Nowoczesne wyposażenie biura – styl i ergonomia sprzyjający pracy

Nowoczesne wyposażenie biura – styl i ergonomia sprzyjający pracy

Organizując nowoczesne stanowisko pracy, warto postawić na ergonomię. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, takiemu jak regulowane krzesła i fotele, biurka zaprojektowane z poszanowaniem zasad ergonomii oraz przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów biurowych możemy konfigurować miejsca pracy, w których zatrudnieni ludzie poczują się komfortowo i bezpiecznie.

Każde miejsce pracy powstaje w odpowiedzi na potrzebę realizacji określonych celi, w związku z tym mówimy tu o inwestycji, z której oczekiwany jest zwrot. Planując zatrudnienie nowych pracowników, dzięki którym zamierzamy zwiększyć wydajność pracy naszej firmy lub zespołu, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jesteśmy w stanie zapewnić im warunki, w jakich będzie możliwa realizacja związanych z ich zatrudnieniem oczekiwań. Znając założenia, szybko możemy określić koszt dostosowania lub utworzenia od podstaw nowego stanowiska pracy, korzystając z szerokiej oferty Ajprodukty.pl. Dział wyposażenia dedykowanego biurom i salom konferencyjnym w przejrzysty sposób prezentuje wszystkie elementy wyposażenia wystarczające do przygotowania ergonomicznego stanowiska pracy i konieczne do tego, aby jakość, a przez to i wydajność pracy członków naszego zespołu była optymalna.

Powierzchnia biurka vs. optymalna przestrzeń do pracy

Ważnym elementem właściwie skonfigurowanego stanowiska jest biurko. Miejsce na narzędzia i dokumentację jest zwyczajnie konieczne do wykonywania zadań w ogóle. Niemal co czwarty respondent badań z kampanii Ergotest „Ergonomia komputerowego stanowiska pracy” przyznaje, że na biurku, przy którym pracuje, nie ma miejsca na dokumenty i narzędzia konieczne do wykonywania powierzonych mu zadań. Alarmujący jest także fakt, że 17 % respondentów zwraca uwagę na brak wystarczającej ilości miejsca na nogi na stanowisku pracy. Takie niedociągnięcia w zakresie ergonomii znacznie obniżają efektywność pracowników oraz negatywnie wpływają na ich stan zdrowia poprzez długotrwałe, wymuszone utrzymywanie niewłaściwej pozycji ciała, prowadzące do napięć mięśniowych, zaburzeń krążenia i w konsekwencji do wielu chorób i wad postawy. Organizując nowe biuro lub decydując się na dodatkowe stanowisko pracy, warto korzystać z oferty profesjonalnych firm skoncentrowanych na dostawie ergonomicznych mebli biurowych i wyposażenia, takich jak AJ Produkty. W ofercie tego dostawcy znajdziemy nie tylko ergonomiczne biurka stacjonarne ale także kompletne systemy do wyposażenia całych biur i stanowisk pracy. Ciekawostką są biurka z regulacją wysokości położenia blatu, nawet do poziomu umożliwiającego pracę w pozycji stojącej.

Krzesło lub fotel musi mieć regulację wysokości i oparcia

Nie mniej istotne jest właściwie dobrane krzesło, szczególnie do pracy przy stanowisku wyposażonym w monitor ekranowy. Inwestując w takie stanowisko, warto zadbać aby jego wyposażenie dawało możliwość długotrwałej, efektywnej pracy. Obowiązujące przepisy precyzują, że krzesło lub fotel powinien posiadać mechanizm do regulacji w pozycji siedzącej w zakresie wysokości położenia siedziska, regulacji kąta nachylania oparcia oraz wysokości jego położenia.

Szeroka oferta ergonomicznych, obrotowych krzeseł i foteli biurowych dostępnych w serwisie Ajprodukty.pl pozwala na zastosowanie odpowiedniego rozwiązania, do każdego stanowiska pracy. Odpowiedni zakres regulacji, a dzięki temu możliwość zajęcia właściwej pozycji podczas pracy z komputerem przy biurku, to jeden z kluczowych czynników wpływający na zmęczenie podczas pracy. Krzesło z mechanizmem regulacji umożliwia także okresową zmianę pozycji oraz krótki odpoczynek w miejscu pracy. Jest to bardzo istotne, szczególnie w świetle wyników wspomnianych wyżej badań, zgodnie z którymi:

  • ⅓ pracowników nie ma możliwości regulacji wysokości położenia siedziska;
  • 14% uczestników badania odczuwa stały nacisk na uda powodowany przez krawędź krzesła;
  • blisko 35% respondentów badania nie ma możliwości jakiejkolwiek regulacji oparcia krzesła.

Z tego powodu pracownicy zmuszeni są wykonywać wiele czynności w sposób nadmiernie obciążający układ mięśniowo-szkieletowy. Prowadzi to wad postawy i jest powodem wielu chorób.

Wyposażenie stanowiska pracy w ergonomiczne meble sprzyja możliwości zajęcia pozycji pracownika możliwie najbardziej zbliżonej do naturalnej. Wygodna pozycja podczas długotrwałej, intensywnej pracy przy stanowisku komputerowym przekłada się na wydajność i osiągane przez pracownika wyniki. Logiczny jest zatem wniosek, że inwestycja w wyposażenie miejsca pracy leży w interesie pracodawcy.

Previous Chlorofil - cenny dla naszego organizmu
Next Skuteczne leczenie alkoholizmu - detoks i esperal

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Osiedle Scandi. Największe osiedle inteligentnych domów we Wrocławiu

Kolejne po Domach Scandi w Smolcu oraz Villach Scandi we Wrocławiu przedsięwzięcie Grupy Deweloperskiej Scandi Home, która specjalizuje się w realizacji nowoczesnych, funkcjonalnych i wzorowanych na modelu architektury skandynawskiej inwestycji.

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowa inwestycja blisko wrocławskiego Rynku

Na początku lutego do sprzedaży trafiła nowa inwestycja Activ Investment, zlokalizowana zaledwie 1,2 km od wrocławskiego Rynku. Zainteresowanie jest ogromne. W pierwszym miesiącu, sprzedano ponad 25 mieszkań a wiele z

Strefa Biznesu 0 Comments

NIeruchomości we Wrocławiu. Czy warto mieszkać dalej od centrum?

Sytuacja na rynku nieruchomości w większości polskich miast pozostaje przynajmniej dobra i stabilna. Polacy wciąż kupują, i to często za gotówkę, nowe domy i mieszkania. Wrocław na tym tle nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!