Podejrzany o fałszerstwo dokumentów zatrzymany przez policjantów

Podejrzany o fałszerstwo dokumentów zatrzymany przez policjantów

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie dokumentów. Sprawca specjalizował się w podrabianiu dokumentów tożsamości. Podejrzany usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 23 – letniego mieszkańca gminy Legnickie Pole.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. Wpadł podczas okazywania podrobionego dowodu kurierowi, który miał przesyłkę w postaci umowy bankowej zawartej na dane widniejące w sfałszowanym dokumencie. Kurier zorientował się, że adres na jaki jest  adresowana przesyłka nie istnieje.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu ustalili, że mężczyzna okazał dowód osobisty ze swoim wizerunkiem, natomiast z danymi zupełnie innej osoby. 23 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do zatrzymanego mężczyzny. Tam odkryli kilka podrobionych dowodów osobistych. Zabezpieczone dokumenty mogą świadczyć o dłuższej już działalności fałszerskiej zatrzymanego.

23 – latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Previous Wyłudzał telefony i pożyczki gotówkowe - co najmniej 100 tys. zł strat operatorów i instytucji finansowych
Next Gromadził znalezione niewybuchy, broń i inne materiały niebezpieczne

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezdusznie wykorzystali ufność seniora. Zostali zatrzymani przez wrocławskich funkcjonariuszy

Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej policji interweniowali na terenie dzielnicy Krzyki, w związku z otrzymaniem informacji o kradzieży przedmiotów z mieszkania starszego mężczyzny. Łupem sprawców padł m.in. telewizor, płyta gazowa,

Wiadomości 0 Comments

Kto dzwonił do Ciebie z nieznanego numeru?

Jeżeli nie wiesz kto do Ciebie dzwonił, nic bardziej prostszego, aby się tego dowiedzieć za pomocą wyszukiwarki numerów Byłeś zajęty, zostawiłeś telefon na kilka godzin. Po powrocie widzisz kilka nieodebranych

Wiadomości 0 Comments

Groźne zdarzenie na krajowej „3” w Jeleniej Górze

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 29 sierpnia br. około godziny 10.45 w Jeleniej Górze na ul. Jana Pawła II , na krajowej „3”. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź