Dlaczego warto zainwestować w sokowirówkę?

Dlaczego warto zainwestować w sokowirówkę?

Zebrania odpowiedniej ilości owoców i warzyw w ciągu jednego dnia może okazać się zadaniem bardzo trudnym. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji może okazać się zakup sokowirówki. Inwestycja w sokowirówkę to także sposób na to, aby zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych. Trudno będzie znaleźć wśród produktów spożywczych drugi, który będzie równie smaczny i zdrowy, jak świeżo przygotowany sok. Są one świetnym sposobem na to, aby uzyskać pięć dni. Do tego są one bardzo bogatym źródłem witamin i innych niezbędnych składników odżywczych.

Przygotowanie własnego soku to sposób na zmniejszeni ilości bioodpadów. Do tego każdy może przygotować taki sok, którego smak najlepiej mu odpowiada. Do jego przygotowania można bowiem użyć dowolnych owoców i warzyw. Można je też łączyć w dowolny sposób. Co więcej, ilość miąższu w soku każdy może dostosować do własnych preferencji. Zawsze też do soku można dodać inne składniki, które podniosą jego prozdrowotne właściwości. Może to być na przykład kawałek korzenia świeżego imbiru. Najnowsze modele sokowirówek są znacznie bardziej wydajne i prostsze w czyszczeniu niż modele, które były dostępne w sprzedaży jeszcze kilka lat temu. Przygotowanie soku nie musi więc wiązać się z dużym bałaganem.

Czy naprawdę sokowirówka jest mi potrzebna?

Być może nie jest ona sprzętem pierwszej potrzeby, na pewno jednak jeśli znajdzie się ona na wyposażeniu Twojej kuchni, to będziesz z niej korzystać każdego dnia tak jak z czajnika czy tostera. Ten sam ekspres wykorzystasz nie tylko do przygotowania przepysznych napojów, które już od śniadania dostarczą Ci niezbędnej porcji witamin i minerałów, ale tak do przygotowania smacznych koktajli czy mrożonych deserów.

Sokowirówkę będziesz mogła/mógł wykorzystać również do przygotowania takich zdrowych napojów mlecznych jak mleko ryżowe lub migdałowe. Co ważne, gdy Twoje pociechy nie lubią warzyw i owoców, sposobem na to, aby przemycić je do ich jadłospisu są świeże domowe soki z marchewki z dodatkiem na przykład szpinaku czy brokuła. Różne rodzaje sokowirówek Obecnie na rynku dostępne są dwa typy sokowirówek: odśrodkowe oraz do żucia. Każdy z nich do ekstrakcji soku wykorzystuje inne metody. Dlatego też bardzo często są one nazywane sokowirówkami szybkimi i powolnymi.

Do szybkich sokowirówek należą te odśrodkowe. Pozyskują one sok rozdrabniając owoce lub warzywa przy pomocy wirujących ostrzy. Ważnym elementem tych sokowirówek jest także metalowe sito. Rozdrobione składniki są przez nie przecedzane, co pozwala oddzielić od soku rdzeń i nasiona. Sokowirówki odśrodkowe pracują bardzo szybko. Można je wykorzystać do przygotowania soku z twardych warzyw i owoców. Z łatwością poradzą sobie z jabłkami, marchwią, imbirem. Co ważne, niektóre modele mają bardzo duże otwory wsypowe. Zmieści się w nich na przykład całe sporej wielkości jabłko. Dzięki temu czas przygotowania soku jest znacznie krótszy, gdy nie ma potrzeby rozdrabniania warzyw czy owoców.

Sokowirówki wolne zwane inaczej sokowirówkami z wolną prasą przed rozgnieceniem owoców i warzyw „żują” je. Wyciskanie soku następuje w nich znacznie wolniej. W efekcie jednak powstaje sok, który jest wyjątkowo bogaty w składniki odżywcze. Ma on być również dłużej przechowywany. Pod względem wydajności sokowirówki te coraz częściej dorównują tym odśrodkowym. Pracują też coraz ciszej. Radzą sobie też z miękkimi owocami i różnymi warzywami. Są nawet w stanie poradzić sobie z orzechami. Są droższe od odśrodkowych, ale warto w nie zainwestować, jeśli w planach jest codzienne przygotowywanie świeżych soków.

Więcej na http://multi-blog.pl/

Previous Życie z podwójną diagnozą - historia Daniela
Next Podstawowe informacje o aparatach ortodontycznych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Marihuana medyczna – czyli czy konopie mogą leczyć?

O medycznej marihuanie mówi się coraz więcej. Przez wiele lat prowadzone były badania, pokazujące jak wielki wpływ konopie mogą mieć na człowieka. Badania te nie dotyczyły bynajmniej narkotyków (chociaż i

Life&Style 0 Comments

Implanty zębowe: jaka jest ich cena?

Implant zębowy to sztuczny korzeń. Wszczepia się go w szczękę wówczas, gdy pacjent utracił własny ząb razem z korzeniem. Implanty wykonuje się z tytanu. Wielkością odpowiadają wielkości naturalnego korzenia. Na

Life&Style 0 Comments

Licówki na zęby. Czym są i gdzie można je założyć?

Licówki to konstrukcja ortopedyczna, czyli cienka, lekka płytka, która pokrywa zewnętrzną powierzchnię zębów. Doskonale pomagają rozwiązać problem ciemnych zębów, których nie można skorygować wybielaniem, korygowaniem kształtu i wielkości zębów czy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź