Osiedle Scandi. Największe osiedle inteligentnych domów we Wrocławiu

Osiedle Scandi. Największe osiedle inteligentnych domów we Wrocławiu

Kolejne po Domach Scandi w Smolcu oraz Villach Scandi we Wrocławiu przedsięwzięcie Grupy Deweloperskiej Scandi Home, która specjalizuje się w realizacji nowoczesnych, funkcjonalnych i wzorowanych na modelu architektury skandynawskiej inwestycji. Po raz pierwszy jednak deweloper zdecydował się na budowę tak dużego osiedla, którego główną zaletą będzie przede wszystkim doskonała lokalizacja względem ścisłego centrum Wrocławia.

Osiedle Scandi powstawać będzie na działce przy ulicy Sygnałowej, sąsiadującej z najstarszym i jednym z piękniejszych wrocławskich parków – Parku Brochowskim. Inwestycja realizowana będzie w kilku etapach, na co złożą się w sumie 124 domy w bliźniaczej zabudowie. W sprzedaży znajdują aktualnie jednostki drugiego etapu.

„Projektując Osiedle Scandi naszym głównym celem była wyjście na przeciw oczekiwaniom tej grupy klientów, których marzeniem jest posiadanie własnego domu, jednak w dobrej lokalizacji względem centrum i innych, ważnych punktów miasta” – mówi Marcin Smok, prezes Grupy Deweloperskiej Scandi Home.

„Będzie to jedyny zakrojony na taką skalę i w tej lokalizacji podobny projekt we Wrocławiu, którego mieszkańcy oprócz inteligentnych domów otrzymają mnóstwo przestrzeni na samym osiedlu” – dodaje Marcin Smok.

Inspiracją dla wszystkich projektów Grupy, w tym przede wszystkim dla Osiedla Scandi było charakterystyczne dla północy Europy podejście nie tylko do samej architektury, ale i zagospodarowania przestrzeni wypełniającej obszar pomiędzy budynkami. Dlatego też na osiedlu dla mieszkańców dostępne będą nietypowo jak na Polskę szerokie ulice oraz chodniki, a także dodatkowe pasy zieleni, na których zasadzone zostaną drzewa i krzewy.

Koncepcja architektoniczna w odniesieniu do samych domów zakłada wybudowanie 124 3-kondygnacyjnych domów o całkowitej powierzchni 145 m2. Przestronny salon, komfortowe pierwsze piętro jako strefa sypialna oraz poddasze dowolnego przeznaczenia uzupełnią duże i bardzo duże ogrody sięgające nawet 300 m2.

„Mieszkańcy Osiedla Scandi otrzymują pełną swobodę odnośnie do przeznaczenia kolejnych pomieszczeń i kondygnacji. Przestronny salon z wyjściem do ogrodu może stanowić jedno pomieszczenie wraz z aneksem kuchennym, aczkolwiek wcale nie musi” – mówi Michał Jedynak, członek zarządu Grupy. „Chcemy, aby to klienci mieli ostateczny głos w decyzji dotyczącego tego, jak ma wyglądać każda kondygnacja i każde pomieszczenie. My postaramy się sprostać tym oczekiwaniom” – dodaje Michał Jedynak.

Osiedle Scandi będzie jednym z elementów intensywnego rozwoju całej dzielnicy. We wrześniu 2020 roku tuż przy osiedlu rozpocznie funkcjonowanie nowy żłobek – to z pewnością kluczowa informacja dla wszystkich mieszkańców pogranicza Jagodna i Brochowa. Cały czas trwa oczywiście przebudowa ulicy Buforowej, kluczowego przedsięwzięcia dla komunikacji tej części miasta, niebawem ruszy też budowa kompleksu basenowego, który w znaczącym stopniu podniesie rekreacyjną atrakcyjność tej części miasta.

Termin przekazania pierwszych kluczy mieszkańcom zaplanowany został na I kwartał 2020 roku.

Grupa Deweloperska Scandi Home

Previous Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa
Next Członkowie gangu narkotykowego mogli zarobić kilkanaście milionów złotych

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych wynosi 13 proc

Studia humanistyczne choć wciąż są popularne, to przyciągają znacznie mniej młodych osób niż jeszcze kilka lat temu. Jedną z przyczyn są trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, większe niż w przypadku absolwentów

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowoczesne wyposażenie biura – styl i ergonomia sprzyjający pracy

Organizując nowoczesne stanowisko pracy, warto postawić na ergonomię. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, takiemu jak regulowane krzesła i fotele, biurka zaprojektowane z poszanowaniem zasad ergonomii oraz przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów biurowych możemy

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak może pomóc Ci księgowa? Co oferują biura księgowe we Wrocławiu?

Z usług księgowych korzysta coraz więcej firm. Dzięki temu mają one pewność, że wszystkie kwestie rachunkowe są dopilnowane i wykonane profesjonalnie. Biura księgowe mają konkretne usługi, które świadczone są na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź