Odpowie za napad rabunków z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Odpowie za napad rabunków z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Wrocław Krzyki zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój. Sprawca podczas przestępstwa używając rozbitej butelki, groził poszkodowanemu, jej użyciem. Zabrał dokumenty pieniądze i karty płatnicze. Usłyszał już zarzut rozboju za co grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia bieżącego roku w godzinach popołudniowych przy ul. Jastrzębiej we Wrocławiu. Do grupy przypadkowych osób podszedł 29-letni mieszkaniec Wrocławia, a następnie grożąc jednej z osób przystawioną do szyi rozbitą butelką, zażądał wydania wartościowych przedmiotów.

Jeden z uczestników zdarzenia, w obawie przed napastnikiem wydał mu portfel z zawartością dokumentów, kart płatniczych oraz pieniędzy. Następnie sprawca oddalił się w kierunku ulicy Racławickiej. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu podjęli działania w tej sprawie. Szczegółowy rysopis sprawcy uzyskany przez funkcjonariuszy, doprowadził w konsekwencji do jego zatrzymania. Podejrzanym o rozbój okazał się 29-letni mężczyzna.

Po zatrzymaniu przez policjantów został on także rozpoznany przez świadków zdarzenia. Wrocławscy policjanci podczas dalszych czynności w tej sprawie ustalili miejsce ukrycia dowodu osobistego pokrzywdzonego, skradzionego w wyniku przestępstwa.

29-latek usłyszał zarzut rozboju za co grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na powagę czynu, prokuratura zdecydowała się o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Previous Zawsze tam, gdzie są potrzebni - policjanci ugasili pożar samochodu
Next „Bezpieczeństwo - możesz mieć na nie wpływ”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podsumowanie czterech dni majowego weekendu na Dolnym Śląsku

Długi weekend majowy, to dla mieszkańców czas relaksu i wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów okres intensywnej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywającym. Podczas czterech minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili blisko

Wiadomości 0 Comments

Nie pozostawiaj zwierząt w samochodowym piekarniku

Policjanci z uwolnili psa zamkniętego w samochodzie, który stał w bardzo nasłonecznionym miejscu. Na zewnątrz termometry wskazywały ponad 25 stopni. Wrocławscy funkcjonariusze dotarli do właściciela auta w konsekwencji, czego zwierzę

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu” – zakończenie warsztatów dla pań

Wrocławscy policjanci w ramach realizacji różnego rodzaju projektów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców tym razem zorganizowali i przeprowadzili zajęcia praktyczne dla kobiet. Uczestniczki szkolenia instruowane przez funkcjonariuszy ćwiczyły podstawowe sposoby obrony

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź