Jak znaleźć dobrego mechanika?

Jak znaleźć dobrego mechanika?

Długi czas na wykonanie naprawy, zmienione części i potem na koniec duży wydatek – z tym wielu osobom kojarzy się wizyta w warsztacie samochodowym. Jednak nie zawsze musi tak to wyglądać trzeba tylko znaleźć sobie faktycznie dobrego mechanika.

Z warsztatami jest oczywiście podobnie jak z innymi firmami, które świadczą różne usługi. Jest wiele firm, które gwarantują profesjonalną obsługę klientów i wysoką jakość usług, ale mimo tego cała branża ma zepsutą opinię przez te firmy, gdzie oszustwa się regularnie powtarzają. Dlatego właśnie mechanicy nie cieszą się powszechnym poważaniem. Często są oskarżani o przekręty i naciąganie klientów na fikcyjne naprawy a także wysokie koszty usług.

Można mówić o tym, ze wykreowany jest ogólny trend, że mechanik to oszust, a nie musi wale tak być. Na pewno jest wiele faktycznie złych warsztatów, ale często można na pierwszy rzut oka je rozpoznać. Przede wszystkim są to firmy, które nie wystawiają faktur, ani nie dają gwarancji na wykonaną usługę i na takie działania trzeba uważać.

Trzy możliwości

Dużego wyboru nie mamy, ale to jakiego mechanika wybierzemy będzie wpływało na koszty naprawy, ale także na jakość wykonanej usługi. Szukając mechanika klient może iść albo do autoryzowanego serwisu danej marki, albo do serwisu, który będzie wykonywał naprawy bez takiej autoryzacji, jednak oczywiście w pełni legalnie bądź tez wybrać usługi sąsiada, który po znajomości naprawia auta w okolicy.

Gdy wybierzemy dwie pierwsze opcje można oczekiwać, że na wykonana usługę dostaniemy fakturę a więc jeśli będą jakieś problemy to zawsze będzie można dochodzić swoich praw, czego jednak nie będzie można powiedzieć o trzeciej opcji. Jednak pewnie ten ostatni wybór będzie najbardziej atrakcyjny pod względem finansowym.

Wyboru będziemy oczywiście indywidualnie dokonywać, ale czy będzie nam zależeć na obniżeniu ceny kosztem ryzyka, że nie będziemy zadowoleni z usług. Tutaj trzeba sobie rozważyć na czym tak naprawdę będzie nam zależało i pod takim kątem trzeba będzie decydować o tym jakie miejsce na dokonanie naprawy wybrać, by faktycznie byłą ona na dobrym poziomi realizowana. Każdy warsztat, który działa legalnie ponosi odpowiedzialność za swoje usługi. Jeśli oddamy tam auto i dojdzie do jakichś uszkodzeń innych w samochodzie to będzie można dochodzić swoich praw i liczyć na odszkodowanie za uszkodzony samochód. Jeśli ktoś prowadzi warsztat po znajomości to po jego stronie nie będzie żadnej odpowiedzialności nawet jeśli doprowadzi do poważnych uszkodzeń w samochodzie.

Z autoryzacją czy bez?

Natomiast tutaj już można decydować czy wybrać serwis autoryzowany czy bez autoryzacji, ale działający legalnie. Dobrych mechaników na pewno będzie warto szukać w autoryzowanych serwisach, gdzie pracują świetnie specjaliści z dostępem do fachowej literatury i odpowiedniej wiedzy o takich samochodach. Jednocześnie jednak trzeba się liczyć z tym, że ta wiedza też kosztuje i naprawa będzie droższa niż w serwisach bez autoryzacji, gdzie dostępu do szkoleń produktowych mechanicy nie mają.

http://liman.auto.pl/lss/redir.html

Previous Okulary komputerowe: Odciążające komputerowe okulary
Next Specyfika tłumaczenia karty charakterystyki

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polerowanie lamp – jak to robić poprawnie?

W większości  modeli aut, które obecnie poruszają się po drogach montowane są plastikowe reflektory. Mają one niestety tendencję do matowienia. Do tego ich wadą jest też to, że szybko żółkną.

Motoryzacja 0 Comments

Zabezpieczenie lakieru

Coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na zabezpieczenie lakieru za pomocą specjalnych powłok. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy, aby lakier na naszym aucie był solidnie chroniony. Obecnie dostępne są różne

Motoryzacja 0 Comments

Czyszczenie samochodu – wskazówki

Mimo że płyn do ręcznego zmywania naczyń jest doskonałym środkiem odtłuszczającym, nie jest on przeznaczony do stosowania na wykończeniu pojazdu. Tak, usuwa on brud, tłuszcz i stary wosk. Ale również

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź