Mieszkanie z aneksem kuchennym czy z oddzielną kuchnią?

Mieszkanie z aneksem kuchennym czy z oddzielną kuchnią?

Jedno z najważniejszych pytań, na które warto znać odpowiedź, rozpoczynając poszukiwania nowego lokum, brzmi: Aneks kuchenny połączony z salonem czy kuchnia w wydzielonym pomieszczeniu? Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma wiele zalet. Które z nich wybrać?

Salon z aneksem kuchennym – przestronny, przyjazny dla gości 

Połączenie dużego pokoju z kuchnią to rozwiązanie zgodne z najnowszymi trendami i jednocześnie praktyczne. Taki sposób aranżacji przestrzeni sprawdza się zwłaszcza w kawalerkach i mniejszych mieszkaniach – dwu- lub trzypokojowych. Rezygnując ze ściany działowej i drzwi, zyskujesz dodatkowe miejsce. Zamiast dwóch małych pomieszczeń powstaje jedno – przestronne i wielofunkcyjne. Połączenie salonu i kuchni ułatwia skuteczne oświetlenie wnętrz za pomocą naturalnego światła – w przypadku małych przestrzeni często jest to zadanie trudne. Scalenie kuchni i salonu optycznie powiększa mieszkanie i umożliwia optymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego – dodatkowa przestrzeń, która powstaje w wyniku połączenia tych dwóch pomieszczeń, to doskonałe miejsce dla stołu obiadowego. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, gdy posiłki spożywa w tym samym czasie wielu domowników.

Aneks kuchenny to również propozycja dla wszystkich osób, które chcą odejść od utartych rozwiązań architektonicznych. Urządzając mieszkanie z aneksem kuchennym, możesz skorzystać z wielu nietypowych możliwości. Między dwoma pomieszczeniami możesz umieścić np. blat barowy lub designerską wyspę. Otwarta kuchnia doskonale sprawdza się podczas rodzinnych obiadów czy kolacji z przyjaciółmi. Przygotowując potrawy, możesz uczestniczyć w rozmowach, nie jesteś odcięty od gości siedzących przy stole. Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków  – gotując, możesz oglądać telewizję, słuchać muzyki lub „mieć oko” na swoje dzieci bawiące się w salonie.

Mieszkanie z oddzielną kuchnią – praktyczne nie tylko latem

Zamknięta kuchnia sprawdza się przede wszystkim w mieszkaniach o dużym metrażu. W takich lokalach wydzielenie tego pomieszczenia nie wpływa na ograniczenie jego funkcjonalności. Jeżeli cenisz sobie prywatność, taki sposób aranżacji przestrzeni będzie najlepszym rozwiązaniem. W trakcie wizyty gości wnętrze kuchni i panujący tam rozgardiasz, który towarzyszy przygotowywaniu posiłków, pozostają ukryte za drzwiami. Decydując się na zamkniętą kuchnię, zyskujesz również pewność, że zapachy towarzyszące gotowaniu nie będą rozprzestrzeniały się po całym mieszkaniu. Drzwi i ściany stanowią również barierę dla ciepła, które wydzielane jest przez piekarnik i kuchenkę. Jest to istotne zwłaszcza w sezonie letnim. Oddzielenie kuchni zapobiega także rozprzestrzenianiu się pary wodnej, która powstaje podczas gotowania. Pozwala to utrzymać właściwą wilgotność powietrza w pozostałych pomieszczeniach. Zamknięta kuchnia to rozwiązanie polecane wszystkim osobom, które często samodzielnie przygotowują złożone posiłki.

Decydując się na jedno z opisanych rozwiązań, warto wziąć pod uwagę rozmiar mieszkania, a także własne preferencje i tryb życia. W ofercie firmy LC Corp, która odpowiada za budowę deweloperskiego osiedla we Wrocławiu, dostępne są zarówno mieszkania z aneksem, jak i oddzielną kuchnią. Więcej szczegółów dotyczących inwestycji znajdziesz na stronie internetowej: https://www.lcc.pl/pl/miedzy-parkami.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Zatrzymani w związku z odpalaniem rac w trakcie meczu
Next Bezdusznie wykorzystali ufność seniora. Zostali zatrzymani przez wrocławskich funkcjonariuszy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Małe i średnie firmy w najlepszej kondycji od lat

Mikro-, małe i średnie firmy są w najlepszej kondycji od lat – oceniają przedstawiciele Banku Zachodniego WBK na podstawie portfela kredytowego. Sektor ten jest siłą napędową gospodarki – 1,7 mln tego typu

Strefa Biznesu 0 Comments

Kampania Google Shopping czy SEO? W co zainwestować więcej środków?

Reklamy Google Shopping wykazują pewne podobieństwa do SEO – przynajmniej w kwestii ustawiania wyświetlanych reklam przez Google. Zakupy Google bazują jednak na przekazie wizualnym, SEO – na tekście. Która forma jest

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarka laserowa – jak wybrać najlepszą do biura?

W biurach ciężko się obyć bez różnych, przydatnych urządzeń, które czynią wykonywanie wielu obowiązków znacznie łatwiejszym. W żadnej firmie nie może na przykład zabraknąć drukarki, ponieważ często się zdarza, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź