Na oczach policjantów próbował włamać się do samochodu. Po chwili był już w kajdankach

Na oczach policjantów próbował włamać się do samochodu. Po chwili był już w kajdankach

Wywiadowcy z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, kolejny raz wykazali się spostrzegawczością i doświadczeniem. Patrolując rejon wrocławskiego Śródmieścia zauważyli mężczyznę, który chodził między samochodami zaglądając przez szyby do ich wnętrz. Postanowili go chwilę poobserwować i nie musieli długo czekać. Mężczyzna próbował bowiem w środku dnia, włamać się do jednego z zaparkowanych pojazdów. Został zatrzymany i teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Nie raz podkreślaliśmy, że aby być dobrym policjantem, należy uważnie obserwować otoczenie. Działania wrocławskich wywiadowców pokazują, że baczne obserwowanie patrolowanego rejonu, może być kluczem do eliminowania sprawców przestępstw i wykroczeń.

Funkcjonariusze patrolujący rejon Śródmieścia, zauważyli mężczyznę, który wykazywał duże zainteresowanie zaparkowanymi na osiedlu samochodami. W pewnym momencie mężczyzna podszedł do jednego z pojazdów dostawczych i wyciągniętym z przerzuconej przez ramie torby narzędziem, zaczął manipulować przy zamku w drzwiach pojazdu. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów, od razu próbował się oddalić, został jednak szybko zatrzymany.

36-letni wrocławianin oświadczył, że „chciał zobaczyć, która jest godzina” na zegarku umieszczonym na konsoli pojazdu. W zamku drzwi samochodu, policjanci ujawnili jednak śrubokręt, a w torbie którą miał 36-latek, inne narzędzia, które mogły służyć do włamania.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo może mu grozić teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 36-latka zadecyduje sąd.

Previous ,,Tulipan’’ zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Bieszczadach
Next Studia we Wrocławiu. Nie wiesz gdzie studiować? Najpopularniejsze kierunki i nowości

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Areszt za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia na interweniujących funkcjonariuszy

Jak niebezpieczna bywa służba policjantów, wie chyba każdy. Niestety kilka dni temu, dwaj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, znaleźli się właśnie w takiej sytuacji. Podczas interwencji w związku

Wiadomości 0 Comments

Najlepsze filmy dramatyczne 2017 roku

Dramat to gatunek, którego grona dołącza co roku najwięcej filmów. Oglądający lubią dramaty dlatego że potrafią one nas czegoś w przystępny sposób nauczyć i czasem zawierają jakiś morał. Jeżeli nawet

Wiadomości 0 Comments

Podpisanie Harmonogramu współpracy Policji dolnośląskiej i saksońskiej

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu gościli szefowie jednostek Policji saksońskiej, z którymi dolnośląska Policja, na co dzień współpracuje. Spotkanie było okazją do podpisania harmonogramu dalszej współpracy. Dokument podpisali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź