Maszyny rolnicze – nowe czy używane?

Maszyny rolnicze – nowe czy używane?

Rolnicy potrzebują wielu rodzajów maszyn, aby móc w pełni wykonywać swoją pracę. Dzięki obecności odpowiedniego sprzętu są w stanie zasiać, uprawić i zebrać plonu z pola. Wielu rolników swoi przed dylematem  – wybierać nowe, a może lepiej używane maszyny rolnicze? 

Zalety nowych maszyn rolniczych

Nowe maszyny rolnicze mają szereg zalet. Przede wszystkim mamy gwarancję, ze nabyliśmy najnowszy model, który na pewno będzie działać w odpowiedni sposób. Do tego mamy pewność, że maszyna to najnowsze technologiczne rozwiązanie. Wielu dealerów maszyn rolniczych daje nam możliwość uprzedniego wypróbowania maszyny, dzięki temu możemy mieć pewność, że na pewno spełnia ona nasze wymagania. Sprawdź jakie inne zalety mają fabrycznie nowe maszyny rolnicze na http://ciagnikilubelskie.pl/ >>

Minusem tego rozwiązania jest jednak wysoka cena. Nie ma co się oszukiwać – za nowy sprzęt trzeba porządnie zapłacić! Co prawda w cenie często mamy rozruch maszyny, a  także gwarancję, ale nie zawsze możemy sobie pozwolić na aż tak duży wydatek. Jakie są inne opcje? Zakup maszyn używanych!

Maszyny rolnicze używane – to się opłaca

Maszyny rolnicze używane to dobry wybór dla wszystkich osób, które nie chcą wydawać zbyt dużo, a chcą zakupić potrzebny sprzęt do swojego gospodarstwa. W końcu na wsi przyda się wiele sprzętów. Najpotrzebniejsze maszyny rolnicze i sprzęt to:

 • przyczepy rolnicze
 • pług
 • brony
 • kultywator
 • siewnik
 • rozrzutnik do nawozu
 • rozrzutnik do obornika
 • sadzarki (np. do ziemniaków, buraków)
 • kombajn
 • opryskiwacz do środków chemicznych
 • kosiarka
 • prasa (kostkująca lub belująca)
 • owijarka do beli z sianokiszonką
 • zgrabiarka
 • i wiele innych.

Oczywiście nie w każdym gospodarstwie wszystkie te sprzęty są potrzebne, wiele zależy bowiem od profilu produkcji konkretnego gospodarstwa. Najważniejszą maszyną jest jednak ciągnik rolniczy, który na pewno sprawdzi się i przyda w każdym gospodarstwie.

Zalety maszyn używanych

Maszyny używane maja sporo zalet – przede wszystkim są  dużo tańsze, a co nie oznacza, że są gorsze. Wiele gospodarzy sprzedaje niezbyt stare maszyny ze względu ze zmianą profilu produkcji, albo po prostu okazuje się, że dany model się u nich do końca nie sprawdził.

Maszyny używane można kupić zarówno od osoby prywatnej, jak i od sprzedawcy, który skupuje stary sprzęt. Które rozwiązanie jest lepsze? Na pewno kupując od osoby prywatnej można liczyć na trochę niższą cenę .Z drugiej strony handlarz często dokonuje niezbędnych napraw i sprzedawany przez niego sprzęt jest w stu procentach sprawny. Wybór zależy więc od nas i od rodzaju maszyny, którą pragniemy zakupić. Proste maszyny z powodzeniem możemy kupić od osoby prywatnej, bo ich stan jesteśmy w stanie ocenić samodzielnie.

Previous Kradł kwiaty z cmentarza - wpadł po tym jak ukradł ponad 40 donic
Next Chciał wręczyć łapówkę policjantom, żeby uniknąć odpowiedzialności za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Z samolotu do samochodu: intratna symbioza lotnisk i wypożyczalni samochodowych

Mogłoby się zdawać, że to miejskie wypożyczalnie wykorzystywane przez przybywających innymi środkami transportu turystów są najbardziej intratnym sektorem w branży. W praktyce jednak najwięcej dochodów pochodzi z innego obszaru. Przychody

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowoczesne wyposażenie biura – styl i ergonomia sprzyjający pracy

Organizując nowoczesne stanowisko pracy, warto postawić na ergonomię. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, takiemu jak regulowane krzesła i fotele, biurka zaprojektowane z poszanowaniem zasad ergonomii oraz przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów biurowych możemy

Strefa Biznesu 0 Comments

Bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych wynosi 13 proc

Studia humanistyczne choć wciąż są popularne, to przyciągają znacznie mniej młodych osób niż jeszcze kilka lat temu. Jedną z przyczyn są trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, większe niż w przypadku absolwentów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!