Nowoczesne wyposażenie biura – styl i ergonomia sprzyjający pracy

Nowoczesne wyposażenie biura – styl i ergonomia sprzyjający pracy

Organizując nowoczesne stanowisko pracy, warto postawić na ergonomię. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, takiemu jak regulowane krzesła i fotele, biurka zaprojektowane z poszanowaniem zasad ergonomii oraz przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów biurowych możemy konfigurować miejsca pracy, w których zatrudnieni ludzie poczują się komfortowo i bezpiecznie.

Każde miejsce pracy powstaje w odpowiedzi na potrzebę realizacji określonych celi, w związku z tym mówimy tu o inwestycji, z której oczekiwany jest zwrot. Planując zatrudnienie nowych pracowników, dzięki którym zamierzamy zwiększyć wydajność pracy naszej firmy lub zespołu, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jesteśmy w stanie zapewnić im warunki, w jakich będzie możliwa realizacja związanych z ich zatrudnieniem oczekiwań. Znając założenia, szybko możemy określić koszt dostosowania lub utworzenia od podstaw nowego stanowiska pracy, korzystając z szerokiej oferty Ajprodukty.pl. Dział wyposażenia dedykowanego biurom i salom konferencyjnym w przejrzysty sposób prezentuje wszystkie elementy wyposażenia wystarczające do przygotowania ergonomicznego stanowiska pracy i konieczne do tego, aby jakość, a przez to i wydajność pracy członków naszego zespołu była optymalna.

Powierzchnia biurka vs. optymalna przestrzeń do pracy

Ważnym elementem właściwie skonfigurowanego stanowiska jest biurko. Miejsce na narzędzia i dokumentację jest zwyczajnie konieczne do wykonywania zadań w ogóle. Niemal co czwarty respondent badań z kampanii Ergotest „Ergonomia komputerowego stanowiska pracy” przyznaje, że na biurku, przy którym pracuje, nie ma miejsca na dokumenty i narzędzia konieczne do wykonywania powierzonych mu zadań. Alarmujący jest także fakt, że 17 % respondentów zwraca uwagę na brak wystarczającej ilości miejsca na nogi na stanowisku pracy. Takie niedociągnięcia w zakresie ergonomii znacznie obniżają efektywność pracowników oraz negatywnie wpływają na ich stan zdrowia poprzez długotrwałe, wymuszone utrzymywanie niewłaściwej pozycji ciała, prowadzące do napięć mięśniowych, zaburzeń krążenia i w konsekwencji do wielu chorób i wad postawy. Organizując nowe biuro lub decydując się na dodatkowe stanowisko pracy, warto korzystać z oferty profesjonalnych firm skoncentrowanych na dostawie ergonomicznych mebli biurowych i wyposażenia, takich jak AJ Produkty. W ofercie tego dostawcy znajdziemy nie tylko ergonomiczne biurka stacjonarne ale także kompletne systemy do wyposażenia całych biur i stanowisk pracy. Ciekawostką są biurka z regulacją wysokości położenia blatu, nawet do poziomu umożliwiającego pracę w pozycji stojącej.

Krzesło lub fotel musi mieć regulację wysokości i oparcia

Nie mniej istotne jest właściwie dobrane krzesło, szczególnie do pracy przy stanowisku wyposażonym w monitor ekranowy. Inwestując w takie stanowisko, warto zadbać aby jego wyposażenie dawało możliwość długotrwałej, efektywnej pracy. Obowiązujące przepisy precyzują, że krzesło lub fotel powinien posiadać mechanizm do regulacji w pozycji siedzącej w zakresie wysokości położenia siedziska, regulacji kąta nachylania oparcia oraz wysokości jego położenia.

Szeroka oferta ergonomicznych, obrotowych krzeseł i foteli biurowych dostępnych w serwisie Ajprodukty.pl pozwala na zastosowanie odpowiedniego rozwiązania, do każdego stanowiska pracy. Odpowiedni zakres regulacji, a dzięki temu możliwość zajęcia właściwej pozycji podczas pracy z komputerem przy biurku, to jeden z kluczowych czynników wpływający na zmęczenie podczas pracy. Krzesło z mechanizmem regulacji umożliwia także okresową zmianę pozycji oraz krótki odpoczynek w miejscu pracy. Jest to bardzo istotne, szczególnie w świetle wyników wspomnianych wyżej badań, zgodnie z którymi:

  • ⅓ pracowników nie ma możliwości regulacji wysokości położenia siedziska;
  • 14% uczestników badania odczuwa stały nacisk na uda powodowany przez krawędź krzesła;
  • blisko 35% respondentów badania nie ma możliwości jakiejkolwiek regulacji oparcia krzesła.

Z tego powodu pracownicy zmuszeni są wykonywać wiele czynności w sposób nadmiernie obciążający układ mięśniowo-szkieletowy. Prowadzi to wad postawy i jest powodem wielu chorób.

Wyposażenie stanowiska pracy w ergonomiczne meble sprzyja możliwości zajęcia pozycji pracownika możliwie najbardziej zbliżonej do naturalnej. Wygodna pozycja podczas długotrwałej, intensywnej pracy przy stanowisku komputerowym przekłada się na wydajność i osiągane przez pracownika wyniki. Logiczny jest zatem wniosek, że inwestycja w wyposażenie miejsca pracy leży w interesie pracodawcy.

Previous Chlorofil - cenny dla naszego organizmu
Next Skuteczne leczenie alkoholizmu - detoks i esperal

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowy Dyrektor Zarządzający TransferGo

Do Zespołu TransferGo, lidera wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, dołączył Orkun Eti, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TransferGo w Niemczech.  Orkun Eti będzie odpowiedzialny za prowadzenie biura TransferGo w

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Na co zwracać uwagę wybierając usługę dostępu do internetu?

Wbrew pozorom, wcale nie tak łatwo jest wybrać odpowiedni rodzaj technologii dostarczania internetu. Oczywiście, wybór rodzajów połączeń jest duży, jednak to właśnie bywa też problemem. Skąd bowiem wiedzieć, który internet

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!