Okazał policjantom fałszywe prawo jazdy – został natychmiast zatrzymany

Okazał policjantom fałszywe prawo jazdy – został natychmiast zatrzymany

31-letni mężczyzna zgłosił się do funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki i okazał im prawo jazdy, którego jak twierdził, nie posiadał podczas kolizji mającej miejsce kilka miesięcy wcześniej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że prawo jazdy okazało się być fałszywe. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie za posługiwanie się podrobionym dokumentem i próbę oszustwa. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Podczas popołudniowej służby, do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zgłosił się mężczyzna chcący załatwić sprawę urzędową. 31-latek powiedział funkcjonariuszom, że był kilka miesięcy temu uczestnikiem kolizji drogowej i teraz chciałby prosić o uzupełnienie dokumentacji w tej sprawie. Chwilę później, mężczyzna okazał funkcjonariuszom prawo jazdy, którego jak twierdził, nie miał podczas tego zdarzenia drogowego. Mundurowi szybko zorientowali się, że ten dokument jest fałszywy.

Podczas rozpytania mężczyzny na okoliczność posługiwania się podrobionym dokumentem,  31-latek przyznał się, że nigdy nie zdawał egzaminu i prawo jazdy kupił.

Został zatrzymany i przesłuchany w związku z przestępstwem, które popełnił.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Mężczyzna odpowie m.in. za posługiwanie się podrobionym dokumentem i próbę oszustwa.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

Previous Mierzenie grubości lakieru
Next Działał niczym „Spiderman”

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu – policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy litrów zacieru i blisko 300 litrów gotowego już „produktu”

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na terenie jednej z posesji w gminie Gaworzyce zatrzymali dwoje mieszkańców zajmujących się nielegalnym wyrobem i sprzedażą alkoholu etylowego. Na miejscu policjanci zabezpieczyli

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi i zabezpieczyli ponad 60 kilogramów narkotyków

Wspólne działania operacyjne policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i funkcjonariuszy z Kłodzka doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który w specjalnie wynajętym budynku posiadł ponad 60 kilogramów marihuany oraz linie

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie uprawy konopi indyjskich i posiadanie narkotyków

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, a podejrzanemu o prowadzenie uprawy konopi indyjskich i posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze namierzyli go w domu, gdzie trzymał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź