Idealny kandydat na taksówkarza we Wrocławia? Krótka charakterystyka.

Idealny kandydat na taksówkarza we Wrocławia? Krótka charakterystyka.

Kiedykolwiek myślałeś o zostaniu taksówkarzem? Jeśli tak to jest kilka cech charakteru, które muszą Cię wyróżniać, abyś odnalazła się w tym zawodzie i mógł pracować dla najlepszych tego typu firm takich jak iTaxi.pl.

Po pierwsze pamiętaj, że spędzisz taksówce wiele godzin każdego dnia. Musisz naprawdę lubić jazdę samochodem, nie możesz się przy niej łatwo męczyć. To praca dla prawdziwych mistrzów kierownicy. Musisz być także cierpliwy – szczególnie w porach gdzie zamówień jest mniej. W oczekiwaniu na zgłoszenie nadal będziesz musiał przebywać w samochodzie i być gotowym do jazdy w każdym momencie.

Kolejna ważna cecha to otwartość. Musisz pamiętać, że na co dzień będziesz przebywać w samochodzie z nieznajomymi osobami. Jedni pasażerowie będą rozmowni, inni wolą podróżować w ciszy, ktoś będzie chciał posłuchać radia, a inna osoba będzie rozmawiać przez telefon. Musisz wykazać się zrozumieniem i uprzejmością. Jeśli jednak poznawanie nowych osób nie sprawia Ci problemu może to być praca dla Ciebie/

Musisz też być odpowiedzialny i bezpiecznie prowadzić samochód. To Ty jako kierowca będziesz odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów. Musisz jeździć zgodnie z przepisami i sprawić, że podróż odbędzie się bez żadnych przeszkód.

Formalności i przepisy

Oczywiście cechy charakteru i usposobienie to nie wszystko. Musisz spełnić także kilka innych wymagań związanych z przepisami prawnymi.

Musisz posiadać aktualne prawo jazdy kategorii B i mieć ukończone 21 lat. Dodatkowo musisz posiadać dokument, który potwierdzi Twój tytuł prawny do posiadania samochodu na którym zamierzasz pracować. Nie możesz być również skazany prawomocnym wyrokiem.

Następnie przyjdzie czas na zdobycie licencji taksówkarskiej. Aby ją zdobyć musisz ukończyć szkolenie oraz zaliczyć egzamin z zakresu transportu drogowego taksówką.

Na koniec pozostanie założenie własnej działalności gospodarczej. Nie da się ominąć tego kroku. Jeśli już to zrobisz możesz zrzeszyć się w korporacji taksówkarskiej takiej jak iTaxi.pl i mieć dostęp do ich bazy zamówień.

Previous Wrocławscy policjanci zlikwidowali dziuplę z rowerami i innym sprzętem o wartości blisko 150 tys. złotych
Next Jechała pijana nocą i o mało co nie wjechała do podziemnego przejścia dla pieszych

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Wrocław trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju

Pod względem sprzedaży i oferty mieszkań Wrocław jest trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju. Jak wynika z danych Centrum AMRON, średnia cena za 1 mkw. kształtuje się w okolicach 5,5 tys. zł i od wielu

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowy Dyrektor Zarządzający TransferGo

Do Zespołu TransferGo, lidera wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, dołączył Orkun Eti, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TransferGo w Niemczech.  Orkun Eti będzie odpowiedzialny za prowadzenie biura TransferGo w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!