Handlowała podrobioną odzieżą sportową

Handlowała podrobioną odzieżą sportową

Wrocławscy policjanci, zajmujący się na co dzień przestępstwami gospodarczymi, zatrzymali na jednym z targowisk kobietę, która handlowała podrobioną odzieżą. 21-latka w swoim asortymencie miała koszulki i bluzy z logotypami światowych marek – niestety, wszystkie podrabiane. Towar został zabezpieczony, a kobieta trafiła do jednostki Policji. Odpowie teraz przed sądem za handel rzeczami z podrobionym znakami towarowymi. Grozić jej może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wpadli na trop osoby podejrzewanej o wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami handlowymi. Funkcjonariusze pogłębili zebrane informacje i przystąpili do działania. Chcąc sprawdzić czy polegają one na prawdzie, odwiedzili jedno z popularnych wrocławskich targowisk.

Przez chwilę obserwowali stoisko, na którym młoda kobieta oferowała do sprzedaży m. in. bluzy i koszulki z logotypami znanych światowych producentów odzieży sportowej. Następnie wylegitymowali kobietę i okazało się, że jest nią 21-letnia obywatelka Bułgarii. Pani tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie miała świadomości tego, iż jej towar jest nielegalny. Doświadczeni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, nie mieli jednak wątpliwości, że odzież którą trzymają w rękach, jest podrobiona.

Całość towaru została przez mundurowych zabezpieczona, a kobieta zatrzymana. Funkcjonariusze już na komendzie oszacowali sumę strat producentów odzieży i wyniosła ona nie mniej niż 84 tysiące złotych. Kobieta będzie teraz musiała odpowiedzieć za swój czyn przed sądem.

Przypomnijmy, że za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów, grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sprawca czyni sobie z nielegalnego procederu stałe źródło dochodu, wtedy może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Uderzenie w handel nielegalnym tytoniem
Next 39-latek okazał policjantom prawo jazdy, na którym był biały proszek

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Dolnośląscy policjanci zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców

Dolnośląscy policjanci współpracując z kolegami z województwa wielkopolskiego udaremnili możliwość tzw. „ustawki” pseudokibiców sympatyzujących z zespołami piłkarskimi z Wrocławia i Warszawy. Do „spotkania” miało dojść w kompleksie leśnym na terenie

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W tej sprawie zatrzymany został 47-latek. Rośliny znajdowały się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym były

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Przywłaszczyła blisko milion złotych – została zatrzymana przez policjantów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy zatrzymali kobietę, która przez kilka lat okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzana przywłaszczała pieniądze wykorzystując swoją pozycję w przedsiębiorstwie i posiadane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź