Jak może pomóc Ci księgowa? Co oferują biura księgowe we Wrocławiu?

Jak może pomóc Ci księgowa? Co oferują biura księgowe we Wrocławiu?

Z usług księgowych korzysta coraz więcej firm. Dzięki temu mają one pewność, że wszystkie kwestie rachunkowe są dopilnowane i wykonane profesjonalnie. Biura księgowe mają konkretne usługi, które świadczone są na rzecz wielu różnego rodzaju firm. W czym więc może pomóc księgowa we Wrocławiu?

Biura księgowe we Wrocławiu – jak wybrać?

Biur księgowych we Wrocławiu jest mnóstwo. Szukając takiego, które będzie odpowiadało naszym potrzebom, warto sprawdzić, co znajduje się w usługach tych firm. Niektóre księgowe oferują podstawowy zakres czynności rachunkowych, inne zapewniają pełną kompleksowość. Dobra księgowa we Wrocławiu to biuro Tax Expert zlokalizowane przy ul. Ostrowskiego 30. W ofercie znaleźć można zarówno usługi w zakresie księgowo-podatkowym, jak i kadrowo-płacowym.

Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić uwagę nie tylko na zakres usług, ale także na doświadczenie księgowych. Osoby z wieloletnim stażem nie będą miały problemów z rozliczaniem nawet większej firmy. Warto sprawdzić czy wybrane biuro ma certyfikat Ministra Finansów, który potwierdzi wysoką jakość świadczonych usług. Istotne jest również to, by dana firma miała polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, która zabezpiecza przed ewentualnym popełnieniem błędów.

Usługi biur księgowych we Wrocławiu

Biura księgowe, zarówno te we Wrocławiu, jak i w innych miastach, oferują podstawowe usługi rachunkowe, które można podzielić na 3 kategorie. Pierwsza z nich obejmuje usługi księgowo-podatkowe. Z czym są one związane? Przede wszystkim jest to prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz ksiąg przychodów i rozchodów. Oprócz tego, jest też ewidencjonowanie i kontrola dokumentów, sporządzanie i dostarczanie sprawozdań do US, przygotowywanie rejestrów VAT, rozliczanie ZUS, przygotowywanie deklaracji podatkowych itp.

Druga kategoria to usługi kadrowo-płacowe, z których chętnie korzystają firmy zatrudniające wielu pracowników. Księgowe przygotowują umowy o pracę oraz umowy cywilnoprawne, ustalają wymiar urlopu, zajmują się prowadzeniem akt osobowych pracowników itp. Przygotowują także świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, listę płac czy roczną informację o dochodach.

Trzecia kategoria to zazwyczaj doradztwo finansowo-biznesowe. Większość biur rachunkowych udziela porad z zakresu zakładania firmy (np. którą formę działalności lepiej wybrać), zaciągania kredytów na firmę lub uzyskiwania dotacji na rozwój biznesu.

Dodatkowe usługi biur rachunkowych

Niektóre biura świadczą także księgowość online, z czego warto skorzystać. Dzięki temu nie trzeba będzie jeździć do księgowej z dokumentami, wszystko będzie można zrobić przez Internet i mieć przy tym stały wgląd w kwestie rachunkowe firmy. Niektóre biura rachunkowe oferują także przechowywanie dokumentów. Oprócz tego, często można liczyć również wsparcie prawne, ponieważ wiele firm księgowych współpracuje z kancelariami prawnymi.

Previous Pomimo trwającego okresu świątecznego, oszuści nie śpią
Next Czy agencje pracy są potrzebne?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wrocław trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju

Pod względem sprzedaży i oferty mieszkań Wrocław jest trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju. Jak wynika z danych Centrum AMRON, średnia cena za 1 mkw. kształtuje się w okolicach 5,5 tys. zł i od wielu

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie biura – tradycyjnie czy nowocześnie?

Tradycja walczy z nowoczesnością na wszystkich możliwych polach tego starcia, przez co świat rozwija się według postęp sinusoidalnego: idąc do przodu, najpierw wychylamy się w stronę nowoczesności, by potem poprzez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź