Kiedy warto kupić pakiet OC z AC?

Kiedy warto kupić pakiet OC z AC?

Kupując nową lub przedłużając obecną polisę, zawsze masz możliwość dobrania dodatkowo ubezpieczenie autocasco. Kiedy warto z niego skorzystać? Przeanalizujmy kilka scenariuszy.

Drogie auto

Kupując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców u agenta lub poprzez kalkulator OC kalkulator-oc-ac.auto.pl, zawsze otrzymujesz możliwość dobrania autocasco. Jeżeli wszedłeś w posiadanie drogiego auta, nie powinieneś się nawet nad tym zastanowić, tylko znaleźć jak najlepszą ofertę pakietu OC + AC. Autocasco zabezpiecza bowiem pojazd przed utratą wartości z przyczyny dowolnej stłuczki, kolizji, a także wypadku, kradzieży bądź zniszczenia z innego powodu.

Jeżeli cokolwiek złego się stanie z Twoim autem, dzięki AC zawsze otrzymasz odszkodowanie. Tymczasem OC gwarantuje je tylko w przypadku, gdy szkody spowodował inny kierowca, a wina została mu udowodniona lub sam się do niej przyznał. Jeśli więc uderzysz w zwierzę, które niespodziewanie wbiegło Ci pod koła, stracisz panowanie nad autem i zderzysz się z drzewem lub Twój samochód zostanie ukradziony, otrzymasz odszkodowanie wyłącznie pod warunkiem, że masz ważne autocasco.

Duży przebieg

Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby sobie uświadomić, że im częściej się jeździ autem, tym ryzyko szkody jest też większe. Co oczywiste, tzw. niedzielni kierowcy są mniej narażeni na stłuczki, kolizje i wypadki niż ktoś, kto codziennie przejeżdża kilkadziesiąt kilometrów i regularnie udaje się w dłuższe podróże, np. służbowe. Żeby się nie obawiać potencjalnych szkód, zdecydowanie warto zainwestować w autocasco. Swoją drogą, przy częstych podróżach na dalekich dystansach powinno się rozważyć również ubezpieczenie assistance, które gwarantuje wszechstronną pomoc na trasie, np. w razie awarii czy wypadku.

Wysokie ryzyko kradzieży

Nie każdy ma fundusze i możliwości, żeby wynajmować bądź kupić garaż albo miejsce parkingowe. W takiej sytuacji pozostaje tylko parkowanie na niestrzeżonym parkingu lub – co gorsza – ulicy. Jak wiadomo, stwarza to pewne ryzyko kradzieży, szczególnie jeśli właściciel auta mieszka na niebezpiecznym osiedlu. Jedynym wyjściem, żeby spać spokojnie i nie martwić się, że samochód zostanie skradziony, jest wykupienie ubezpieczenia autocasco.

Autocasco nie dla wszystkich

Autocasco to znakomite ubezpieczenie, które kompleksowo chroni auto, ale niestety nie jest dostępne dla wszystkich. Mianowicie towarzystwa uniemożliwiają wykupienie AC dla zbyt starych lub mało wartościowych pojazdów. Dobierając autocasco do OC, pamiętaj ponadto, żeby przy zmianie towarzystwa wypowiedzieć wcześniejszą umowę, dzięki czemu nie dojdzie do zbiegu ubezpieczeń. Dowiedz się więcej, jak działa podwójne OC i jak uniknąć kłopotów z nim związanych.

Previous Uderzenie dolnośląskiej Policji w przestępczość podatkową i fikcyjny obrót paliwami
Next Inchcape: sportowy świat BMW M Performance zawita do Wrocławia

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Rynek małych samolotów goni branżę motoryzacyjną

Producenci wiatrakowców, czyli mniejszych śmigłowców, widzą rosnące zainteresowanie tymi maszynami na polskim rynku. Interesują się nimi nie tylko służby, jak policja, straż graniczna czy wojsko, lecz także biznesmeni oraz osoby fizyczne. Specjalistyczną

Motoryzacja 0 Comments

Jak zadbać o czystość swojego samochodu – pranie dywaników samochodowych

Każdy właściciel samochodu powinien szukać takich rozwiązań, dzięki którym będzie mógł lepiej zadbać o swój pojazd i będzie to dotyczyć różnych jego elementów. Zarówno chodzi tutaj o stan techniczny elementów

Motoryzacja 0 Comments

Jak wykonać polerowanie lakieru polerką orbitalną

Używanie polerki maszynowej daje okazje do tego, by pokonać ryski, ujawnić połysk. Polerowanie może być wykonywane ręcznie, jednak tylko użycie maszyny daje nam okazję do osiągnięcia wyjątkowych efektów. Maszynowe polerowanie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź