Garść informacji o drukarkach

Garść informacji o drukarkach

Każdego dnia tysiące osób w biurach i domach korzysta z drukarek. To urządzenia bardzo popularne, wśród których możemy wyróżnić kilka rodzajów.

Jakie drukarki oferuje rynek?

Drukarki igłowe Nazywane są także drukarkami mozaikowymi. Drukarki te wytwarzają każdy znak oddzielnie. Drukują go na zasadzie wzoru robiąc bardzo małe kropeczki. Drukarka igłowa ma głowicę składającą się z pionowej linii lub z bloku, w których osadzonych jest 9 lub 24 drukujących igieł. Gdy głowica drukarki przesuwa się z jednej strony papieru na drugą następuje wypchnięcie igieł do przodu. Odbywa się to w wybiórczy sposób. Wzór kropek powstaje na znajdującym się pod spodem papierze. Składający się z kropek wzór odpowiada poszczególnym literom. Drukarki igłowe można wykorzystać zarówno do drukowania dokumentów tekstowych, jak i grafik. Plusem jest to, że dokumenty tekstowe można wydrukować używając bardzo różnorodnych krojów czcionek. Plusem drukarek igłowych jest także niska cena oraz tania eksploatacja. Wadą jest niezbyt wysoka jakość wydruku oraz bardzo głośna praca.

Drukarki laserowe

Rysują obraz, który zostanie wydrukowany za pomocą lasera. Każda drukarka laserowa składa się między innymi ze światłoczułego bębna. Jest on jej najważniejszym elementem. Laser rysuje obraz najpierw na bębnie. Na papier jest on przenoszony za pomocą elektrostatycznego ładunku. Cechą charakterystyczną drukarek laserowych jest to, że mogą ona wydrukować całą stronę naraz. Do drukowania wykorzystywany jest specjalny proszek: toner. Jakość gotowych wydruków uzależniona jest od tego jak wielkie są kropki tonera. Standardowe drukarki na jednym centymetrze drukują nie więcej jak 120 kropek. Wśród drukarek laserowych wyróżnić można drukarki monochromatyczne i kolorowe. Wśród tych pierwszych wyróżnia się dwa typy: drukarki write-black oraz write-white. Drukarki monochromatyczne sprawdzają się w warunkach domowych oraz w niewielkich biurach. W podajniku takiej drukarki powinno się zmieścić przynajmniej sto kartek formatu A4. Do dużego biura lepszym wyborem jest drukarka laserowa, która ma dwie kasety przeznaczone na papier.

Drukarki atramentowe

Ich inna nazwa to drukarki strumieniowe. Znaki i grafikę drukarki atramentowe mogą wytworzyć poprzez spryskanie papieru miniaturowymi, bardzo szybko wysychającymi kropelkami atramentu. Wielkość oferowanych obecnie na rynku drukarek atramentowych jest bardzo różna. Wśród tych urządzeń są takie, które najlepiej sprawdzają się w warunkach domowych. Nie brakuje także drukarek o bardzo dużych gabarytach, które wykorzystywane są do komercyjnych druków o bardzo wysokich nakładach. Drukarki atramentowe zapewniają bardzo wysoką jakość wydruków. W czasie pracy emitują bardzo niski poziom hałasu.

Drukarki wierszowe

To urządzenia, które największy okres popularności mają już za sobą. Ten typ drukarek drukuje naraz cały ciąg znaków. Drukarki te pracują bardzo szybko. Można nimi drukować wyłącznie dokumenty tekstowe, do tego drukują tylko w jednym kroju czcionki. Są wyjątkowo głośne.

Więcej na catskill.pl

Previous Propozycje prezentowe dla prawdziwego czyściocha
Next Wyposażenie salonu Barbera

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ratowali życie mężczyzny, który prawdopodobnie doznał zawału serca w centrum miasta

Mężczyzna upadł i zaczął sinieć. Policjanci z wrocławskiego Oddziału Prewencji ratowali mężczyznę, który prawdopodobnie dostał zawału serca w centrum miasta. Błyskawicznie podjęta reanimacja najprawdopodobniej przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny.

Wiadomości 0 Comments

Zniszczył nożem opony w pojeździe – został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, zostali skierowani na interwencję, gdzie według zgłoszenia miał awanturować się mężczyzna i grozić nożem mieszkańcom. Jak się okazało, podejrzany swoją złość ostatecznie wyładował na czterech

Wiadomości 0 Comments

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy – 9 osób zatrzymanych, a straty to, co najmniej 10 mln złotych

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy na szeroką skalę, to efekt działań dolnośląskich policjantów. 9 osób zatrzymanych, w tym organizator tego przestępczego procederu i kierownik grupy.Na chwilę obecną

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź