Implanty zębowe: jaka jest ich cena?

Implanty zębowe: jaka jest ich cena?

Implant zębowy to sztuczny korzeń. Wszczepia się go w szczękę wówczas, gdy pacjent utracił własny ząb razem z korzeniem. Implanty wykonuje się z tytanu. Wielkością odpowiadają wielkości naturalnego korzenia. Na implantach mocowane są korony, czyli sztuczne zęby, które mogą być wykonane z porcelany, akrylu bądź cyrkonu. Ilość implantów jest zawsze tożsama z ilością koron, które zostają na nich umieszczone. Czasami zdarza się mocowanie kilku koron na jednym implancie. Dopuszczalne jest także zamocowanie całej protezy.

Jak wygląda wszczepienie implantu zęba?

Zabieg wszczepienia implantu odbywa się w trzech etapach. W pierwszym wszczepiany jest implant zęba. Następnie stomatolog wkręca śrubę gojącą. Dopiero wtedy można przystąpić do mocowania korony. Zanim specjalista zdecyduje o wszczepieniu implantu niezbędne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego. Jego celem jest ocena kondycji kości szczęki i tego, czy w danym miejscu możliwe jest umieszczenie sztucznego korzenia. Może bowiem zdarzyć się tak, że w danym miejscu występuje ubytek/zanik tkanki kostnej. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy ząb został usunięty dużo wcześniej. Co w sytuacji, kiedy kondycja tkanki kostnej nie pozwala na wszczepienie implantu? Wówczas wykonać można zabieg sterowanej regeneracji kości. W jego przebiegu dochodzi do wytworzenia właściwej ilości tkanki kostnej.

Rodzaje koron

Kiedy doszło do utraty własnego zęba razem z korzeniem, niezbędne jest wykonanie wszczepu implantu zęba. Na powstałym w ten sposób sztucznym korzeniu mocowana jest korona, która może być wykonana z metalu. W grę wchodzi na przykład złoto. Decydując się na koronę z takiego materiału, trzeba jednak liczyć się z tym, że jej kolor będzie znacząco odbiegał od koloru zębów. Stomatolodzy proponują również korony akrylowe, których kolor do złudzenia przypomina naturalny kolor zębów. Trzeba jednak pamiętać, że akryl to materiał raczej mało trwały. Wykonanych z niego koron nie traktuje się jako stałych.

Uważane są za rozwiązanie tymczasowe. W grę wchodzi także korona metalowa licowana akrylem. W takim przypadku przednia część korony pokryta jest materiałem, którego kolor zbliżony jest do barwy naturalnych zębów. Tylna część zrobiona jest z kolei metalu. To rozwiązanie, które również traktowane jest jako tymczasowe. Co więcej, nie wygląda zbyt estetycznie. Wykonaną z metalu tylną część rozmówcy mogą widzieć na przykład wtedy, kiedy szeroko się uśmiechamy.

Obecnie największą popularnością cieszą się korony ceramiczne, porcelanowe, a także korony metalowe, które licowane są porcelaną. Niezwykłą wytrzymałością charakteryzują się korony ceramiczne, które do złudzenia przypominają naturalne zęby. Na szczególną uwagę zasługują korony cyrkonowe. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowa wytrzymałość. Do tego ich odróżnienie od naturalnych zębów jest praktycznie niemożliwe.

Ile kosztuje implant zęba?

Za implant trzeba zapłacić około 3500 złotych. Łącznik to wydatek około 600 złotych, zaś porcelanowa korona kosztuje na ogół od 1000 do 2000 złotych.

Więcej szczegółów na http://delasens.pl/jak-wyglada-przygotowanie-do-noszenia-aparatu-ortodontycznego_fzgm.a >>

Previous Wszystko co musisz wiedzieć o holowaniu samochodu - pomoc drogowa bez sekretów
Next Kultura testowania

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Artykuły szkolne – oferta sklepu LOBOS

Kiedy nadchodzi szkoła, wszyscy gorączkowo poszukują nie tylko książek z listy (jeśli została oczywiście wcześniej podana), ale przede wszystkim licznych artykułów szkolnych, które przydadzą się dzieciom w czasie edukacji. Z

Life&Style 0 Comments

Loty w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu – poczuj się jak skoczek spadochronowy!

Szukasz ciekawego pomysłu na weekend? Wybierz się na lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu! Tunele aerodynamiczne służą nie tylko do badania aerodynamiki różnych obiektów. Również tunel aerodynamiczny może stać się

Life&Style 0 Comments

Praca a nerwica – wywiad ze specjalistą ds. leczenia nerwic

Nerwice bardzo często powiązane są w bezpośredni sposób z wykonywaną pracą i mówi się wtedy o nerwicy zawodowej. Osoby z tym zaburzeniem zaczynają źle radzić sobie ze stresem w pracy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź