Nadinsp. Tomasz Trawiński nowym Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu

Nadinsp. Tomasz Trawiński nowym Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu

W siedzibie dolnośląskiej Policji odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, powołanego na to stanowisko przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. W uroczystości udział również wzięli Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, a także kadra kierownicza dolnośląskiej Policji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak powołał nadinsp. Tomasza Trawińskiego, dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na stanowisko szefa dolnośląskiej Policji. Nowy Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu zastąpił na tym stanowisku insp. Arkadiusza Golanowskiego. Uroczyste objęcie obowiązków odbyło się 23 maja 2017 r. w siedzibie dolnośląskiej Policji.

W ceremonii wprowadzenia, która odbyła się w asyście pocztu sztandarowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, oprócz kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji, uczestniczyli także Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, a także Zastępca Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu Ireneusz Czopek i Zastępca Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu Paweł Mucha.

Nadinsp. Tomasz Trawiński służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1991 r. jako aplikant w Komendzie Rejonowej Policji Poznań Nowe Miasto. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Był dzielnicowym, kierownikiem referatu, Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W  2006 r. awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. W 2010 r. został Komendantem Powiatowym Policji w Rawiczu. W kwietniu 2012 r. został  Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. W lutym 2016 r. został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Z wykształcenia Tomasz Trawiński jest magistrem prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, na kierunku zarządzanie.

Previous Tymczasowy areszt dla fałszywego „wnuczka” – zatrzymany przez policjantów ma na koncie, co najmniej 7 przestępstw i usiłowań
Next Areszt za znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli blisko 3300 porcji handlowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych

W okresie wakacji niestety notujemy wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. Ich analiza pokazuje, że często w pracach polowych, rodzicom pomagają dzieci do 14 roku życia. Z badań Instytutu Medycyny

Wiadomości 0 Comments

Złodziej studenckich plecaków zatrzymany przez policjantów

Wrocławscy policjanci, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie studentów na uczelniach wyższych we Wrocławiu. Jak się okazało, mężczyzna w przebraniu wykorzystywał naiwność młodych ludzi i rabował ich torby

Wiadomości 0 Comments

Zranił syna – został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Funkcjonariusze z Ołbina zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który w jednym z lokali na wrocławskim Nadodrzu, który w trakcie awantury ranił swojego syna. Policjanci przybyli na miejsce interwencji chwilę po zdarzeniu i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź