Podstawka pod laptopa: czy jest niezbędna?

Podstawka pod laptopa: czy jest niezbędna?

Z laptopów korzysta bardzo wiele osób. Po pewnym czasie zaczynają one działać gorzej. Bardzo często winę za gorsze działanie tego urządzenia ponosi układ chłodzenia. Na skutek tego, że przestaje on sobie radzić z odprowadzaniem ciepła, podzespoły zaczynają działać coraz wolniej, są też bardziej podatne na różnego rodzaju usterki i awarie. Aby uniknąć przegrzewania się laptopa warto kupić specjalną chłodzącą podstawkę.

Jak działa taka podstawka?

Do laptopa podstawkę chłodzącą podłącza się korzystając z kabla USB. Wiele z nich zostało wyposażonych we włącznik, który umożliwia uruchomienie opcji chłodzenia. Po włączeniu chłodzenia w podkładce zaczynają pracować wentylatory. Dostarczają one chłodne powietrze do obudowy laptopa. Kupując dobrą podkładkę możemy obniżyć temperaturę procesora oraz karty graficznej nawet o 10 stopni Celsjusza. Korzystanie z podkładki chłodzącej z USB jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Dobre podkładki chłodzące mogą mieć więcej niż jedno wyjście USB. Warto też wybrać model z dodatkowymi złączami. Możliwości wykorzystania takiej podkładki są zdecydowanie bowiem większe. Materiały, z których produkowane są podkładki Podkładki pod laptopy powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Te najtańsze wykonane są tylko z plastiku. Droższe modele wykonano łącząc plastik z aluminium. Tego typu podkładki są oczywiście droższe, ale opłaca się je wybrać, gdyż są znacznie trwalsze od tych wykonanych tylko z plastiku. Podstawki, w których tworzywo sztuczne zostało połączone z aluminium polecane są szczególnie tym osobom, których laptopy nagrzewają się bardzo mocno. W sklepach dostępne są bardzo różne modele podstawek. Różnią się one nie tylko materiałem, ale także konstrukcją. Bardzo popularne są podstawki przypominające wygodny stolik do łóżka. Z taką podstawką można pracować bardzo wygodnie w łóżku.

Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Kupując podkładkę pod laptopa trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej konstrukcję i materiał, z którego została wykonana. Bardzo dobrze sprawdzają się podkładki, których wysokość możemy dowolnie regulować. Ustawiając laptop na takiej podstawce będziemy mogli komfortowo pracować nie tylko przy biurku, ale także w każdym innym miejscu. Koniecznie musimy przyjrzeć się, gdzie zostały rozmieszczone wentylatory. Aby efekt chłodzenia był optymalny, wentylatory w laptopie i podkładce nie mogą na siebie nachodzić. Poza tym liczy się również ich wielkość, ilość i prędkość. Chłodzenie jest bardziej skuteczne w przypadku zastosowania większych i szybciej pracujących wentylatorów. Warto jednak pamiętać, że szybko pracujące wentylatory mogą emitować wysoki poziom hałasu, co może okazać się bardzo uciążliwe. Ostatnim parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest szerokość podstawki. Powinna ona oczywiście być dobrana do szerokość laptopa; może być od niego szersza, ale nie może być węższa.

Nadmierne nagrzewanie się laptopa to problem wielu osób na co dzień korzystających z tego urządzenia. Kupno podstawki pod laptopa może skutecznie ten problem rozwiązać.

Więcej…

Previous Smartfony Huawei Mate
Next Sok z kiszonego buraka - sięgnij po liofilizat

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Odpowie za uprawę marihuany

Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia zlikwidowali w jednym z mieszkań plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 18 roślin, z których można by było uzyskać blisko 2400 porcji narkotyku, wartości blisko 16 tysięcy złotych.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka, który włamał się do pizzerii

Natychmiastową interwencję podjęli policjanci z Wrocławia, po tym jak otrzymali informację o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, sprawca był jeszcze w

Wiadomości 0 Comments

Jaka kosa spalinowa do 400 zł?

Wysoka trawa w ogrodzie nie prezentuje się estetycznie. Aby pozbyć się jej z trudno dostępnych miejsc, z dotarciem do których standardowa kosiarka może mieć problemy, warto użyć kosy spalinowej. Jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź