Handlowała podrobioną odzieżą sportową

Handlowała podrobioną odzieżą sportową

Wrocławscy policjanci, zajmujący się na co dzień przestępstwami gospodarczymi, zatrzymali na jednym z targowisk kobietę, która handlowała podrobioną odzieżą. 21-latka w swoim asortymencie miała koszulki i bluzy z logotypami światowych marek – niestety, wszystkie podrabiane. Towar został zabezpieczony, a kobieta trafiła do jednostki Policji. Odpowie teraz przed sądem za handel rzeczami z podrobionym znakami towarowymi. Grozić jej może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wpadli na trop osoby podejrzewanej o wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami handlowymi. Funkcjonariusze pogłębili zebrane informacje i przystąpili do działania. Chcąc sprawdzić czy polegają one na prawdzie, odwiedzili jedno z popularnych wrocławskich targowisk.

Przez chwilę obserwowali stoisko, na którym młoda kobieta oferowała do sprzedaży m. in. bluzy i koszulki z logotypami znanych światowych producentów odzieży sportowej. Następnie wylegitymowali kobietę i okazało się, że jest nią 21-letnia obywatelka Bułgarii. Pani tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie miała świadomości tego, iż jej towar jest nielegalny. Doświadczeni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, nie mieli jednak wątpliwości, że odzież którą trzymają w rękach, jest podrobiona.

Całość towaru została przez mundurowych zabezpieczona, a kobieta zatrzymana. Funkcjonariusze już na komendzie oszacowali sumę strat producentów odzieży i wyniosła ona nie mniej niż 84 tysiące złotych. Kobieta będzie teraz musiała odpowiedzieć za swój czyn przed sądem.

Przypomnijmy, że za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów, grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sprawca czyni sobie z nielegalnego procederu stałe źródło dochodu, wtedy może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Uderzenie w handel nielegalnym tytoniem
Next 39-latek okazał policjantom prawo jazdy, na którym był biały proszek

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Ponad 7 tys. porcji narkotyków i tymczasowe areszty wobec podejrzanych

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich oraz w garażu i samochodzie środki odurzające, z których można było uzyskać ponad 7

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację – 180 krzewów konopi, ponad 1900 porcji marihuany i dwie osoby zatrzymane

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w wynajmowanym przez nich domu, a także mieszkaniu znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 1900

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu zatrzymali nożownika – tymczasowy areszt dla podejrzanego

Natychmiastowa reakcja wrocławskich policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który kilkakrotnie ranił nożem starszego mężczyznę, jak się później okazało swojego sąsiada. Poszkodowany z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Podejrzany został

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź