Nasiona marihuany

Nasiona marihuany

Nasiona marihuany to nie tylko magazyn zdrowych substancji, ale także produkt przyjazny dla środowiska, który pochłania dwutlenek węgla i można go uprawiać bez pestycydów.  

Układ odpornościowy

Proszek białkowy uzyskiwany przez mielenie nasion marihuany jest pełen niezbędnych tłuszczów i kwasów. Białko konopne zawiera 20 aminokwasów, w tym wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów. W przeciwieństwie do innych białek roślinnych nasiona stanowią specjalne źródło aminokwasów (uważane za kompletne białko roślinne). Ponadto nasiona są źródłem błonnika pokarmowego i minerałów. Nasiona marihuany zawierają białka globularne – edestynę (występującą tylko w nasionach konopi) i albuminę. Dlaczego to jest ważne? Białka globularne służą jako budulec enzymów, przeciwciał, hormonów i fibrynogenu. Albumina – główne białko osocza, stanowi między 40–60% całkowitego białka osocza.

Zwiększa rezerwę energii i poprawia trawienie

Białko w proszku z nasion konopi zawiera wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe. Gdy kwasy tłuszczowe są wchłaniane, wytwarzają dwa razy więcej energii niż węglowodany. Ponadto białka rozpadają się dłużej w organizmie, co z kolei prowadzi do wolniejszej produkcji energii.

Sprawdź: Producenci nasion marihuany >>

Zatem konopie nie tylko zwiększają ilość energii, ale także wspierają ją przez cały dzień. Chociaż wielu producentów twierdzi, że ich produkty zawierają minimalną ilość laktozy, nawet niewielka ilość może powodować niepożądaną reakcję, na przykład wzdęcia, gazy itp.

Nasiona konopi zawierają dużą ilość rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika pokarmowego. Te pierwsze pochłaniają wodę, a także inne substancje, w tym toksyczne metale, większość czynników rakotwórczych i cholesterolu. Te ostatnie są naturalnym stymulantem ruchliwości jelit.

Mięśnie i poprawa stanu skóry

Nasiona zawierają więcej białka niż niektóre inne ziarna i orzechy. Kulturyści i sportowcy używają proszków białkowych do przywracania tkanki mięśniowej. W końcu białko jest kluczem do budowy mięśni. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy, że nasiona konopi są kompletnym źródłem białka, a także produktem hipoalergicznym, który jest odpowiedni dla osób wrażliwych na soję, jaja, gluten i produkty mleczne. Cierpisz na suchą, swędzącą i podrażnioną skórę głowy? Białko konopne poprawia stan skóry głowy dzięki witaminie E i niezbędnym kwasom tłuszczowym. Można go spożywać w postaci proszku lub tabletek.

Inne korzyści z nasion marihuany

Ludzkość używa marihuany od tysięcy lat. W końcu ta roślina podobnie jak jej pochodne, są bardzo wszechstronne. Są wykorzystywane do produkcji odzieży, produktów kosmetycznych, papieru, błonnika, żywności dla ludzi, a także zwierząt i wielu innych. Jednak ostatnio konopie mają złą reputację ze względu na zawartość zakazanych związków chemicznych w niektórych odmianach. Niestety współczesne społeczeństwo zapomniało o różnorodnym zastosowaniu tej rośliny i mówi tylko o jednej negatywnej charakterystyce niektórych odmian. Mimo tego nasiona konopi można zasłużyć na unikalne naturalne źródło wielu niezastąpionych minerałów, witamin, aminokwasów i innych pierwiastków śladowych niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Najbardziej przydatne dla zdrowia jest stosowanie oleju konopnego, a zwłaszcza nasion konopi w jadalnej formie. Nasiona konopi zawierają „tony” przydatnych pierwiastków śladowych, które mają wielką wartość odżywczą. Ziarna, które mają wielkie korzyści zdrowotne, mogą być stosowane jako składniki w kuchni.

Previous Sprzątanie mieszkań po remoncie: jak się za to zabrać?
Next Olej ze słodkich migdałów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jechała pijana nocą i o mało co nie wjechała do podziemnego przejścia dla pieszych

Gdy policjanci z Wrocławia podjęli interwencję, na Placu Jana Pawła II, tuż przy przejściu podziemnym, stał zaparkowany nieprawidłowo samochód. Funkcjonariusze zauważyli go pełniąc służbę w tym właśnie rejonie. Obok pojazdu

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczne ferie zimowe 2017” – policjant sprawdzał bezpieczeństwo uczniów na półkoloniach

„Bezpieczne ferie zimowe 2017” to ogólnopolska, policyjna akcja prewencyjna, której celem jest kontrola warunków bezpieczeństwa na odbywających się podczas tegorocznych ferii koloniach i półkoloniach dla dzieci i młodzieży. Tym razem

Wiadomości 0 Comments

Podejrzani o kradzieże sklepowe zatrzymani – ukradli m. in. 130 kg maku

Blisko 130 kg maku oraz inne rzeczy ukradli ze sklepów dwaj mężczyźni zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Jeden z nich pracował w miejscu, gdzie doszło do przestępstw. Straty jakie spowodowali sprawcy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź