Odpowie za napad rabunków z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Odpowie za napad rabunków z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Wrocław Krzyki zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Sprawca podczas przestępstwa używając rozbitej butelki, groził poszkodowanemu, jej użyciem. Zabrał dokumenty pieniądze i karty płatnicze. Usłyszał już zarzut rozboju za co grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia bieżącego roku w godzinach popołudniowych przy ul. Jastrzębiej we Wrocławiu. Do grupy przypadkowych osób podszedł 29-letni mieszkaniec Wrocławia, a następnie grożąc jednej z osób przystawioną do szyi rozbitą butelką, zażądał wydania wartościowych przedmiotów.

Jeden z uczestników zdarzenia, w obawie przed napastnikiem wydał mu portfel z zawartością dokumentów, kart płatniczych oraz pieniędzy. Następnie sprawca oddalił się w kierunku ulicy Racławickiej. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu podjęli działania w tej sprawie. Szczegółowy rysopis sprawcy uzyskany przez funkcjonariuszy, doprowadził w konsekwencji do jego zatrzymania. Podejrzanym o rozbój okazał się 29-letni mężczyzna.

Po zatrzymaniu przez policjantów został on także rozpoznany przez świadków zdarzenia. Wrocławscy policjanci podczas dalszych czynności w tej sprawie ustalili miejsce ukrycia dowodu osobistego pokrzywdzonego, skradzionego w wyniku przestępstwa.

29-latek usłyszał zarzut rozboju za co grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na powagę czynu, prokuratura zdecydowała się o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Previous Zawsze tam, gdzie są potrzebni - policjanci ugasili pożar samochodu
Next „Bezpieczeństwo - możesz mieć na nie wpływ”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Garść informacji o drukarkach

Każdego dnia tysiące osób w biurach i domach korzysta z drukarek. To urządzenia bardzo popularne, wśród których możemy wyróżnić kilka rodzajów. Jakie drukarki oferuje rynek? Drukarki igłowe Nazywane są także

Wiadomości 0 Comments

POLICJANTKA Z WROCŁAWIA NAJLEPSZA W 7. BIEGU NA SZCZYT RONDO 1

W sobotę 11 marca w Warszawie w budynku Rondo 1 odbył się 7. Bieg na Szczyt Rondo 1, w którym st. sierż. Anna Ficner z Wydziału Konwojowego KWP Wrocław, członkini

Wiadomości 0 Comments

Był tak pijany, że ratownika medycznego pomylił ze złodziejem

Zespół Pogotowia Ratunkowego został wezwany do mężczyzny leżącego przed jednym z wrocławskich hoteli. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Gdy ratownicy chcieli mu pomóc, ten nagle kopnął jednego z nich.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź