest łatwy to Klienci obido.pl wybrali Inwestycję Miesiąca czerwiec we

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź