Jak kupić obrączki ślubne?

Jak kupić obrączki ślubne?

Obrączki to namacalny symbol miłości. Obrazują również wierność małżonków, a także trwałość związku. Przypominają nie tylko o osobie, z którą wzięliśmy ślub, ale również o złożonym jej przyrzeczeniu. Obecnie wybór obrączek jest naprawdę ogromny. Wiele par ma więc nie lada problem, kiedy przychodzi im obrączki wybrać. Podpowiadamy, co warto uwzględnić, kupując obrączki ślubne.

Kiedy dokonać zakupu?

Planując zakup obrączek ślubnych, warto pamiętać, aby zrobić to odpowiednio wcześnie. Obrączki musimy zdążyć odebrać. Warto mieć zapas na ewentualne poprawki, jeśli okaże się, że wybraliśmy zły rozmiar i obrączkę trzeba poszerzyć bądź zwęzić. Bez wątpienia nie należy odbierać ich zaledwie kilka dni przed ślubem. Około dwa – trzy tygodnie to termin optymalny.

Jaki metal?

Zdecydowana większość par decyduje się na zakup obrączek złotych. Są one najbardziej popularne, a ich wybór oczywiście największy. W produkcji obrączek stosuje się najczęściej złoto o próbie 585. Jubilerzy proponują jednak obrączki ze złota o innej próbie, na przykład 375, ale też 750. Warto pamiętać, że złote obrączki wcale nie muszą być żółte. Hitem ostatnich lat są obrączki z białego złota, które nieco przypomina swoim wyglądem srebro.

Jeśli przyszła młoda para nie musi i nie chce oszczędzać, może zdecydować się na obrączki platynowe. Ich kolor przypomina złoto. Trzeba jednak pamiętać, że jest to najdroższy materiał. Takie obrączki to więc naprawdę spory wydatek. Jednocześnie platyna charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Obrączki wykonuje się również z palladu. To metal, który charakteryzuje się szaro – białym kolorem. Jego niewątpliwym plusem jest to, że w ogóle nie uczula. W związku z tym idealnie sprawdzi się w przypadku osób mających skłonność do reakcji alergicznych.

Coraz częściej obrączki wykonuje się również ze srebra. To metal bardzo wyrazisty, jego kolor naprawdę rzuca się w oczy. Jego wadą jest nieco mniejsza trwałość niż powszechnie wykorzystywanego do produkcji obrączek złota. Aby jednak obrączki srebrne były bardziej trwałe, sięga się po rodowanie. To zabieg, który sprawia, że srebro nie jest tak bardzo podatne na utlenianie oraz powstawanie rys.

Obrączki wielokolorowe

W ostatnim czasie bardzo chętnie kupowane są obrączki wielokolorowe. To modele, które wykonane są z dwóch kolorów złota. Łączy się te albo za pomocą lutowania, albo dyfuzji. Ta pierwsza metoda jest bardziej tradycyjne, ta druga zaś to zastosowanie najnowszej technologii. Warto pamiętać, że dyfuzja zapewnia zdecydowanie lepszy efekt. Obrączki wyglądają po prostu znacznie lepiej. Wybierając obrączki, w których dwa kolory złota połączono w ten sposób, nie trzeba obawiać się tego, że łączenie ulegnie uszkodzeniu.Trudno wyobrazić sobie zawarcie związku małżeńskiego bez obrączek. Kilkanaście lat temu krążki te wykonywane były prawie wyłącznie ze złota. Dzisiaj młode pary mają naprawdę szeroki wybór, co sprawia, że bez trudu znajdą obrączki idealnie wpisujące się zarówno w możliwości finansowe, jak i własny indywidualny gust.

Previous Najlepsze filmy dramatyczne 2017 roku
Next Jak zadbać o czystość swojego samochodu - pranie dywaników samochodowych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak spędzać czas z dzieckiem we Wrocławiu?

Wrocław to miasto, w którym nie sposób się nudzić! Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale także dzieci, dla których w mieście nie brakuje różnorodnych atrakcji. Jak ciekawie spędzać czas z

Life&Style 0 Comments

Olej ze słodkich migdałów

Olej ze słodkich migdałów otrzymywany jest w procesie tłoczenia na zimno słodkich migdałów – owoców drzewa dorastającego do 10 m wysokości, należącego do rodziny różowatych. Migdałowiec pospolity uprawiany jest przede

Life&Style 0 Comments

Balonowe szaleństwo czas zacząć – dekoracje z balonów od Balomanii

Balony to dekoracja, która nigdy nam się nie znudzi! Kolorowe balony towarzyszą nam zarówno podczas imprez urodzinowych, jak i zabaw karnawałowych oraz wesel. W Balomanii znajdziesz balony na każdą możliwą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź