7 Powodów, dla których warto przejść na makijaż mineralny

7 Powodów, dla których warto przejść na makijaż mineralny

Makijaż mineralny nie zawsze miał najlepszą reputację. W przeszłości mógł być kojarzony z kredową, ziarnistą teksturą i efektem maskowania. I z tym zgadza się Aimee Adams, artystka makijażu sentymentalnego. „Nigdy nie nosiłam w swoim zestawie makijażu na bazie minerałów”, mówi. „To było dość ciężkie dla skóry i nie tak łatwo się z nim pracowało. Ale teraz, kiedy tekstury stały się lżejsze i można uzyskać makijaż mineralny w formie płynnej, mam kilka odmian na sobie przez cały czas.” Poza tym, można powiedzieć, że marki minerałów sprzed 10 lat nie miały takiego zróżnicowania i luksusu jak „regularny” makijaż.

Ale czasy się zmieniły. Makijaż mineralny nigdy nie był bardziej innowacyjny, kreatywny i poszukiwany, i to nie bez powodu. Nie tylko formuły są jednymi z najbardziej pożądanych, ale także efekty uboczne wzmacniające skórę są lepsze niż kiedykolwiek. Więc jak się go robi? Cóż, minerały takie jak mika, cynk i tlenek tytanu są mielone do bardzo dokładnej konsystencji, a następnie łączone z pigmentem. Często jednak to, czego nie ma w makijażu mineralnym, czyni go bardziej korzystnym. Nie znajdziesz żadnych olejków, wosków, konserwantów, syntetycznych zapachów ani środków wypełniających, które są używane przez konwencjonalne marki makijażu, więc mogą one zużywać mniej pigmentu, a zatem możesz użyć go więcej, aby uzyskać pożądany efekty.

Makijaż mineralny naprawdę idzie o wiele dalej, a im więcej go nosisz, tym lepsza jest twoja skóra. Więc dlaczego nie chcesz się dokonać zmiany?

  1. To niekomedogeniczne.

Mówiąc prościej, oznacza to, że makijaż mineralny, w przeciwieństwie do wielu innych makijaży, nie zatyka twoich porów. Dzieje się tak dlatego, że makijaż mineralny nie zawiera talku, który pozostaje na powierzchni skóry, zapadając się w pory i brudząc je. Dlatego, jeśli cierpisz z powodu powiększonych porów lub pęknięć, makijaż mineralny jest idealny dla Ciebie.

  1. Ma wbudowany SPF

„Wiele mineralnych produktów do makijażu zawiera tlenek cynku, który jest nie tylko doskonałym środkiem leczniczym, ale także naturalnym, nietoksycznym filtrem przeciwsłonecznym zapobiegającym poparzeniom, oznakom starzenia i podrażnieniom”, wyjaśnia Kerrie Smyth, specjalistka ds. pielęgnacji skóry w Glo Minerals.

  1. Jest idealny dla skóry wrażliwej

„Zawsze pytam klienta, jak wygląda jego skóra, a jeśli mówi, że jest wrażliwa to natychmiast sięgam po podkład mineralny zamiast zwykłego”, mówi Aimee Adams. W przeciwieństwie do innych podkładów, bazy mineralne nie zawierają barwników chemicznych. Raczej używają naturalnych barwników z minerałów, a wykluczając substancje chemiczne, formuła pozwala skórze oddychać bardziej naturalnie, co jest kluczowe dla skóry wrażliwej i reaktywnej.

  1. Nie wszystko tkwi w bazie

Kiedy myślisz o makijażu mineralnym, to pewnie myślisz, że chodzi o bazę, ale jest tego o wiele więcej. Zaawansowanie technologii pigmentów mineralnych w teksturach innych niż pudrowe oznacza, że możesz upiększać całą swoją twarz używając tylko makijażu mineralnego.

  1. Zostaje na miejscu.

Ze względu na brak olejków i wosków, makijaż mineralny nie zsuwa się ze skóry jak zwykły makijaż. „Używałam makijażu mineralnego na pędach w naprawdę gorących miejscach, i po prostu nie zsuwa się, co jest niesamowite”, mówi Aimee. To wszystko dzięki specjalnemu nylonowi, który zawiera mineralny makijaż i sprawia, że jest on odporny na ciepło, wodę i zużycie.

  1. Jest bezpieczny dla twojej skóry

„Makijaż mineralny działa jak pielęgnacja skóry. Dlatego jest polecany przez dermatologów i specjalistów ds. skóry na całym świecie” – mówi SJ Froom, międzynarodowy artysta makijażu BareMinerals. „Kobiety noszą makijaż, aby czuć się pięknie i pewnie, ale ciężkie formuły mogą powodować problemy ze skórą, takie jak pęknięcia i podrażnienia”. Pozostawia nas to w błędnym kole używania większej ilości makijażu do tuszowania problemów skórnych, nigdy nie dając naszej skórze szansy na bycie zdrową”. Makijaż mineralny zawiera naturalne składniki poprawiające wygląd skóry i niesamowitą technologię, co oznacza, że marki nie muszą poświęcać zdrowia dla wydajności”.

  1. Zawiera w sobie wiele innych korzyści

Makijaż mineralny jest czysty i nie zawiera żadnych paskudnych dodatków. Ale oprócz minerałów, często może zawierać również wiele smaczków pobudzających skórę np.  płynnr podkłady zawierające wyciąg z pnia bambusa, zapewnia delikatne rozmycie ostrości i enzymy papai, które sprzyjają rotacji komórek i pozostawiają skórę delikatniejszą, gładszą i jaśniejszą.

Należy również zwrócić uwagę na makijaż mineralny zawierający przeciw-utleniający i przeciwzapalny ekstrakt z zielonej herbaty oraz kojący rumianek.

Więcej o makijażu mineralnym przeczytasz na http://kosmetykiobagi.pl/

Previous 5 Wyzwań Outsourcingu HR (i Jak je pokonać)
Next Powstawanie pierzgi pszczelej

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Akcesoria do telefonu

Każdego roku pojawiają się nowe modele telefonów o coraz większej i lepszej specyfikacji. Ale nawet jeśli te telefony komórkowe są teraz pełne oprogramowania i ulepszeń sprzętowych, nadal będziesz potrzebował zestawu

Life&Style 0 Comments

Kalkulator matematyczny. Od teraz nauka przedmiotów ścisłych nie będzie taka straszna!

Kalkulator jest bardzo przydatnym urządzeniem, ponieważ to właśnie dzięki niemu wykonuje się różnorakie obliczenia matematyczne. Atutem kalkulatorów jest ich funkcjonalność, ponieważ pozwalają skorzystać z dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia, pierwiastkowania czy

Life&Style 0 Comments

Tłumacz rosyjski: Opis stanowiska, obowiązki i wymagania

Tłumacze rosyjscy konwertują słowo pisane z języka rosyjskiego na inny język lub z innego języka na rosyjski. Osoby zainteresowane zostaniem tłumaczem języka rosyjskiego muszą posiadać biegłą znajomość języka rosyjskiego i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź