Nasiona marihuany

Nasiona marihuany

Nasiona marihuany to nie tylko magazyn zdrowych substancji, ale także produkt przyjazny dla środowiska, który pochłania dwutlenek węgla i można go uprawiać bez pestycydów.  

Układ odpornościowy

Proszek białkowy uzyskiwany przez mielenie nasion marihuany jest pełen niezbędnych tłuszczów i kwasów. Białko konopne zawiera 20 aminokwasów, w tym wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów. W przeciwieństwie do innych białek roślinnych nasiona stanowią specjalne źródło aminokwasów (uważane za kompletne białko roślinne). Ponadto nasiona są źródłem błonnika pokarmowego i minerałów. Nasiona marihuany zawierają białka globularne – edestynę (występującą tylko w nasionach konopi) i albuminę. Dlaczego to jest ważne? Białka globularne służą jako budulec enzymów, przeciwciał, hormonów i fibrynogenu. Albumina – główne białko osocza, stanowi między 40–60% całkowitego białka osocza.

Zwiększa rezerwę energii i poprawia trawienie

Białko w proszku z nasion konopi zawiera wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe. Gdy kwasy tłuszczowe są wchłaniane, wytwarzają dwa razy więcej energii niż węglowodany. Ponadto białka rozpadają się dłużej w organizmie, co z kolei prowadzi do wolniejszej produkcji energii.

Sprawdź: Producenci nasion marihuany >>

Zatem konopie nie tylko zwiększają ilość energii, ale także wspierają ją przez cały dzień. Chociaż wielu producentów twierdzi, że ich produkty zawierają minimalną ilość laktozy, nawet niewielka ilość może powodować niepożądaną reakcję, na przykład wzdęcia, gazy itp.

Nasiona konopi zawierają dużą ilość rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika pokarmowego. Te pierwsze pochłaniają wodę, a także inne substancje, w tym toksyczne metale, większość czynników rakotwórczych i cholesterolu. Te ostatnie są naturalnym stymulantem ruchliwości jelit.

Mięśnie i poprawa stanu skóry

Nasiona zawierają więcej białka niż niektóre inne ziarna i orzechy. Kulturyści i sportowcy używają proszków białkowych do przywracania tkanki mięśniowej. W końcu białko jest kluczem do budowy mięśni. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy, że nasiona konopi są kompletnym źródłem białka, a także produktem hipoalergicznym, który jest odpowiedni dla osób wrażliwych na soję, jaja, gluten i produkty mleczne. Cierpisz na suchą, swędzącą i podrażnioną skórę głowy? Białko konopne poprawia stan skóry głowy dzięki witaminie E i niezbędnym kwasom tłuszczowym. Można go spożywać w postaci proszku lub tabletek.

Inne korzyści z nasion marihuany

Ludzkość używa marihuany od tysięcy lat. W końcu ta roślina podobnie jak jej pochodne, są bardzo wszechstronne. Są wykorzystywane do produkcji odzieży, produktów kosmetycznych, papieru, błonnika, żywności dla ludzi, a także zwierząt i wielu innych. Jednak ostatnio konopie mają złą reputację ze względu na zawartość zakazanych związków chemicznych w niektórych odmianach. Niestety współczesne społeczeństwo zapomniało o różnorodnym zastosowaniu tej rośliny i mówi tylko o jednej negatywnej charakterystyce niektórych odmian. Mimo tego nasiona konopi można zasłużyć na unikalne naturalne źródło wielu niezastąpionych minerałów, witamin, aminokwasów i innych pierwiastków śladowych niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Najbardziej przydatne dla zdrowia jest stosowanie oleju konopnego, a zwłaszcza nasion konopi w jadalnej formie. Nasiona konopi zawierają „tony” przydatnych pierwiastków śladowych, które mają wielką wartość odżywczą. Ziarna, które mają wielkie korzyści zdrowotne, mogą być stosowane jako składniki w kuchni.

Previous Sprzątanie mieszkań po remoncie: jak się za to zabrać?
Next Olej ze słodkich migdałów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sprzedaż mieszkań we Wrocławiu w tym roku może sięgnąć poziomu 7 tys

Na rynku nieruchomości utrzymuje się dobra koniunktura. Wzrost sprzedaży wspomagają dobre wskaźniki makroekonomiczne, w tym niski poziom stóp procentowych i powiązana z tym rosnąca dostępność kredytów mieszkaniowych. Dostosowanie po dwóch latach wskaźników programu

Wiadomości 0 Comments

Policjanci wzięli udział w Powiatowych Targach Pracy oraz Targach Edukacyjnych

Funkcjonariusze z powiatu złotoryjskiego uczestniczyli w targach pracy, a policjanci z powiatu górowskiego w targach edukacyjnych. Mundurowi z obu jednostek przygotowali specjalne stoiska informacyjne. Przyszli kandydaci do służby w Policji

Wiadomości 0 Comments

Handlował podrobioną odzieżą – policjanci zatrzymali podejrzanego

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o handel podrobioną odzieżą. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 110 sztuk nielegalnego towaru, wśród których były m.in. spodnie, bluzy i koszulki. Straty legalnych producentów mogły wynieść nawet

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź