Nie wszystkie interwencje kończą się bezpieczne…

Nie wszystkie interwencje kończą się bezpieczne…

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, pojechali na interwencję w związku z zakłócaniem spokoju w jednym z budynków mieszkalnych. Gdy funkcjonariusze ustalali, że doszło do popełnienia wykroczenia i kto jest odpowiedzialny za ten czyn, zostali zaatakowani przez 59-latkę i jej 36-letniego syna. Kolejny z mężczyzn, w tym czasie kierował groźby karalne wobec mundurowych. Cała trójka po zatrzymaniu i spędzeniu nocy w policyjnym areszcie, usłyszała zarzuty. Teraz grożą im nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzają codziennie setki interwencji. Część z nich, przebiega w spokojnej atmosferze, zdarzają jednak się takie sytuacje, kiedy to mundurowi stają się celem ataków słownych, a nawet fizycznych ze strony ich uczestników. Wtedy też policjanci muszą działać zdecydowanie, łącznie z użyciem środków przymusu bezpośredniego, z czym muszą liczyć się osoby naruszające obowiązujące prawo. Agresorzy w przypływie emocji nie są często świadomi, jak dużą odpowiedzialność mogą ponieść w związku z atakiem na funkcjonariusza publicznego i próbą wpłynięcia na czynności urzędowe. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym, mogą to być nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Takie też zagrożenie karne, grozić może uczestnikom interwencji, do której doszło w jednym z budynków mieszkalnych na terenie podwrocławskich Bielan. Policjanci otrzymali zgłoszenie o głośnym zachowaniu mieszkańców, które to uniemożliwiało spoczynek nocny pozostałym lokatorom budynku. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze szybko ustalili, z którego lokum wydobywają się przeszkadzające innym hałasy.

Kiedy policjanci zapukali do drzwi mieszkania, głośna muzyka nagle ucichła. Dopiero po wielokrotnej próbie nawiązania kontaktu z przebywającymi w środku osobami, drzwi otworzyły się.

Za nimi stali dwaj mężczyźni, w wieku 33 i 36 lat oraz 59-letnia kobieta. Mieszkańcy od początku zachowywali się arogancko w stosunku do interweniujących policjantów. Najemca mieszkania, mimo ciążącego na nim obowiązku, nie chciał podać swoich danych osobowych, ani okazać dokumentu tożsamości.

Chwilę później bez jakiegokolwiek powodu, matka mężczyzny zaczęła szarpać policjanta oraz towarzyszącą mu funkcjonariuszkę, a do niej dołączyli synowie. Jeden zaczął przepychać się z mundurowymi, a drugi w tym czasie groził im pozbawieniem życia. Kobieta i mężczyzna zaczęli zachowywać się bardzo agresywnie w stosunku do policjantów. 59-latka próbowała ugryźć funkcjonariuszkę, a jej syn podczas szarpania się z policjantem, starał się zepchnąć policjanta ze schodów.

W takim przypadku policjanci musieli działać zdecydowanie i zgodnie z prawem użyć środków przymusu bezpośredniego. Dopiero wtedy opanowano agresywne zapędy 36-latka oraz pozostałych członków jego rodziny. Cała trójka jeszcze tej samej nocy trafiła do policyjnego aresztu, a rano usłyszała zarzuty.

Wobec 33-latka, jego 36-letniego brata oraz 59-letniej kobiety, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Za popełnione przestępstwa, w świetle obowiązujących przepisów, grozić im może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Previous Policyjny pies Lonar pomógł odszukać starszą kobietę
Next Mierzenie grubości lakieru

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia wpadł w ręce wrocławskich policjantów

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna trafił prosto do aresztu. Podczas sprawdzania jego danych personalnych, wyszło na jaw, że podawał się za inna osobę. Szczegółowa

Wiadomości 0 Comments

Briefing dotyczący działań policyjnych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych

We Wrocławiu odbył się briefing z udziałem policjantów i przedstawicieli mediów traktujący o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Funkcjonariusze wrocławskiego ruchu drogowego informowali o

Wiadomości 0 Comments

Tymczasowy areszt dla fałszywego policjanta

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który okradał starsze osoby. Sprawca podawał się za policjanta okazując fałszywą legitymację. Podejrzany informował swoje ofiary, że prowadzi czynności w związku z poszukiwaniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź