Na oczach policjantów próbował włamać się do samochodu. Po chwili był już w kajdankach

Na oczach policjantów próbował włamać się do samochodu. Po chwili był już w kajdankach

Wywiadowcy z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, kolejny raz wykazali się spostrzegawczością i doświadczeniem. Patrolując rejon wrocławskiego Śródmieścia zauważyli mężczyznę, który chodził między samochodami zaglądając przez szyby do ich wnętrz. Postanowili go chwilę poobserwować i nie musieli długo czekać. Mężczyzna próbował bowiem w środku dnia, włamać się do jednego z zaparkowanych pojazdów. Został zatrzymany i teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Nie raz podkreślaliśmy, że aby być dobrym policjantem, należy uważnie obserwować otoczenie. Działania wrocławskich wywiadowców pokazują, że baczne obserwowanie patrolowanego rejonu, może być kluczem do eliminowania sprawców przestępstw i wykroczeń.

Funkcjonariusze patrolujący rejon Śródmieścia, zauważyli mężczyznę, który wykazywał duże zainteresowanie zaparkowanymi na osiedlu samochodami. W pewnym momencie mężczyzna podszedł do jednego z pojazdów dostawczych i wyciągniętym z przerzuconej przez ramie torby narzędziem, zaczął manipulować przy zamku w drzwiach pojazdu. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów, od razu próbował się oddalić, został jednak szybko zatrzymany.

36-letni wrocławianin oświadczył, że „chciał zobaczyć, która jest godzina” na zegarku umieszczonym na konsoli pojazdu. W zamku drzwi samochodu, policjanci ujawnili jednak śrubokręt, a w torbie którą miał 36-latek, inne narzędzia, które mogły służyć do włamania.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo może mu grozić teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 36-latka zadecyduje sąd.

Previous ,,Tulipan’’ zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Bieszczadach
Next Studia we Wrocławiu. Nie wiesz gdzie studiować? Najpopularniejsze kierunki i nowości

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zranił syna – został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Funkcjonariusze z Ołbina zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który w jednym z lokali na wrocławskim Nadodrzu, który w trakcie awantury ranił swojego syna. Policjanci przybyli na miejsce interwencji chwilę po zdarzeniu i

Wiadomości 0 Comments

14500 porcji środków odurzających nie trafi na rynek

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w kilku różnych miejscach na terenie miasta uderzyli w narkotykowy biznes, ujawniając i zabezpieczając

Wiadomości 0 Comments

Policjant po służbie namierzył miejsce, gdzie mogło dochodzić do handlu środkami odurzającymi

Wrocławscy funkcjonariusze przeszukali hotelowy pokój, w którym mogło dochodzić do handlu narkotykami. Działania zainicjował będący po służbie policjant, który mając podejrzenia, od razu powiadomił dyżurujących funkcjonariuszy. W pokoju policjanci znaleźli ponad 200 gramów różnych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!