Jak eliminować problematyczne samochody już na etapie przeglądania ogłoszeń?

Jak eliminować problematyczne samochody już na etapie przeglądania ogłoszeń?

Kupno wymarzonego samochodu jest łatwiejsze, jeśli dokładnie wiemy jakie auto spełni nasze wymagania. Wtedy krąg poszukiwań się zawęża. Ta część artykułu będzie o problemach ze sprzedającym, który może zniechęcić nie tylko do kupna samochodu, ale nawet do jego obejrzenia. Oto kilka typowych zachowań.

Długi i przesadnie zachwalający opis samochodu z użyciem wielu określeń takich jak: najlepszy, jedyny, czy „nie znajdziesz takiego drugiego”, może zniechęcać bo to kupujący sam powinien wyrobić sobie zdanie. Jeśli w ogłoszeniu jest zbyt wiele tego typu sugestii, odnosi to odwrotny skutek.

Przeczytaj więcej na temat zakupu nowego samochodu na stronie: http://kontenerowiec.pl/

Inny typ ogłoszenia, który lepiej omijać to lakoniczny opis bez żadnych szczegółów i podstawowych danych,  jak moc silnika czy przebieg. Tego typu ignorancja potencjalnego klienta może sugerować kłopoty.

Kolejną sztuczką, na którą czasami sprzedający chce nas nabrać to informacja, że autem interesuje się kilka innych osób i nie należy długo zwlekać z podjęciem decyzji o zakupie. Czasami nawet jest prośba o zadatek.

Inną strategią sprzedażową, jaką stosują sprzedawcy, jest bycie przesadnie miłym dla potencjalnych klientów. Taki sprzedający sprawia wrażenie, że gotów jest się nawet z nami zaprzyjaźnić i zgadza się ze wszystkim co mówimy. Powinniśmy zachować czujność.

Czasami w ogłoszeniach sprzedawcy chwalą się czego to oni w aucie nie wymienili, podając różne nawet bardzo drobne rzeczy, takie jak żarówki czy filtry. Każdy posiadacz samochodu jednak wie, że auto wymaga serwisowania i wydatków od czasu do czasu. Jeśli więc sprzedający wylicza dokładnie takie rzeczy, świadczy to o tym, że dokonywał tych zmian niechętnie i w ostateczności. Lepiej więc omijać takie ogłoszenia.

Inną często spotykaną sztuczką są tzw. małe usterki techniczne, o których sprzedawca informuje dodając, że można je łatwo usunąć tanim kosztem. Gdyby rzeczywiście tak było, sprzedawca pewnie sam by je usunął po to by zaoferować w pełni sprawne auto. Często takie drobne mankamenty, szczególnie z elektroniką,  są trudne do usunięcia, a korzystanie z takiego auta może stanowić dla właściciela prawdziwą udrękę.

Warto omijać też ogłoszenia, w których sprzedawca określający się jako osoba prywatna, sprzedaje kilka samochodów lub nie chce podać nr VIN, a także jeśli osoba sprzedająca pisze, że sprzedaje z powodu nagłego wyjazdu i zależy jej na szybkiej transakcji, a auto jest wystawione od kilku miesięcy.

Czasami auta wystawione na sprzedaż są specjalnie podrasowane np. mocno nabłyszczone. Trzeba trzymać rękę na pulsie, ale czasem lepiej obejrzeć taki samochód, niż inny zaniedbany.

Możemy też nieco się zdziwić jeśli wystawiona przy sprzedaży cena jest niższa, niż ta, której rzeczywiście sprzedawca oczekuje tłumacząc się, że źle wpisał w ogłoszeniu.

Omijajmy też auta, przy sprzedaży których sprzedający szczególnie żałuje, że się z nim rozstaje i podkreśla to na każdym kroku.

Uważajmy też na samochody ze świeżo założoną instalacją gazową. Nie każdy bowiem silnik nadaje się do tego, nawet jeśli instalację dało się założyć. Problemy widać dopiero w użytkowaniu. Podobnie jest z autami z podrasowanym silnikiem.

Jak widać kupno samochodu wymaga czasu, ale warto go poświęcić by ominąć kłopoty i doprowadzić do szczęśliwego finału.

Previous W mieszkaniu 87-latki ulatniał się gaz. Policjanci przybyli z pomocą w ostatniej chwili
Next Policyjni „łowcy głów” z Dolnego Śląska wytropili i zatrzymali poszukiwanego, podejrzanego o zabójstwo w 2017 r

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Sektor motoryzacyjny jednym z liderów pod względem innowacyjności

W ciągu kilku ostatnich lat prawie 34 proc. firm inwestowało w innowacyjne rozwiązania i produkty, a nakłady na badania i rozwój rosły skokowo. W Polsce powstaje coraz więcej centrów naukowo-badawczych, jednak większość innowacji

Motoryzacja 0 Comments

Odpowiedni styl jazdy pozwala zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 50 proc

Ekonomiczna jazda to mniejsze zanieczyszczenie środowiska i realne oszczędności. Płynna jazda, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, oraz dbałość o dobry stan techniczny auta pozwalają obniżyć zużycie paliwa nawet o połowę. Uczestnikom tegorocznego Toyota Economy Race

Motoryzacja 1Comments

Wynajem samochodu w Polsce i za granicą

Wypożyczalnie samochodów to jednostki, które funkcjonują niemalże na całym świecie, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wypożyczenie samochodu w obecnych czasach jest czymś normalnym, trudno określać to mianem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!