Chińskie smartfony

Chińskie smartfony

Chińscy producenci smartfonów rozwijają się coraz aktywniej z roku na rok i oferują coraz więcej nowych modeli, które ze względu na swoje cechy często nie ustępują bardziej „wybitnym” producentom, a jednocześnie są znacznie tańsze. Jednak czy taka oszczędność jest uzasadniona i jak uczciwa jest opinia, że chińskie marki mają poważne problemy z jakością?

Zmiana nastawienia

W ciągu ostatnich kilku lat nastawienie konsumentów do chińskich marek smartfonów zaczęło się stopniowo zmieniać na lepsze. Zainteresowanie zaczęło się od słynnej firmy Jiayu. Wydała odnoszący sukcesy smartfon Jiayu G2, a po nim wyszedł bestseller Jiayu G3, który pobił wszelkie rekordy sprzedaży gadżetów z Chin. Inaczej niż wcześniejsze chińskie smartfony, to urządzenie wyróżniało się dobrym designem, ciekawym osprzętem i bardzo niską ceną. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich czterech lat chińskie marki poczyniły ogromny skok. Stało się tak, ponieważ „marki” dobrowolnie umieściły całą zaawansowaną technologicznie produkcję komponentów elektronicznych w Chinach, a następnie uruchomiły również produkcję swoich produktów.

Czy warto inwestować w chińskie smartfony?

Wszystko zależy od konkretnych producentów i kategorii cenowej. Są firmy, które produkują produkty o niskiej jakości (na przykład Star), istnieją akceptowalne urządzenia, takie jak Doogee. Należy pamiętać, że stosunkowo tanie modele (kosztują do 100 USD) jako klasa rzadko wyróżniają się dobrymi materiałami, ale dokładność montażu i stabilność oprogramowania zależy od producenta. Na przykład produkty Meizu lub Xiaomi są wytwarzane w kilku wersjach budżetowych. Podobne modele znanych nam producentów często kosztują trzy razy drożej, a są o podobnych cechach i, co nie mniej ważne, o podobnej jakości materiałów i montażu.

Wszystkie flagowe smartfony powyższych producentów są doskonale wyposażone, wykonane z naprawdę wysokiej jakości komponentów (takich samych jak „marki”), a ich cena jest ponad dwa razy niższa niż marek innych niż chińskie. Wysokiej jakości chińskie smartfony zaczynają się od 110 USD, a kończą na 300 USD. W efekcie wkrótce koreańskie i japońskie marki będą musiały zmienić ceny, jeśli nie chcą stracić udziału w rynku, ponieważ jest za tym coraz mniej argumentów.

Dynamika wewnętrzna jest przyczyną szybkiego rozwoju firm azjatyckich. Możemy to zaobserwować na przykładzie Huawei. Firma oferuje wybór modeli budżetowych, a nawet flagowców. Smartfony są wykonane w plastikowych, szklanych i metalowych obudowach. Huawei stał się trzecim (po Samsung i Apple) producentem smartfonów, który opracował własny komponent sprzętowy. Tak więc chipsety Kirin pozwalają ci nie być uzależnionym od zewnętrznych dostawców. Huawei agresywnie próbuje również zająć pozycję lidera na rynku telefonów z aparatem. Dzięki współpracy z Leicą, zakupowi zaawansowanych modułów aparatu w Sony i pracy nad oprogramowaniem Chińczycy dogonili Samsunga i Apple’a nie tylko pod względem sprzedaży, ale także jakości aparatów. Główną wadą produktów tego producenta są problemy z powłoką. Około 10% przychodów firmy przeznacza się na obiecujące zmiany. Dzięki temu Huawei szybko nauczył się produkować wysokiej jakości aparaty i fajne procesory, które nie są gorsze od słynnych MediaTek czy Intel.

Zobacz: Chińskie smartfony – ranking top10 >>

Previous Jakie meble do salonu fryzjerskiego?
Next Bindowanie - zalety

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wszedł do sklepu monopolowego i groził sprzedawcy pistoletem. Policjanci zatrzymali sprawce chwilę po zdarzeniu

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o napad rabunkowy, do którego doszło na wrocławskim Grabiszynku. Sprawca wszedł do jednego ze sklepów monopolowych z pistoletem hukowym i

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do obiektów handlowych

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, podejrzanemu o włamania do placówek handlowych na terenie miasta. Jego łupem padały głównie artykuły spożywcze, alkohol

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla mężczyzny, podejrzanego o napady rabunkowe

Kryminalni z komisariatu na wrocławskim Rakowcu realizując działania operacyjne namierzyli i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Policjanci ustalili, że sprawca napadł na poszkodowanego i okradł go. Pracując nad tą sprawą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź