Architektoniczne perełki: co można stworzyć z kontenerów?

Architektoniczne perełki: co można stworzyć z kontenerów?

Czy można coś zbudować z kontenerów? Okazuje się, że tak i że możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy spojrzeć na projekty autorstwa znanych agencji architektonicznych, by się o tym przekonać.

Kontenery już od pewnego czasu przestały służyć wyłącznie do transportu dóbr. Projektanci budynków zdążyli odkryć, iż świetnie nadają się do budowania różnego rodzaju konstrukcji. Oto kilka przykładów na to, w jaki pomysłowy sposób można wykorzystać kontenery.

Laboratorium z kontenerów

W Nowym Jorku podziwiać na przykład można utworzone w całości z kontenerów uczelniane laboratorium, w którym studenci Bard College mogą wprawiać się w pracy z różnego rodzaju mediami. Dwupiętrowa konstrukcja kosztowała zaledwie 200 000 dolarów i postawiona została w ekspresowym czasie. Budowniczym zajęło to zaledwie pół dnia! Z kontenerowej konstrukcji mogą też korzystać studenci z innego zakątka globu. W Kopenhadze skonstruowano z nich bowiem swoiste pływające akademiki, których wynajem kosztuje zaledwie 600 dolarów miesięcznie – jest to kwota bardzo niska, gdy weźmiemy pod uwagę, że to miasto jest jednym z najdroższych pod względem cen najmu mieszkań.

Niekonwencjonalne wakacje

W kontenerach można również całkiem nieźle wypocząć. W Sardynii na przykład można podziwiać letnią rezydencję autorstwa agencji DesignBoom. Budowla składa się z trzech połączonych kontenerów i zawiera wszystkie niezbędne do wypoczynku elementy, takie jak kuchnia czy toaleta i łazienka. Z podobnym podejściem można spotkać się w Teksasie, gdzie architekt Jim Poteet zbudował na swojej posiadłości specjalny domek dla gości składających mu wizytę. Warunki pobytu w tym miejscu są dalekie od spartańskich – eleganckie, minimalistyczne wnętrze przyozdobiono bambusem i znalazło się nawet miejsce na mały przydomowy ogródek!

To tylko kilka z ciekawych zastosowań, jakie coraz częściej znajdują kontenery mieszkalne w projektach architektów. Dzięki firmom takim jak Anga, zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą złożyć zamówienia na indywidualne projekty, mogące mieć naprawdę różnorodne zastosowanie.  Więcej informacji na stronie http://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-mieszkalne/.

Previous Paczka do paczki
Next Zranił syna - został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje

Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom

Strefa Biznesu 0 Comments

Rośnie znaczenie firm rodzinnych na rynku pracy

Ponad 70 proc. polskich przedsiębiorstw to firmy rodzinne. Jak pokazują wyniki badań, młodzi pracownicy chętnie wybraliby pracę w takim przedsiębiorstwie. Mają one wizerunek pracodawców, którzy dbają o pracownika i u których można liczyć na

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkanie z aneksem kuchennym czy z oddzielną kuchnią?

Jedno z najważniejszych pytań, na które warto znać odpowiedź, rozpoczynając poszukiwania nowego lokum, brzmi: Aneks kuchenny połączony z salonem czy kuchnia w wydzielonym pomieszczeniu? Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź