Areszt za liczne kradzieże paliw i inne przestępstwa

Areszt za liczne kradzieże paliw i inne przestępstwa

Wspólne działania policjantów z komisariatów na wrocławskich Krzykach i Grabiszynku, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o liczne kradzieże benzyny ze stacji paliw na terenie miasta. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę 17 500 złotych. Mężczyzna odpowie też za posiadanie substancji odurzających oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka zarzutów usłyszał 35-letni mężczyzna zamieszkały na terenie powiatu wrocławskiego, w związku z przestępczą działalnością, którą zajmował się przez kilka tygodni na terenie Wrocławia oraz jego okolic. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki wytężonej pracy operacyjnej policjantów z dwóch wrocławskich komisariatów. Zarówno funkcjonariusze z Grabiszynka, jak też ich koledzy z komisariatu na Krzykach, przez kilka tygodni zbierali materiały dowodowe, które umożliwiły postawienie 35-latkowi zarzutów kradzieży na łączną kwotę 17 500 złotych, ale także posiadania narkotyków i kierowania pojazdem mimo sądowego zakazu.

W czerwcu policjanci otrzymali zgłoszenia od pracowników kilku stacji paliw mieszczących się na terenie stolicy dolnego śląska. Zgłaszali oni liczne kradzieże paliwa przez, prawdopodobnie tego samego, sprawcę. Funkcjonariusze od razu przystąpili do zabezpieczania monitoringu, który okazał się kluczowym materiałem dowodowym w tej sprawie.

Modus operandi złodzieja był zawsze ten sam i nie był on zbyt skomplikowany. Sprawca przyjeżdżał na stację paliw, tankował do pełna i jak najszybciej uciekał z trefną benzyną lub ropą w baku. Łącznie zastosował tę metodę prawie 50 razy na 8 różnych stacjach. Następnie sprzedawał paliwo przygodnym osobom na parkingach.

Funkcjonariusze namierzyli mężczyznę na początku zeszłego tygodnia, na jednej z ulic w południowej części miasta. Mężczyzna był bardzo zaskoczony. Miał nadzieję, że jeszcze długo będzie mógł kontynuować swoją przestępczą działalność. Okazało się, że to nie jedyne czyn karalny, którego się dopuścił. W chwili zatrzymania 35-latek posiadał przy sobie środki odurzające w ilości kilkunastu porcji handlowych. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem, mimo tego, że cały czas obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, w związku z wcześniej popełnionym przestępstwem drogowym.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy został przekazany prokuraturze, która wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego. Dzięki mocnym materiałom sąd przychylił się do wniosku i zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Za popełnione przestępstwa 35-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

Previous Najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu. Jeździsz tędy do pracy? Lepiej się ubezpiecz
Next Dopalacze kradną życie. Szkoda życia na patoklimaty

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podziękowania dla wrocławskich policjantów ruchu drogowego z patrolu motocyklowego

Do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z patrolu motocyklowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu za pomoc i wsparcie udzielone Pani, która uczestniczyła w

Wiadomości 0 Comments

Chciał popełnić samobójstwo – policyjni negocjatorzy odwiedli mężczyznę od tego kroku

Policyjna pomoc przyszła w odpowiednim momencie. 29-latek zamknął się w jednym z legnickich sklepów spożywczych i trzymając nóż przy szyi groził samobójstwem. Policyjne negocjacje  doprowadziły do powstrzymania mężczyzny przed desperackim

Wiadomości 0 Comments

Spotkanie w „American Corner”

W Amerykańskim Centrum Informacji i Kultury „American Corner” we Wrocławiu odbyło się wczoraj spotkanie, które prowadzili: dziennikarka czasopisma Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – „Dylematy Policyjne”, Sara Stanisz-Szachnowska i podkomisarz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź