Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Policjanci chwilę po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Awantura jaka wywiązała się pomiędzy dwoma mężczyznami spożywającymi alkohol w jednym z mieszkań na terenie wrocławskiego Śródmieścia, zakończyła się użyciem niebezpiecznego narzędzia przez jednego z nich. Do szpitala w związku z doznanymi obrażeniami ciała, trafił poszkodowany mężczyzna, a podejrzany o dokonanie tego czynu, został tymczasowo aresztowany. Wcześniej na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a także spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O jego dalszym losie, zdecyduje teraz sąd.

Policjanci zostali wezwani na pilną interwencję tuż przed północą. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna dobija się do mieszkań w jednym z budynków wielorodzinnych. Mundurowi błyskawicznie pojawili się pod wskazanym adresem, w jednej z kamienic w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. Na klatce schodowej zastali starszego mężczyznę, który w ręku trzymał nóż. Nie reagował on na wezwania funkcjonariuszy do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia oraz zachowania zgodnego z prawem, dlatego policjanci byli zmuszeni do użycia chwytów obezwładniających.

Chwilę później policjanci rozpytali go na okoliczność całego zdarzenia. Mężczyzna powiedział, że wspólnie ze znanym mu mężczyzną spożywał w mieszkaniu alkohol. Wywiązała się pomiędzy nimi kłótnia, która doprowadziła do awantury i wtedy ugodził tego mężczyznę ostrym narzędziem. Był on wyraźnie zdenerwowany sytuacją i mówił dość chaotycznie.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania, które wskazał mężczyzna, aby sprawdzić czy nikt nie potrzebuje tam pomocy. Lokal był pusty, ale na podłodze funkcjonariusze zauważyli kilka czerwonych kropel. Mogła to być krew poszkodowanego, więc policjanci od razu rozpoczęli jego poszukiwania.

Po chwili z jednego z mieszkań wyszedł mężczyzna w średnim wieku, trzymający się za szyję, z której krwawił. Policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych i sami zaczęli zakładać na ranę opatrunek uciskowy. Po chwili poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

Mężczyzna podejrzewany o ten czyn został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście. Tam sprawdzono jego stan trzeźwości i okazało się, że ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na poważne okoliczności zdarzenia, na miejsce wezwano również policyjnych techników kryminalistyki, a także prokuratora. Zgromadzony przez funkcjonariuszy w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Został również tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Previous Zatrzymany za zniszczenie mienia
Next Osiedle Scandi. Największe osiedle inteligentnych domów we Wrocławiu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dzielnicowi zatrzymali podejrzewanego o rozbój. Okazał się nim 14-latek

Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą nastolatka podejrzewanego o udział w napadzie rabunkowym, do którego doszło w jednej z piwnic na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Interweniujący na miejscu dzielnicowi ustalili,

Wiadomości 0 Comments

Chciał wręczyć łapówkę policjantom, żeby uniknąć odpowiedzialności za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości

Blisko 3.5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca dostawczego Lublina, którego zatrzymali policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie. W trakcie interwencji, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podejrzany próbował nakłonić policjantów do

Wiadomości 0 Comments

Ukrywał narkotyki, nielegalną broń i kradzione rzeczy – zatrzymali go policjanci

Wrocławscy kryminalni, w ramach przeprowadzanych czynności operacyjnych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Jak się okazało przy sobie oraz w mieszkaniu miał ponad 1 600 porcji marihuany, blisko 1 000

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!