Architektoniczne perełki: co można stworzyć z kontenerów?

Architektoniczne perełki: co można stworzyć z kontenerów?

Czy można coś zbudować z kontenerów? Okazuje się, że tak i że możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy spojrzeć na projekty autorstwa znanych agencji architektonicznych, by się o tym przekonać.

Kontenery już od pewnego czasu przestały służyć wyłącznie do transportu dóbr. Projektanci budynków zdążyli odkryć, iż świetnie nadają się do budowania różnego rodzaju konstrukcji. Oto kilka przykładów na to, w jaki pomysłowy sposób można wykorzystać kontenery.

Laboratorium z kontenerów

W Nowym Jorku podziwiać na przykład można utworzone w całości z kontenerów uczelniane laboratorium, w którym studenci Bard College mogą wprawiać się w pracy z różnego rodzaju mediami. Dwupiętrowa konstrukcja kosztowała zaledwie 200 000 dolarów i postawiona została w ekspresowym czasie. Budowniczym zajęło to zaledwie pół dnia! Z kontenerowej konstrukcji mogą też korzystać studenci z innego zakątka globu. W Kopenhadze skonstruowano z nich bowiem swoiste pływające akademiki, których wynajem kosztuje zaledwie 600 dolarów miesięcznie – jest to kwota bardzo niska, gdy weźmiemy pod uwagę, że to miasto jest jednym z najdroższych pod względem cen najmu mieszkań.

Niekonwencjonalne wakacje

W kontenerach można również całkiem nieźle wypocząć. W Sardynii na przykład można podziwiać letnią rezydencję autorstwa agencji DesignBoom. Budowla składa się z trzech połączonych kontenerów i zawiera wszystkie niezbędne do wypoczynku elementy, takie jak kuchnia czy toaleta i łazienka. Z podobnym podejściem można spotkać się w Teksasie, gdzie architekt Jim Poteet zbudował na swojej posiadłości specjalny domek dla gości składających mu wizytę. Warunki pobytu w tym miejscu są dalekie od spartańskich – eleganckie, minimalistyczne wnętrze przyozdobiono bambusem i znalazło się nawet miejsce na mały przydomowy ogródek!

To tylko kilka z ciekawych zastosowań, jakie coraz częściej znajdują kontenery mieszkalne w projektach architektów. Dzięki firmom takim jak Anga, zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą złożyć zamówienia na indywidualne projekty, mogące mieć naprawdę różnorodne zastosowanie.  Więcej informacji na stronie http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-mieszkalne/.

Previous Paczka do paczki
Next Zranił syna - został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Na co zwracać uwagę wybierając usługę dostępu do internetu?

Wbrew pozorom, wcale nie tak łatwo jest wybrać odpowiedni rodzaj technologii dostarczania internetu. Oczywiście, wybór rodzajów połączeń jest duży, jednak to właśnie bywa też problemem. Skąd bowiem wiedzieć, który internet

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowa inwestycja WPB przy Lesie Sołtysowickim

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o. to firma, którą zna lub kojarzy wielu Wrocławian. Podczas 60 lat obecności na wrocławskim rynku nieruchomości, WPB wybudowało mieszkania w których obecnie mieszkają tysiące

Strefa Biznesu 0 Comments

Płace w sektorze IT nadal rosną

Zapotrzebowanie na specjalistów IT stale rośnie i to w tempie szybszym niż przybywa kadr. Pracodawcy muszą więc zmierzyć się nie tylko z niedoborem pracowników, który szacowany jest na ok. 50 tys. osób, lecz także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!