Jak chronić oczy pracując przy komputerze?

Jak chronić oczy pracując przy komputerze?

Nawet kilka godzin dziennie spędzanych przed komputerem to dla naszych oczu ogromne wyzwanie. Męczy je nawet, jeśli pamiętamy o regularnym robieniu sobie przerw oraz o specjalnych filtrach montowanych na ekranie. Pomocny okazuje się odpoczynek od ekranu już poza godzinami pracy, wiele osób przyznaje jednak, że realizacja tego ostatniego postulatu jest wyjątkowo trudna. Prawidłowa ochrona oczu podczas pracy przy komputerze ma szczególne znaczenie w przypadku tych osób, które borykają się już z wadami wzroku. Nawet osoby ze zdrowym wzrokiem nie mogą jednak lekceważyć kwestii z nią związanych zwłaszcza, jeśli znakomita ostrość widzenia jest czymś, co chcą utrzymać jeszcze przez długi czas. Skuteczna ochrona oczu staje się łatwiejsza do wcielenia w życie, jeśli zdecydujemy się na specjalne okulary do komputera. Co zatem powinniśmy wiedzieć o takich rozwiązaniach?

Skąd wiedzieć, że nasze oczy się męczą?

Trudno o osoby nadal kwestionujące to, że światło, które dociera do naszych oczu z komputerowego ekranu może być dla nich szkodliwe. Pierwsze oznaki zmęczenia wzroku są przecież widoczne już po kilku godzinach spędzonych przed monitorem. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym, jaki wysyła nam organizm, jest suchość oczu. Z czasem dochodzi jednak również do zaburzenia w postrzeganiu barw oraz do pojawiania się charakterystycznych plamek przed oczami. Pacjenci odwiedzający gabinety okulistyczne i salony optyczne uskarżają się również na bóle głowy, a nawet na widzenie podwójne. Objawy tego rodzaju nie są przy tym typowe wyłącznie dla pracowników biur. Zmagają się z nimi także osoby zatrudnione w agencjach marketingowych, sklepach oraz na szeregu stanowisk, które wymagają dłuższej pracy przed monitorem.

Jeśli zależy nam na odpowiedniej trosce o oczy, warto pomyśleć choćby o nawilżaniu ich z wykorzystaniem specjalnych kropli. Pomaga również regularne odrywanie oczu od ekranu i dłuższe przerwy, które wykorzystuje się na patrzenie na jakiś punkt znajdujący się w oddali. Niestety, często okazuje się, że zarówno profilaktyka, jak i codzienna higiena oczu, mogą okazać się niewystarczające. W takim przypadku warto pomyśleć o stworzeniu bariery, która będzie oddzielać od siebie ekran i gałkę oczną. Taką barierą z pewnością okażą się odpowiednio dopasowane okulary do komputera.

Jak wybrać okulary do komputera?

Okulary do komputera różnią się od propozycji klasycznych między innymi tym, że na ich szkłach znajduje się specjalna powłoka antyrefleksyjna. Jej zadanie polega na likwidowaniu refleksów świetlnych znanych z tego, że odbijają się od ekranu komputera. Soczewki tego rodzaju cieszą się dziś zresztą na tyle dużą popularnością, że w niektórych salonach optycznych są już standardem. Na rynku okularów nie brakuje jednak także innowacyjnych rozwiązań, a jednym z nich jest powłoka Blue Resistant. Czasem kryje się ona także pod innymi nazwami, jej przeznaczenie jest jednak zawsze takie same – ma chronić oczy przed szkodliwym dla nich światłem niebiesko-fioletowym. To znakomita opcja, gdy w grę wchodzi wybór okularów przeznaczonych właśnie do komputera.

Previous Jak prać tapicerkę materiałową?
Next Tłumaczenia dla firm i nie tylko

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czy powstanie linia tramwajowa na Jagodno?

Jeszcze jesienią 2019 roku wydawało się, że wszystko jest przesądzone – gotowa była koncepcja, była wola miejskiego ratusza, plany realizacji inwestycji stawały się coraz bardziej realne. Przełom roku przyniósł jednak

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarka laserowa do biura – przydatna i nowoczesna

Biura to specyficzne miejsca, gdzie następuje koordynacja pracy całego – często dużego – przedsiębiorstwa. W miejscu tym następuje obrót ważnymi dokumentami, prowadzone są rozliczenia, rozmowy z klientami i współpracującymi firmami.

Strefa Biznesu 0 Comments

Sprzęty, które muszą znaleźć w salonie fryzjerskim

Salony fryzjerskie, które świadczą usługi na najwyższym poziomie nie narzekają na brak klientów. Do świadczenia takich usług potrzebne są nie tylko duże umiejętności, ale także odpowiednie meble, akcesoria, narzędzia i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź