Oszukał przez internet w całej Polsce blisko 1000 osób – wpadł w ręce wrocławskich policjantów

Oszukał przez internet w całej Polsce blisko 1000 osób – wpadł w ręce wrocławskich policjantów

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczości Gospodarczą, o podejrzanemu o oszustwa na szeroką skalę. Podejrzany oferował fikcyjną pracę chałupniczą. Warunkiem podjęcia jednak tej pracy, była jednorazowa wpłata na podane w ofercie konto bankowe. Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu, w całym kraju jest nie mniej niż 950 osób.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczości Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili, a następnie zatrzymali 31 – letniego mieszkańca województwa śląskiego, podejrzanego o liczne oszustwa przez internet.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, pokrzywdzonych w wyniku tego przestępczego procederu, w całym kraju jest nie mniej niż 950 osób. Oszustwo polegało na fikcyjnej ofercie pracy chałupniczej w postaci składania długopisów. Warunkiem podjęcia jednak tej pracy, była jednorazowa wpłata na podane w ofercie konto bankowe w kwocie 7 lub 8 złotych.

Do zatrzymania podejrzanego przez wrocławskich policjantów doszło w jednej z miejscowości województwa śląskiego. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli szereg dowodów rzeczowych potwierdzających przestępczy proceder. Ponadto ustalono dodatkowe konto bankowe, na które również wpływały wyłudzone zaliczki, co daje możliwość ustalenia większej liczby pokrzywdzonych.

Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzuty oszustwa. Czyn ten, w świetle obowiązujących przepisów, zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia kolejnych pokrzywdzonych. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Przypominamy, że korzystając z sieci internetowej powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy ofertach wymagających wcześniejszej wpłaty pieniędzy.

Previous Panorama Racławicka po konserwacji już otwarta dla zwiedzających
Next Odpowie za kradzież komputera i próbę wyłudzenia okupu za sprzęt

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Na rynek nie trafi ponad 14.5 tys. porcji narkotyków

Wrocławscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz handel nielegalnym tytoniem. W mieszkaniu użytkowanym przez podejrzanego funkcjonariusze zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich, zabezpieczając ponad 60 krzewów, a także 300

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Narkotyki ukrywał w pudełku po proszku do prania

Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków i handel nimi. Środki odurzające w ilości blisko 900 porcji amfetaminy funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania mieszkania podejrzanego. Zatrzymany trafił do policyjnego

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Odpowie za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Posiadał w swoim mieszkaniu narkotyki oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odpowie teraz przed sądem. Zatrzymali go policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź