Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Wybranie odpowiednich mebli do salonu fryzjerskiego nie jest dzisiaj trudne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów mebli przeznaczonych do salonów fryzjerskich.

Cechy, które powinny charakteryzować meble w salonie fryzjerskim

Dobrze dobrane meble fryzjerskie ułatwiają prace fryzjerce lub fryzjerowi. Osoby, które planują zakup mebli fryzjerskich do nowo otwieranego salonu czy też ci, którzy mają w planach zmianę wystroju w salonie, wybierając meble powinny postawić na te, które są:funkcjonalne;estetyczne;ergonomiczne;komfortowe dla klientów. Meble do salonu fryzjerskiego powinny być wykonane bardzo starannie. Tylko meble, które są wykonane z materiałów wysokiej jakości sprawią, że praca będzie łatwiejsza. Do tego wyposażając salon w odpowiednio dobrane meble, jakość świadczonych usług będzie mogła stać na najwyższym poziomie.

Sprawdź: Meble fryzjerskie, które powinny znaleźć się w Twoim salonie >>

Wybrane do salonu meble powinny pochodzić z jednej kolekcji, wtedy w salonie powstanie harmonijna i spójna przestrzeń.

Meble, bez których salon nie może funkcjonować

Wbrew pozorom tych najbardziej podstawowych mebli fryzjerskich nie jest dużo. Do tych, których nie może zabraknąć należą:fotele fryzjerskie. To meble, który w dużym stopniu wpływa zarówno na komfort pracy fryzjerki/fryzjera, jak również na wygodę klientów. Dlatego warto wybierać fotele, w których oparcie i siedzisko wykonano z materiałów wysokiej jakości. Bardzo chętnie kupowane są fotele wykonane z ecoskóry; to dobry wybór, gdyż takie fotele można łatwo utrzymać w czystości. Dobry fotel fryzjerski powinien mieć także podnóżek i podłokietniki. Możliwość regulacji wysokości fotela jest koniecznością. Fotel powinien być także obrotowy;konsola fryzjerska. Jej ważnym elementem jest lustro, w którym klient obserwuje pracę fryzjerski/fryzjera. Lustra przeznaczone do salonów fryzjerskich nie mogą zachodzić parą; muszą także wiernie odwzorowywać rzeczywistość. Cała konsola, a więc lustro i szafki muszą być łatwe do utrzymania w czystości;myjka fryzjerska. Mycie głowy klientom to czynność, od której zaczyna się i kończy wiele zabiegów fryzjerskich. W hurtowniach zaopatrujących salony fryzjerskie w niezbędne meble i sprzęty do wyboru są myjki wolnostojące oraz połączone z fotelem. W salonie o małej powierzchni najlepiej sprawdzają się te pierwsze. Na rynku jakiś czas temu pojawiły się także myjki fryzjerskie z funkcją masażu. To dobry wybór do dużego, bardzo dobrze prosperującego salonu. Misy myjek dostępne są w różnych kolorach.

Wizytówką salonu jest recepcja. To ją widzi klient jako pierwszą, gdy przekracza próg salonu. W salonie fryzjerskim nie może więc zabraknąć także lady recepcyjnej. Do mebli, które powinny znaleźć się w salonie należą także komfortowe fotel, sofa i stolik kawowy dla oczekujących klientów. Bardzo wielu fryzjerów w swojej pracy korzysta z taboretu. Idealny taboret jest obrotowy i ma regulowaną wysokość. Na wyposażeniu salonu może znaleźć się również specjalny fotel dla dzieci. Fotel dla dzieci mają różne kształty, są kolorowe, maluchy nie nudzą się czekając na swoją kolej.

Previous Jakich artykułów biurowych potrzebujemy?
Next Chińskie smartfony

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wrocławscy policjanci zlikwidowali dziuplę z rowerami i innym sprzętem o wartości blisko 150 tys. złotych

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc czynności operacyjne, ujawnili miejsce składowania różnego rodzaju przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie Polski i Niemiec. Zabezpieczono kilkanaście markowych rowerów, w tym również z

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet zatrzymany przez policjantów

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa usiłowania zgwałcenia trzech kobiet. Sprawca atakował swoje ofiary w centrum miasta. Na szczęście we wszystkich przypadkach kobietom udało się obronić przed napastnikiem, wyszarpać

Wiadomości 0 Comments

4 sierpnia 2017 r. pl. Wolności we Wrocławiu – dolnośląskie obchody Święta Policji

Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź