Czyszczenie samochodu – wskazówki

Czyszczenie samochodu – wskazówki

Mimo że płyn do ręcznego zmywania naczyń jest doskonałym środkiem odtłuszczającym, nie jest on przeznaczony do stosowania na wykończeniu pojazdu. Tak, usuwa on brud, tłuszcz i stary wosk. Ale również wysysa ważne oleje z powierzchni lakieru. Używaj go wielokrotnie i skracaj życie swojej pracy lakierniczej. Zamiast używać mydła do mycia naczyń do samodzielnego wykonania myjni, oto jedna z naszych najlepszych sztuczek: użyj środka czyszczącego przeznaczonego do pojazdów (dostępnego w każdym sklepie z częściami samochodowymi). Po wymieszaniu mydła, przejdź o jeden krok dalej, napełnij drugie wiadro czystą wodą do płukania. Użyj jej do częstego płukania rękawicy myjącej. W ten sposób usuniesz większość żwiru drogowego z rękawicy, aby zapobiec zarysowaniom. Następnie wrzuć rękawicę do pralki, aby uzyskać całkowitą czystość. Kiedy skończysz, zrób jeszcze kilka kroków, aby chronić wykończenie samochodu.

Samochód pędzący w dół drogi z prędkością 60 mph staje się deską do rzutek dla każdego crud w powietrzu. Czysty płaszcz Twojego pojazdu odbija część z nich, ale może utrzymać ostrzejszy żwirek. Mycie usuwa brud z powierzchni, ale gliniasty pierścień jest jedynym sposobem na wyrwanie zatopionych rzeczy. Kup zestaw sztabek z gliny (jedną z marek jest Meguiar’s Smooth Surface Clay Kit), który zawiera spray smarujący i kilka sztuk gliny syntetycznej. Przygotuj glinę, rozrywając kawałek na cztery części. Spłaszczyć jedną część na mały placek w dłoni i wetrzeć ją w farbę ruchem do przodu i do tyłu. Złóż glinę o siebie, ugniataj ją i ponownie ułóż, aż stanie się szara. Następnie podrzuć ją i użyj świeżego kawałka, aż usuniesz „rzutki” i uzyskasz szklane wykończenie. Dowiedz się więcej samochodowych sztuczek z tych wskazówek na wgniecenia, można je naprawić samodzielnie.

Polski finisz

Wielu właścicieli samochodów myli polerowanie z woskowaniem. Ale to oddzielne stopnie. Polerowanie usuwa drobne niedoskonałości powierzchni i zadrapania, nadając wykończeniu połysk. Woskowanie dodaje więcej połysku i chroni wykończenie przed żywiołami. Większość majsterkowiczów rezygnuje z polerowania, ponieważ nie chcą inwestować pieniędzy w polerkę lub smar do łokci do polerowania rąk. Ale polerowanie wykończenia pojazdu jest kluczem do uzyskania najlepszego połysku (profesjonaliści nigdy by go nie pominięli). Nałóż lalkę polerską na podkładkę i przetrzyj ją na powierzchni 2 x 2 stopy. Uruchom polerkę z wolną prędkością, aby rozprowadzić środek polerski na całej powierzchni, aby uzyskać najlepszy środek czyszczący do samochodu. Następnie zwiększ prędkość i pozwól polerce wykonać pracę za Ciebie.

Wykończenie lusterka za pomocą wosku syntetycznego

Niektórzy przysięgają na wosk carnauba. Daje głęboki, ciepły połysk. Jednak my preferujemy wygląd mokro-błyszczący nowszych syntetycznych wosków polimerowych (zwanych również uszczelniaczami do farb), takich jak Meguiar’s Ultimate Liquid Wax. Jest on droższy niż inne tworzywa sztuczne, ale nie pozostawia białej powłoki na tworzywie sztucznym lub wykończeniu – co jest jego prawdziwą zaletą. Ponadto, jest naprawdę łatwy w aplikacji. Nałóż wosk na aplikator piankowy i wcieraj go w wykończenie ruchem wirowym. Następnie zetrzyj mgiełkę ręcznikiem z mikrofibry. Zamień się czystym ręcznikiem, jak tylko pierwszy załaduje się na jeden z naszych sprytnych samochodowych trików.

Wessać kurz podczas jazdy

Większość majsterkowiczów zaczyna czyścić wnętrze od umycia dywanu. To jest błąd – po prostu zabrudzisz go ponownie podczas czyszczenia górnych powierzchni. Zamiast tego, wypróbuj nasze samochodowe sztuczki i zacznij od góry i pracuj w dół. Odkurzcie podsufitkę, deskę rozdzielczą, konsolę i panele drzwiowe. Następnie wyczyść wszystkie szyby i odkurz zakamarki. Usuń kurz z pęknięć za pomocą szczotki do detali. Złap od razu całą tę bruzdę odkurzaczem. Dowiedz się więcej o tym, jak czyścić i odnawiać wnętrze swojego samochodu.

https://autodetailing.edu.pl/kosmetyka-i-pielegnacja-samochodu/cadf/wskazowki-i-porady-dotyczace-czyszczenia-samochodu.html

Previous Tłumacz rosyjski: Opis stanowiska, obowiązki i wymagania
Next Akcesoria do telefonu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Sektor motoryzacyjny jednym z liderów pod względem innowacyjności

W ciągu kilku ostatnich lat prawie 34 proc. firm inwestowało w innowacyjne rozwiązania i produkty, a nakłady na badania i rozwój rosły skokowo. W Polsce powstaje coraz więcej centrów naukowo-badawczych, jednak większość innowacji

Motoryzacja 0 Comments

Wszystko co musisz wiedzieć o holowaniu samochodu – pomoc drogowa bez sekretów

Twój samochód nagle z niewiadomych przyczyn odmówił Ci posłuszeństwa? Niestety zasada „Przypadki chodzą po ludziach” sprawdza się również w świecie zmotoryzowanych. Jeśli awaria zdarzyła Ci się na środku drogi wówczas

Motoryzacja 0 Comments

Polerowanie lamp – jak to robić poprawnie?

W większości  modeli aut, które obecnie poruszają się po drogach montowane są plastikowe reflektory. Mają one niestety tendencję do matowienia. Do tego ich wadą jest też to, że szybko żółkną.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź