Podejrzany o fałszerstwo dokumentów zatrzymany przez policjantów

Podejrzany o fałszerstwo dokumentów zatrzymany przez policjantów

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie dokumentów. Sprawca specjalizował się w podrabianiu dokumentów tożsamości. Podejrzany usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 23 – letniego mieszkańca gminy Legnickie Pole.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. Wpadł podczas okazywania podrobionego dowodu kurierowi, który miał przesyłkę w postaci umowy bankowej zawartej na dane widniejące w sfałszowanym dokumencie. Kurier zorientował się, że adres na jaki jest  adresowana przesyłka nie istnieje.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu ustalili, że mężczyzna okazał dowód osobisty ze swoim wizerunkiem, natomiast z danymi zupełnie innej osoby. 23 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do zatrzymanego mężczyzny. Tam odkryli kilka podrobionych dowodów osobistych. Zabezpieczone dokumenty mogą świadczyć o dłuższej już działalności fałszerskiej zatrzymanego.

23 – latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Previous Wyłudzał telefony i pożyczki gotówkowe - co najmniej 100 tys. zł strat operatorów i instytucji finansowych
Next Gromadził znalezione niewybuchy, broń i inne materiały niebezpieczne

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wyczerpany wędrował pieszo z Kopenhagi do Budapesztu. Pomógł mu dzielnicowy z podwrocławskiej Sobótki

Wychłodzony mężczyzna powiedział policjantowi, który zainteresował się jego losem, że ma zamiar pieszo wrócić na Węgry. Spotkali się w budynku Urzędu Gminy w Jordanowie Śląskim gdzie ob. Węgier wszedł, aby

Wiadomości 0 Comments

Pomoc domowa we Wrocławiu – jak ustalić warunki?

Regularne sprzątanie domu pozwala nam na zachowaniu go w czystości i uniknięciu nakładania się wielu obowiązków na raz. Jednak nie wszyscy mają czas na to, aby codziennie poświęcić kilkadziesiąt minut

Wiadomości 0 Comments

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. We Wrocławiu uroczystości związane z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych odbyły się na Cmentarzu Osobowickim. Pod

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź