Detailing samochodu

Detailing samochodu

Detailing samochodu to bardzo dokładne i delikatne czyszczenie powierzchni pojazdu, ich naprawa, korekta lakieru, polerowanie i woskowanie, którego celem jest osiągnięcie idealnej czystości i połysku.

Na czym to polega?

Termin auto detailing jest używany do wykonywania bardzo dokładnego mycia i czyszczenia, polerowania i woskowania samochodu w komponentach zewnętrznych i wewnętrznych w celu uzyskania dobrej jakości detali. Zwykle odbywa się to dla osobistej satysfakcji, w celu przygotowania samochodów do prezentacji produktów promocyjnych, a przede wszystkim jako środek zapobiegawczy, który pomaga przedłużyć żywotność samochodów i zwiększyć koszt ich odsprzedaży.

Proces ten obejmuje czyszczenie zewnętrznej części pojazdu, takiej jak farba, szyby, chromowane wykończenia, koła, a nawet opony i przywrócenie blasku – mycie, polerowanie i woskowanie. Automatyczne woskowanie i polerowanie to główne procedury automatycznego opisywania szczegółów, a każda z nich jest zaprojektowana do określonego celu.

Czyszczenie wewnętrzne obejmuje czyszczenie wnętrza samochodu – odkurzanie, czyszczenie parą, usuwanie plam na tapicerce płynnymi detergentami, usuwanie kurzu i polerowanie niektórych powierzchni niechłonnych. Niektóre części samochodów mogą czyścić części do silników, gdzie samochody pod maską są czyszczone wodą pod wysokim ciśnieniem, parą, środkami odtłuszczającymi i uniwersalnymi środkami czyszczącymi.

Proste zasady czyszczenia samochodów i części samochodowych

Czyszczenie samochodów i części samochodowe są specjalnie zaprojektowane, aby służyć jako dobry środek konserwacyjny i świetny sposób, aby nadać samochodowi najlepszy wygląd. Czyszczenie pomaga pozbyć się brudu i wszystkich obcych cząstek na powierzchni samochodu – zanieczyszczenia atmosferyczne, obornik zwierzęcy, kurz, cząsteczki brudu, pęknięcia dróg, sól drogowa, plamy i smoła. Odbywa się to za pomocą kurzu, mycia, polerowania i woskowania. Przebieg czyszczenia jest następujący:

 • Powoli spryskuj wodą, aby zwilżyć powierzchnię samochodu.
 • Opracuj schemat mycia, dzieląc samochód na części – lewą, prawą, górną, maskę i bagażnik.
 • Rozpocznij mycie do kaptura i skup się na lewej i prawej stronie. Jest to wysoce zalecany wzór, aby brud i mydło nie osiadało na nowo umytych powierzchniach.
 • Zachowaj ostrożność podczas prania, aby nie porysować karoserii.
 • Zwilżyć każdą sekcję i umyć w tej samej kolejności – od góry, kaptura, walizki i bioder.

Krok 2: polerowanie.

 • Polerowanie jest celowo wykonywane w celu uzyskania czystego i błyszczącego wykończenia. Lakiery specjalnie zaprojektowane do ciemnych kolorów mają na celu zapobieganie blaknięciu.
 • Nałóż jednolitą powłokę
 • Delikatnie nakładaj nabłyszczacz na powierzchnię pojazdu małymi, równymi ruchami.
 • Zacznij od góry i kontynuuj opuszczanie tułowia i kaptura, wreszcie w prawo i lewo.
 • Polerowanie powierzchni lakieru przez pięć do dziesięciu minut.
 • Usuń brud i zanieczyszczenia innym bawełnianym ręcznikiem, mocno dociskając powierzchnię, aby zapobiec pojawianiu się smug.
 • Zastosuj tę samą procedurę dla innych sekcji.

Więcej szczegółów znajdziesz na http://carspa.edu.pl/auto-detailing/doxv/detailing-krok-po-kroku-nadwozie.html >>

Previous Olej ze słodkich migdałów
Next Jakie filmy wojenne warto obejrzeć?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż nowych aut i import używanych

Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program

Motoryzacja 0 Comments

Odpowiedni styl jazdy pozwala zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 50 proc

Ekonomiczna jazda to mniejsze zanieczyszczenie środowiska i realne oszczędności. Płynna jazda, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, oraz dbałość o dobry stan techniczny auta pozwalają obniżyć zużycie paliwa nawet o połowę. Uczestnikom tegorocznego Toyota Economy Race

Motoryzacja 0 Comments

Inchcape: sportowy świat BMW M Performance zawita do Wrocławia

Już 9 czerwca 2018 roku w salonie BMW Inchcape Motor Wrocław odbędzie się dzień M Performance. To wydarzenie, podczas którego miłośnicy bawarskiej marki zapoznają się z najnowszymi modelami samochodów w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź