Jak wyczyścić zabrudzoną klawiaturę?

Jak wyczyścić zabrudzoną klawiaturę?

Klawiatury brudzą się po dłuższym użytkowaniu, nawet jeśli nie je się regularnie lub nie pali się w ich pobliżu. Z czasem kurz i inne zabrudzenia wpływają na działanie klawiatury. W większości przypadków wystarczy ogólne czyszczenie sprężonym powietrzem i alkoholem izopropylowym, aby klawiatura działała prawidłowo. Wycieki są bardziej szkodliwe, więc klawiatura powinna być natychmiast wysuszona. Zdejmij klawiaturę, aby usunąć problemy, takie jak przyklejone klawisze, i sprawić, by wyglądała jak nowa.

Wyłączyć komputer i odłączyć wszystkie kable połączeniowe. Aby chronić sprzęt przed uszkodzeniem, przed próbą wyczyszczenia klawiatury należy najpierw wyłączyć komputer. Jeśli klawiatura jest podłączona do komputera za pomocą przewodów, należy wyciągnąć wtyczkę łączącą ją z komputerem. Jeśli nie można wyjąć klawiatury, np. podczas czyszczenia laptopa, należy odłączyć kabel zasilający komputera, aby wyeliminować ryzyko porażenia prądem elektrycznym.

Klawiatury USB mogą być odłączane przed zamknięciem komputera. Zrobienie tego przy użyciu klawiatury innej niż USB może spowodować uszkodzenie komputera, dlatego w razie wątpliwości należy zawsze najpierw wyłączyć komputer.

Wyjmij baterie z klawiatur bezprzewodowych, zwłaszcza jeśli planujesz gruntowne czyszczenie klawiszy.

Odwróć klawiaturę do góry nogami, aby wytrząsnąć luźne odłamki. Odwróć klawiaturę i usuń jak najwięcej luźnych śmieci. Zachowaj ostrożność podczas potrząsania klawiaturą. Większość okruchów jedzenia, brudu, sierści zwierząt domowych i innych odpadków od razu odpadnie. Przechyl klawiaturę w różnych kierunkach i dotknij ją nieco mocniej, aby wypchnąć wszelkie zauważone odłamki.

Słuchaj odgłosu grzechotania gruzów wewnątrz klawiatury. Zdarza się to czasami w przypadku klawiatur mechanicznych i innych urządzeń z podniesionymi klawiszami. Zastanów się nad rozebraniem klawiatury, aby zapewnić jej głębokie oczyszczenie.

Jeśli czyścisz laptopa, trzymaj ekran otwarty, podtrzymując drugą ręką podstawę komputera.

Do wydmuchiwania pyłu i zanieczyszczeń z kluczy należy używać sprężonego powietrza. Sprężone powietrze jest Twoim najbardziej niezawodnym narzędziem do ogólnego czyszczenia. Kanister należy trzymać pod kątem 45 stopni, kierując go na klucze. Przesuń dyszę po klawiaturze, wypuszczając jednocześnie kontrolowane strumienie powietrza. Przez cały czas trzymaj dyszę 1⁄2 w odległości (1,3 cm) nad klawiaturą.

Sprężone powietrze jest często dostępne w sklepach z artykułami biurowymi, sklepach z elektroniką i sklepach ogólnych. Kanistry można również zamawiać przez Internet.

Aby w pełni oczyścić klawiaturę, należy przedmuchać ją pod różnymi kątami. Najpierw skieruj ją w stronę użytkownika, a następnie obróć w obie strony.

Jeśli czyścisz klawiaturę przenośną lub membranową, spróbuj trzymać ją w dłoni podczas wydmuchiwania. Trzymaj ją pod kątem około 75 stopni, aby nie była całkowicie pionowa.

Do usuwania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń należy używać odkurzacza. Siła ssania odkurzacza usuwa większość uporczywych zanieczyszczeń, które utknęły między kluczami. Jeżeli nie masz odkurzacza z wężem, spróbuj użyć zwykłego odkurzacza z przystawką do szczotek. Przejdź na całą klawiaturę, skupiając się szczególnie na obszarach wokół klawiszy. Większość twardych zanieczyszczeń zaklinowała się tam.

Upewnij się, że żaden z klawiszy nie jest luźny, zwłaszcza w przypadku laptopa. Jeśli jakiś klucz odpadnie, wyjmij go z odkurzacza, zmyj i wsuń z powrotem na miejsce. Umieść go nad trzonkiem klucza lub klipsem, aby ponownie związać go z klawiaturą.

Czyścić wokół kluczy wacikiem bawełnianym zanurzonym w alkoholu izopropylowym. Zwilżyć wacik bardzo lekko, aby uniknąć zbyt dużej wilgotności pod kluczami. Wytrzyj każdy z kluczy, aby usunąć resztki kurzu, olejów i innych zabrudzeń. Powtórzyć to kilka razy w razie potrzeby, aby oczyścić boki każdego klucza i przestrzeń wokół niego. Wymieniaj waciki, gdy się zabrudzą.

Alkohol izopropylowy wysycha bardzo szybko, więc jest to lepsza opcja niż woda. Można go dostać w większości aptek i sklepów ogólnospożywczych.

Inną opcją czyszczenia jest owinięcie szmatki z mikrofibry wokół noża. Zwilżyć ją alkoholem izopropylowym, a następnie wcisnąć w rowki klawiatury. Najlepiej sprawdza się to w przypadku klawiatur mechanicznych z podniesionymi klawiszami.

Zachowajcie ostrożność przy pracy z laptopem. Alkohol izopropylowy to nadal doskonały wybór do czyszczenia, ale delikatny sprzęt laptopa znajduje się tuż pod klawiaturą. Nie pozwól, aby wilgoć kapała pod klawisze.

Sprężone powietrze to skuteczny sposób na zabrudzenia, które utknęły w klawiaturze komputerowej. Wejdź na Alibiuro.pl i zamów sprężone powietrze w sprayu

Previous Tłumacz artykułów naukowych online
Next 5 Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy poligraficznej

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Agroturystyka sposób na wakacje, sposób na życie

Agroturystyka to szansa na pieczenie chleba według oryginalnej receptury czy piecie herbaty z pokrzyw i nie tylko. Gospodarstwa agroturystyczne zachęcają turystów do wakacyjnego wypoczynku właśnie na wsi.  Propozycji jest co

Life&Style 0 Comments

Kiedy nie można spać – zaburzenia snu i sposoby walki z bezsennością

Zaburzenia snu zwykle są powiązane z chorobą. Gdy pojawia się choroba, pogarsza się sen. Gdy poprawia się sen, często ustępuje choroba. Jak więc dbać o sen? Zaburzenia snu mogą przybierać

Life&Style 0 Comments

Nasiona marihuany

Przez wieki konopie były bardzo cenionym roślinami. Były nie tylko źródłem pożywienia, ale dostarczały także włókien do wyrobu lin i ubrań, produkowano z nich także papier. Konopie były roślinami chętnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź