Areszt dla sprawcy napadu na placówki bankowe na terenie kraju

Areszt dla sprawcy napadu na placówki bankowe na terenie kraju

Szybkie i sprawnie przeprowadzone działania wrocławskich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o napad na bank. Sprawca chwilę wcześniej, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń, zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Funkcjonariusze kilka minut później zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali też wszystkie zrabowane pieniądze. W wyniku dalszych działań, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie, co najmniej 6 tego typu przestępstw na terenie kraju. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku dalszej realizacji sprawy operacyjnej, gromadzonego materiału i jego analizy ustalili, że mężczyzna zatrzymany w związku z podejrzeniem o napad rabunkowy na placówkę bankową we Wrocławiu, ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymany dopuścił się łącznie, co najmniej 6 napadów rabunkowych na placówki bankowe na terenie kraju, w tym we Wrocławiu. Zgromadzony materiał wskazuje, że 28 – letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego, zrabowane podczas napadów pieniądze przeznaczał na własne cele, w tym zakup różnego rodzaju towarów, które zabezpieczono. Zabezpieczono także broń, którą  sprawca posłużył się podczas napadu.

Przypomnijmy, że do zatrzymania doszło po tym, jak 11 września br. tuż przed godziną 17.00 nieznany mężczyzna wszedł do placówki jednego z banków na terenie Wrocławia. Sprawca przy pomocy przedmiotu przypominającego broń zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Pracownicy banku od razu poinformowali Policję o napadzie.

Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu w celu odnalezienia napastnika. Po kilku minutach funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli podejrzanego mężczyznę. Zachowywał się nienaturalnie, widać było, że jest pod wpływem silnych emocji.

Funkcjonariusze wezwali go do zatrzymania się, jednak na widok policjantów mężczyzna podjął próbę ucieczki. W związku z tym, że policjanci mieli informację, iż mężczyzna może posiadać broń, oddali 2 strzały ostrzegawcze. 28-latek z woj. kujawsko-pomorskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Skradzioną przez mężczyznę gotówkę w całości odzyskano. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępczego procederu.

Decyzją sądu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Previous Kupił fałszywy dowód osobisty i poszedł do banku. Zastał zatrzymany
Next Przedmioty pochodzące z kradzieży oraz narkotyki ukrywali w busie – zostali zatrzymani przez dzielnicowych

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Odpowie za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Posiadał w swoim mieszkaniu narkotyki oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odpowie teraz przed sądem. Zatrzymali go policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci poszukują zaginionej kobiety

Funkcjonariusze Wydział Kryminalny Komisariatu Policji Wrocław Ołbin prowadzą poszukiwania za zaginioną kobietą. Z zebranych w tej sprawie informacji wynika, że poszukiwana ostatni raz widziana była w połowie kwietnia 2016 roku.

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Marihuana w mieszkaniu. Policjanci zatrzymali dwie osoby

Głogowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. W wyniku podjętych działań zajmujący tą sprawą funkcjonariusze ujawnili w jednym z mieszkań blisko 250 porcji marihuany. Teraz ustalają źródło

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!