Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci. Miał 2.28 promila i zderzył się z innym samochodem

Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci. Miał 2.28 promila i zderzył się z innym samochodem

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji. Mężczyzna nie wiedział co robi i jadąc w korku, nagle zaczął cofać. Najechał na auto stojące tuż za nim. Po wszystkim chciał uciec, jednak świadek zdarzenia, widząc sytuację nie pozostał obojętny i zabrał mu kluczyki od auta. 59-latek ledwo stał o własnych siłach, gdy funkcjonariuszy przyjechali na miejsce. Miał 2,28 promila alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Prawo jazdy już zatrzymali mu policjanci, a za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym, pojechali na miejsce, żeby udzielić pomocy jego uczestnikom.

Były to godziny szczytu i miasto było całkiem zakorkowane. Po przyjeździe policjanci zastali osoby uczestniczące w kolizji.

Jak się okazało, stojąc właśnie w takim korku, mężczyzna prowadzący swój pojazd będący jako pierwszy, zaczął w pewnym momencie cofać i najechał na samochód stojący tuż za nim.

Poszkodowana kobieta powiedziała policjantom, że sprawca stojąc w korku cały czas się dziwnie zachowywał. Jego pojazd wielokrotnie gasł. Po zdarzeniu mężczyzna chciał odjechać. Kobieta poprosiła wtedy świadka, żeby zabrał mu kluczyki od samochodu, ponieważ mógł być nietrzeźwy i chciał w ten sposób uniknąć kontaktu z mundurowymi.

Policjanci rozmawiając ze sprawcą wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem, urządzenie wykazało 2,28 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał również trudności z ustaniem na nogach, ponadto jego mowa była bardzo niewyraźna i bełkotliwa. Na koniec przyznał jednak, że wcześniej spożywał alkohol.

Dzięki prawidłowej reakcji uczestniczki zdarzenia i świadka, mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy w stanie nietrzeźwości i nie zagrażał już innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Jego prawo jazdy zostało już zatrzymane. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Previous Samochodowy włamywacz zatrzymany. Na swoim koncie ma co najmniej 9 przestępstw

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Drużyna z Dolnego Śląska Wicemistrzami Polski Policjantów w Tenisie Stołowym

Drugie miejsce drużynowo zdobyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia, a dwaj policjanci stanęli na drugim i trzecim stopniu podium w rywalizacji indywidualnej podczas Mistrzostw Polski Policji w Tenisie Stołowym

Wiadomości 0 Comments

Młody człowiek umiera na drodze. Świadkowie stoją przy nim i nie pomagają

W wypadku drogowym zginał młody mężczyzna. Na miejscu zdarzenia było kilkanaście osób. Nikt z nich nie udzielił poszkodowanemu pomocy. Wszyscy stali i patrzyli. Dopiero przybyli na miejsce policjanci podjęli próbę

Wiadomości 0 Comments

Policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję i był poszukiwany

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pełniąc służbę na ulicy Krakowskiej zauważyli kierowcę, który jechał samochodem i prowadził jednocześnie rozmowę trzymając w ręku telefon. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!