Okulary komputerowe: Odciążające komputerowe okulary

Okulary komputerowe: Odciążające komputerowe okulary

Kiedy pracujesz przy komputerze przez dłuższy czas, często zdarzają się zmęczone oczy, nieostre widzenie, zaczerwienione oczy i inne objawy zespołu komputerowego widzenia (CVS). Wynika to z faktu, że wymagania wizualne związane z pracą z komputerem są inne niż te związane z większością innych czynności.

Jeśli masz mniej niż 40 lat, zmęczenie oczu lub niewyraźne widzenie podczas pracy przy komputerze może być spowodowane niezdolnością twoich oczu do pozostania dokładnie skoncentrowanymi na ekranie lub ponieważ twoje oczy mają problem ze zmianą ostrości z klawiatury na ekran i z powrotem przez dłuższy czas. Te problemy z koncentracją (lub zakwaterowaniem) często są związane z CVS.

Jeśli masz ponad 40 lat, problem może być spowodowany początkiem prezbiopii – normalną, związaną z wiekiem utratą zdolności zbliżania się do koncentrowania. To również może powodować objawy CVS.

Dlaczego okulary komputerowe?

Okulary komputerowe różnią się od zwykłych okularów lub okularów do czytania na wiele sposobów, aby zoptymalizować wzrok podczas oglądania ekranu komputera.

Ekrany komputerów są zazwyczaj umieszczone w odległości od 20 do 26 cali od oczu użytkownika. Jest to uważana za pośrednią strefę widzenia – bliższą niż widzenie podczas jazdy („na odległość”), ale dalej niż widzenie podczas czytania („blisko”).

Dzieciom i młodzieży, które potrzebują okularów na receptę, zazwyczaj przepisuje się soczewki jednoogniskowe. Soczewki te korygują krótkowzroczność, dalekowzroczność i/lub astygmatyzm użytkownika, a kształt soczewki wewnątrz oka automatycznie dostosowuje się, aby zapewnić dodatkową siłę powiększenia potrzebną do komputerowego widzenia i widzenia bliskiego.

Kiedy po 40. roku życia widzenie z bliska staje się mniej wyraźne z powodu prezbiopii, ta związana z wiekiem utrata naturalnej siły ostrości wpływa na czytanie i widzenie w smartfonie lub komputerze wyraźnie i komfortowo.

Bez okularów komputerowych wielu użytkowników komputerów często kończy z niewyraźnym widzeniem, zmęczeniem oczu i bólami głowy, co jest charakterystycznym objawem zespołu komputerowego widzenia. Co gorsza, wiele osób próbuje zrekompensować sobie nieostre widzenie, pochylając się do przodu lub przechylając głowę, aby spojrzeć przez dolną część okularów. Oba te działania mogą spowodować ból szyi, pleców i ramion.

Chociaż czasami nazywa się je okularami do czytania komputerowego, najlepiej jest nazwać je okularami przeznaczonymi specjalnie dla komputerów, aby odróżnić je od zwykłych okularów do czytania.

Generalnie, okulary komputerowe mają około 60% mocy powiększającej okularów do czytania. Jednak optymalne powiększenie zależy od tego, jak daleko wolisz usiąść od ekranu komputera i jak blisko chcesz trzymać swoje urządzenia cyfrowe.

Okulary komputerowe powinny również dokładnie korygować wszelkie astygmatyzmy, które możesz mieć, a dokładne pomiary powinny być wykonywane w celu zapewnienia, że środek optyczny każdego obiektywu znajduje się bezpośrednio przed źrenicami, gdy używasz preferowanej odległości roboczej.

Z tych powodów okulary komputerowe powinny być dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Używanie słabszych okularów do czytania bez recepty do pracy z komputerem i oglądania urządzeń cyfrowych zazwyczaj nie zapewnia dokładnej korekcji wzroku, której potrzebujesz dla trwałej wyrazistości i komfortu.

Okulary komputerowe zapewniają optymalną moc obiektywu do oglądania ekranu komputera dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny do uzyskania wyraźnego, szerokiego pola widzenia, bez konieczności nadmiernego wysiłku przy ustawianiu ostrości lub przyjmowania niezdrowej postawy. Badania uniwersyteckie pokazują również, że okulary komputerowe na zamówienie mogą znacznie zwiększyć wydajność pracy.

http://okularydokomputera.eu/

Previous Co to jest opium?
Next Jak znaleźć dobrego mechanika?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Życie z podwójną diagnozą – historia Daniela

Minęły dwa lata, odkąd przemówiły do niego głosy. Danielowi, przyjacielowi rodziny, powiedziano, że go szukają, że będzie zraniony, że musi być zawsze czujny. „Oni” byli zbuntowanymi gangami i gangsterami. „Oni” byli

Life&Style 0 Comments

Odpowiednia pielęgnacja twarzy

Wiele osób zastanawia sie nad tym jak w odpowiedni sposób dbać o wygląd swojej twarzy. Między innymi dlatego szuka się naturalnych sposobów, które mają sprawić, że ta codzienna pielęgnacja będzie

Life&Style 0 Comments

Oszczędzanie a jedzenie – czy to da się pogodzić?

Dość powszechne jest przekonanie, że o ile można szukać oszczędności na wiele sposobów i w różnych sferach naszego życia, to jedzenie jest akurat tym produktem, który powinien być wyłączony ze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź