Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci. Miał 2.28 promila i zderzył się z innym samochodem

Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci. Miał 2.28 promila i zderzył się z innym samochodem

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji. Mężczyzna nie wiedział co robi i jadąc w korku, nagle zaczął cofać. Najechał na auto stojące tuż za nim. Po wszystkim chciał uciec, jednak świadek zdarzenia, widząc sytuację nie pozostał obojętny i zabrał mu kluczyki od auta. 59-latek ledwo stał o własnych siłach, gdy funkcjonariuszy przyjechali na miejsce. Miał 2,28 promila alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Prawo jazdy już zatrzymali mu policjanci, a za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, od razu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu drogowym, pojechali na miejsce, żeby udzielić pomocy jego uczestnikom.

Były to godziny szczytu i miasto było całkiem zakorkowane. Po przyjeździe policjanci zastali osoby uczestniczące w kolizji.

Jak się okazało, stojąc właśnie w takim korku, mężczyzna prowadzący swój pojazd będący jako pierwszy, zaczął w pewnym momencie cofać i najechał na samochód stojący tuż za nim.

Poszkodowana kobieta powiedziała policjantom, że sprawca stojąc w korku cały czas się dziwnie zachowywał. Jego pojazd wielokrotnie gasł. Po zdarzeniu mężczyzna chciał odjechać. Kobieta poprosiła wtedy świadka, żeby zabrał mu kluczyki od samochodu, ponieważ mógł być nietrzeźwy i chciał w ten sposób uniknąć kontaktu z mundurowymi.

Policjanci rozmawiając ze sprawcą wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem, urządzenie wykazało 2,28 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał również trudności z ustaniem na nogach, ponadto jego mowa była bardzo niewyraźna i bełkotliwa. Na koniec przyznał jednak, że wcześniej spożywał alkohol.

Dzięki prawidłowej reakcji uczestniczki zdarzenia i świadka, mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy w stanie nietrzeźwości i nie zagrażał już innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Jego prawo jazdy zostało już zatrzymane. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Previous Samochodowy włamywacz zatrzymany. Na swoim koncie ma co najmniej 9 przestępstw
Next Podawał się za kobietę na portalu randkowym - napadał na przychodzących na spotkanie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dzięki czujności sąsiadów policjanci pomogli kobiecie, która doznała udaru

Świdniccy policjanci wraz ze strażakami, którzy wyważyli drzwi, weszli do mieszkania, z którego starsza kobieta krzycząc wzywała pomocy. Jak się okazało, 79-latka doznała udaru, przewróciła się na podłogę, złamała rękę

Wiadomości 0 Comments

Spotkanie ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu spotkali się ze studentami I roku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem spotkania była problematyka bezpieczeństwa człowieka oraz prewencja zachowań ryzykownych.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci odnaleźli kobietę, która chciała targnąć się na własne życie

Policjanci z powiatu wołowskiego odnaleźli zaginioną, która według relacji osób najbliższych mogła targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiast podjętym działaniom oraz współpracy policjantów z jednostkami Straży Pożarnej pomoc dla

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!