Dostałeś pismo od firmy windykacyjnej? Nie wpadaj w panikę!

Dostałeś pismo od firmy windykacyjnej? Nie wpadaj w panikę!

Masz problem z długami? Jeśli tak, jest bardzo prawdopodobne, że stałeś się klientem firmy windykacyjnej i otrzymałeś od niej pismo dotyczące Twojego zadłużenia. Jeżeli masz już przed oczami wizję procesu sądowego i egzekucji komorniczej, weź głęboki wdech i… uspokój się. Firma windykacyjna to nie komornik. Prowadzona przez nią windykacja – we Wrocławiu czy innym, dowolnym mieście – pozwoli Ci spokojnie wyjść na finansową prostą. Zobacz, jak działają takie podmioty i w jaki sposób z nimi współpracować.

W odpowiedzi na pismo od firmy windykacyjnej często pojawiają się dwie reakcje. Pierwsza to panika i obawa przed komornikiem pukającym do drzwi lub konfiskującym część wynagrodzenia czy emerytury. Drugą jest zdziwienie – bo przecież firma, która pisze do osoby zadłużonej, nie jest tym samym podmiotem, u którego zaciągał on zobowiązanie!

Dlatego warto wyjaśnić od razu, że firma windykacyjna:

  • nie jest komornikiem – jej zadaniem nie jest przymusowe odzyskanie pieniędzy na rzecz wierzyciela, a udzielenie osobie zadłużonej pomocy w polubownej spłacie długu, zanim sprawa trafi do sądu, a potem pod egzekucję komorniczą;
  • działa w zgodzie z prawem – najczęściej jej klientami zostają osoby, których zobowiązania zostały sprzedane przez wierzycieli pierwotnych (np. bank, firmę pożyczkową, operatora komórkowego czy dostawcę prądu) podmiotowi trzeciemu. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to właśnie firma windykacyjna, np. Ultimo, prowadzi całą sprawę obsługi długu i to z nią należy ustalić warunki spłaty.

Współpraca z firmą windykacyjną jest korzystna

Jeżeli zostałeś klientem firmy windykacyjnej, to tak naprawdę bardzo dobra wiadomość. Dlaczego? Ponieważ masz szansę na polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia i wynegocjowanie nowych warunków spłaty zobowiązania. Najczęściej trudno byłoby Ci spłacić dług jednorazowo – zwłaszcza, jeśli jego suma wynosi kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, a Twoja sytuacja finansowa jest problematyczna. Firma windykacyjna pozwala jednak rozłożyć zobowiązanie na wygodne raty – wynoszące nawet tylko kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Regulując, ustaloną wspólnie, sumę każdego miesiąca:

  • powoli wychodzisz z zadłużenia, zbliżając się do odzyskania finansowej niezależności;
  • nie musisz obawiać się, że sprawa trafi na drogę sądową i że narazisz się na dodatkowe koszty związane z postępowaniem sądowym oraz komorniczym.

Warto też pamiętać, że firma windykacyjna nigdy nie pobiera od osób zadłużonych opłat za prowadzone działania.

Jak nawiązać współpracę z firmą windykacyjną?

Zacznij od dokładnego sprawdzenia pisma, które otrzymałeś w sprawie swojego zobowiązania. W nim znajdziesz wszystkie kluczowe informacje – m.in. o źródle długu, jego aktualnej wysokości (do kwoty, która wynika z zaległych faktur, mogły zostać doliczone m.in. odsetki za nieterminową wpłatę lub inne opłaty wynikające z umowy z wierzycielem), a także sposobie kontaktu z doradcą. Bez względu na to, gdzie prowadzona jest windykacja – Wrocław czy Zielona Góra – możesz ustalić nowe warunki spłaty i podpisać ugodę bez wychodzenia z domu. Najwygodniej zrobić to online, przy pomocy portalu obsługi zadłużenia. Inne opcje to kontakt telefoniczny lub tradycyjny – drogą pocztową.

Wspólnie z doradcą wypracuj optymalny dla Ciebie plan spłaty zobowiązań i… zacznij je regulować. Zanim się obejrzysz, odzyskasz finansową niezależność, a długi pozostaną tylko odległym wspomnieniem.

Previous Najciekawsze wizytówki z Internetu
Next Drukarka laserowa - jak wybrać najlepszą do biura?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Rośnie znaczenie firm rodzinnych na rynku pracy

Ponad 70 proc. polskich przedsiębiorstw to firmy rodzinne. Jak pokazują wyniki badań, młodzi pracownicy chętnie wybraliby pracę w takim przedsiębiorstwie. Mają one wizerunek pracodawców, którzy dbają o pracownika i u których można liczyć na

Strefa Biznesu 0 Comments

Wrocław trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju

Pod względem sprzedaży i oferty mieszkań Wrocław jest trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju. Jak wynika z danych Centrum AMRON, średnia cena za 1 mkw. kształtuje się w okolicach 5,5 tys. zł i od wielu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!