Hygge we własnym domu

Hygge we własnym domu

Od wełnianych rzutów i ciepłych filiżanek herbaty do ryczących ognisk i świec – twórcy Hygge Life odkrywają proste, przystępne cenowo sposoby, aby zmienić swój dom w ostateczną, przytulną scenerię tego sezonu wakacyjnego.

Ponieważ temperatury zaczynają spadać, a dni stają się coraz krótsze, nie ma lepszego czasu niż zima, aby przyjąć higienę, duńską filozofię przytulnego życia.

„Jedną z części duńskiej kultury, którą w końcu pokochałam, była ich zdolność do spowolnienia i przeżycia tych wyjątkowych chwil”, mówi Alexandra Gove, która jest współwłaścicielem Hygge Life-Avon, Colorado Brick-and-mortar i e-tailer, który świętuje duńską filozofię.

Po spotkaniu z obecnym mężem i partnerem biznesowym, Koenem van Renswoude’em, duet przeniósł się do Amsterdamu, rodzinnego miasta van Renswoude’a, i przez cztery lata podróżował po całej Europie. To właśnie w Amsterdamie Gove odkrył gezellig, holenderską wersję higieny. Potem, kiedy duet przybył do Danii, Gove powiedział: „Tam zgasła żarówka.”

„Musiałem coś z tym zrobić”, mówi Gove. „Jest słowo, które oddaje to, co kocham w tych europejskich kulturach, na których nie koncentrujemy się w USA.”

Kupili więc starą furgonetkę campingową i pojechali do Europy sprzedając mini naleśniki i tekstylia. Założyli pop-up shopy na targowiskach, a Gove zaczął zbierać zabytkowe wełniane koce i świeczniki, które przywoływały uczucie higieny, gdy zaczęli tworzyć ramy dla tego, co przekształciło się w ich własny mały biznes, Hygge Life.

Po swojej europejskiej trasie koncertowej duet wrócił do Kolorado dwa lata temu i otworzył sklep w sierpniu 2017 roku, w którym sprzedaje się europejskie, skandynawskie i amerykańskie wyroby, które wywołują uczucie higieny.

Poniżej twórcy sklepu z akcesoriami domowymi dzielą się swoimi najlepszymi wskazówkami, jak wprowadzić przytulną, pocieszającą estetykę higieny do każdego domu.

Niech twój dom cię odbije

„Pomyśl o swojej przestrzeni jako o swojej przystani, wypełnionej wszystkimi rzeczami, które kochasz”, mówi Gove. Aby stworzyć wyjątkowe chwile, otocz się meblami, wystrojem i ludźmi, którzy sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Na przykład, jeśli kochasz czytać, stwórz przytulny kącik do czytania z pluszowym krzesłem; lub jeśli kochasz gotować, wyposaż swoją kuchnię w pięknie wykonane naczynia.

Udekoruj z nostalgią w umyśle

Nie musisz wydawać tony pieniędzy, żeby zrobić szczęśliwy dom. Udaj się na pchli targ lub do sklepu spożywczego, a zaskoczą cię nostalgiczne skarby, na które możesz się natknąć. „Albo jeśli jest coś przekazanego, co wywołuje emocje lub uczucie – jak porcelana, możesz raz na jakiś czas wybuchnąć, albo obraz, który możesz powiesić na ścianie,”

Duńczycy doceniają wzornictwo i powiedzą Ci, jak ważne jest inwestowanie w meble, które są zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Jeśli więc masz środki, rzuć się na umeblowanie lub wystrój, za którym tęskniłeś. „Jeśli myślisz, że chciałbyś mieć swoich przyjaciół przy stole w jadalni i ugościć kolację, to jest to miłe” – mówi Gove. „Kolejną częścią higieny jest wydobywanie rzeczy, którymi jesteś podekscytowany, by dzielić się z przyjaciółmi”. Używaj swoich „dobrych” rzeczy, swoich minionych porcelany babci. Hygge polega na tym, że używasz swoich ładnych rzeczy i przynosisz dobre wino.”

Obejmij materiały naturalne

Włącz naturalne elementy do swojego domu, dekorując go naturalnym wystrojem i umeblowaniem – takim jak piękny drewniany stół z żywym obrzeżem, a może rzut organiczną wełną. Dodaj dobrego ole Matki Natury do swojego domu, zbierając również przedmioty z wielkiego outdooru. „W czasie wakacji przynieś do domu prawdziwe drzewo lub miej kwiaty na stole”.

Stwórz ambientowy blask

„Jedną z najważniejszych rzeczy w higienie jest światło świec i oświetlenie”, wyjaśnia Gove. W mroźne zimowe dni w Skandynawii jest tylko godzina lub dwie światła dziennego, co sprawia, że światło świecowe jest tak istotne. Świece używane są od rana do wieczora, aby stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę.

„Mamy linię codziennych świec i wszystkie są duńskie i ręcznie malowane”, dodaje Gove. Podczas gdy światło świec przywołuje ciepło, tworzy ono również spokojną chwilę.

Używaj tekstur do zmiękczania przestrzeni

Stwórz zachęcające przestrzenie z naturalnymi tekstyliami – takimi jak przytulne wełniane koce zimą i lekkie płótna latem. Gove poleca kożuchy owcze, które są pozyskiwane w sposób zrównoważony i minimalnie przetwarzane. „Pięknie jest zasłaniać krzesła w jadalni, kanapę lub podłogę dla stóp” – mówi Gove. Inną możliwością jest owinięcie się w coś przytulnego jak sweter i rzucenie na kilka wygodnych pantofli.

Zabawa z ukochanymi z zamiarem

„Posiadanie ludzi w twoim domu to szczególna okazja”, mówi Gove. „To nie będzie się działo cały czas, więc zrób to w miłej chwili.” Na przykład, jeśli zbierasz się w salonie, upewnij się, że układ siedzenia jest skoncentrowany na rozmowie, a nie na telewizorze. „Uporządkuj swój dom w taki sposób, aby zachęcić do połączenia i rozmowy”, kontynuuje Gove. Przy urządzaniu przyjęć obiadowych zaleca wcześniejsze przygotowanie jedzenia, abyś mógł spędzić czas z gośćmi, a nie utknąć w kuchni.

http://stylowe-plytki.pl/poradnik/xrqf/jak-dodac-hygge-do-swojego-domu.html

Previous Moje dziecko mnie nie lubi! Psycholog uspokaja - to nie świadczy o niczym złym.
Next Jak przygotować obrazy do druku?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Sok z kiszonego buraka – sięgnij po liofilizat

Wiele osób  zastanawia się nad tym jak będzie można skutecznie zadbać o odporność. Szukamy takich sposobów, dzięki którym będziemy w stanie korzystnie wpływać na organizm i tym samym poprawiać jego

Life&Style 0 Comments

Kalkulator matematyczny. Od teraz nauka przedmiotów ścisłych nie będzie taka straszna!

Kalkulator jest bardzo przydatnym urządzeniem, ponieważ to właśnie dzięki niemu wykonuje się różnorakie obliczenia matematyczne. Atutem kalkulatorów jest ich funkcjonalność, ponieważ pozwalają skorzystać z dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia, pierwiastkowania czy

Life&Style 0 Comments

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni, pokoju dziennego i domowego biura

Wybór prawidłowego oświetlenia do domu czy mieszkania to jedna z ważniejszych rzeczy w aranżacji wnętrz. To nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu codziennego użytkowania i zdrowia. Jaki rodzaj światła

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź