Podczas interwencji podawał się za prokuratora

Podczas interwencji podawał się za prokuratora

Agresywny mężczyzna zaatakował taksówkarza, który odmówił mu przejazdu. 28-latek uszkodził również jego samochód, a następnie wdał się w awanturę ze strażnikami miejskimi. Podczas interwencji podawał się za prokuratora i powoływał na rzekome kontakty w wymiarze sprawiedliwości, chcąc uniknąć odpowiedzialności. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia aż czterech przestępstw. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie, który zaatakował taksówkarza w centrum miasta. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zastali zgłaszającego oraz interweniujący patrol straży miejskiej. Według relacji kierowcy taksówki, dwóch młodych mężczyzn wsiadło do jego samochodu, a gdy taksówkarz odmówił przejazdu zaczęli zachowywać się bardzo głośno i agresywnie.

Kierowca próbował wyprosić niechcianych klientów i wtedy jeden z nich zaatakował go. Uszkodził jego pojazd trzymanym w ręce kuflem z piwem. Zaalarmowany patrol straży miejskiej próbował interweniować, jednak agresywny mężczyzna uciekł. Przybyli na miejsce wywiadowcy szybko namierzyli sprawcę zdarzenia, który zaczepiał przechodniów na jednej z ulic Starego Miasta.

Podczas interwencji mężczyzna cały czas zachowywał się agresywnie i arogancko. 28-latek podawał się nawet za prokuratora i grożąc policjantom próbował wymusić na nich odstąpienie od czynności służbowych. Cały czas obrażał również interweniujących funkcjonariuszy. Wywiadowcy szybko poskromili agresywne zapędy mężczyzny, mimo tego, że ten nie wykonywał ich poleceń, a w pewnej chwili nawet zaczął ich atakować i kopać.

28-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem aż za cztery popełnione przestępstwa m.in. naruszenia nietykalności funkcjonariuszy oraz ich znieważenie, a także zniszczenie mienia.

Wobec mężczyzny sąd może orzec karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Ruszyła budowa Osiedla Scandi na Jagodnie
Next ,,Tulipan’’ zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Bieszczadach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wszedł do sklepu monopolowego i groził sprzedawcy pistoletem. Policjanci zatrzymali sprawce chwilę po zdarzeniu

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o napad rabunkowy, do którego doszło na wrocławskim Grabiszynku. Sprawca wszedł do jednego ze sklepów monopolowych z pistoletem hukowym i

Wiadomości 0 Comments

ORKIESTRA POLICYJNA ZAGRAŁA DLA PAŃ

Z okazji Dnia Kobiet, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zorganizowała specjalny koncert orkiestry policyjnej, który odbył się w Domu Klubowym Śnieżka przy pl. Muzealnym 16. Panie otrzymały kwiaty, a najserdeczniejsze

Wiadomości 0 Comments

Średzcy policjanci w programie „Bezpieczny Dolnoślązak”

Średzcy policjanci włączyli się do programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Celem przedsięwzięcia jest nabycie i utrwalenie praktycznych umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania oraz umiejętność współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź