Podawał się za kobietę na portalu randkowym – napadał na przychodzących na spotkanie

Podawał się za kobietę na portalu randkowym – napadał na przychodzących na spotkanie

Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej oraz komisariatu na Krzykach zatrzymali mężczyznę, który podając się na kobietę na portalu randkowym, umawiał się z innymi osobami, a następnie napadał na nie. Wobec podejrzanego zastosowany został już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cybeprzestępczością z wrocławskiej komendy wojewódzkiej ustalili mężczyznę podejrzanego o rozbój, a następnie  działając wspólnie z policjantami z komisariatu na Krzykach, zatrzymali go na jednej z ulic miasta. Jak wynika z materiałów zgromadzonych w tej sprawie przez policjantów, pewien 19- letni mężczyzna na portalu randkowym podając się za kobietę, umówił się na spotkanie z inną osobą. Sprawca podał pokrzywdzonemu jedynie informację o bramie i czekał na ofiarę pod blokiem. Byli umówieni na telefon. Gdy pokrzywdzony pod blokiem wyciągnął aparat i zadzwonił, by przekazać informację, że jest i czeka, 19 – latek podszedł do niego z nożem i zażądał gotówki. Pokrzywdzony stracił w ten sposób 300 złotych.

Obecnie sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Wyjaśniając okoliczności związane z działalnością zatrzymanego na chwilę obecną ustalili związek mężczyzny z 9 innymi tego rodzaju zdarzeniami.

Podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża. Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 19 – latek przebywa obecnie w tymczasowym areszcie.

Policjanci zwracają się do osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku rozboju w przytoczonych powyżej okolicznościach, a nie zgłaszały tego, bądź też w zgłoszeniu nie podały wszystkich okoliczności zaistniałego zdarzenia, o osobisty bądź telefoniczny (tel. 71 782 46 00 ) kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Krzyki.

Previous Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci. Miał 2.28 promila i zderzył się z innym samochodem
Next Wrocławscy policjanci jeszcze tego samego dnia namierzyli i zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Działania pod kryptonimem „SMOG” na dolnośląskich drogach

Policjanci na Dolnym Śląsku cyklicznie prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę emisji spalin pojazdów poruszających się po drogach województwa. Podczas kolejnej już akcji pod kryptonimem „SMOG”, przeprowadzonej w ostatnich

Wiadomości 0 Comments

Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał, łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy zauważyli w rejonie Ronda Reagana kierowcę, który jechał rozmawiając przez telefon komórkowy. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna zaczął uciekać przez miasto w

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet zatrzymany przez policjantów

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa usiłowania zgwałcenia trzech kobiet. Sprawca atakował swoje ofiary w centrum miasta. Na szczęście we wszystkich przypadkach kobietom udało się obronić przed napastnikiem, wyszarpać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!