Policjanci rozbili grupę włamywaczy podejrzaną o szereg przestępstw przeciwko mieniu

Policjanci rozbili grupę włamywaczy podejrzaną o szereg przestępstw przeciwko mieniu

Włamywali się do domów jednorodzinnych, obiektów handlowych i usługowych oraz pomieszczeń gospodarczych. Interesowało ich wszystko, co mogło stanowić jakąkolwiek wartość materialną. Wynosili m.in elektronarzędzia, różnego rodzaju armaturę będącą na wyposażeniu, przewody czy też sprzęt rtv. Trzy osoby podejrzane o tego typu przestępstwa zostały ustalone i zatrzymane przez polkowickich policjantów. Usłyszeli oni już zarzuty. Decyzją sądu wobec dwóch zatrzymanych zastosowany został tymczasowy areszt. Za przestępstwa przeciwko mieniu grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, wspólnie z policjantami z Przemkowa, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26 i 28 lat podejrzanych o szereg włamań, w tym też usiłowań włamań do różnego rodzaju obiektów.

Jak ustalili policjanci, sprawcy od kilku miesięcy, działając w różnych konfiguracjach osobowych, włamywali się, bądź usiłowali się włamać m.in. do domów jednorodzinnych, obiektów handlowych, usługowych oraz pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padały m.in elektronarzędzia, sprzęt rtv. Z domu, po wcześniejszym demontażu, wynieśli nawet wannę, grzejniki czy bojler.

Sprawcy kradli wszystko, co mogło stanowić jakąkolwiek wartość materialną. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty na kilkanaście tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzanych, którym udowodnili szereg przestępstw przeciwko mieniu, dokonanych na terenie Przemkowa. Część skradzionego mienia została już przez policjantów odzyskana.
Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa przeciwko mieniu odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek policji i prokuratury, decyzją głogowskiego sądu dwóch zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Wobec trzeciego zastosowano policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Previous Przywłaszczyła ponad pół miliona złotych – została zatrzymana przez policjantów
Next Grzybiarzu bądź rozsądny

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Areszt dla narkotykowego dilera

Metamfetaminę oraz marihuanę w ilości blisko 500 porcji handlowych, znaleźli policjanci w jednym z mieszkań na terenie Polkowic. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkadziesiąt woreczków strunowych służących do porcjowania narkotyków oraz wagę

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Dostawca pizzy zatrzymany ze środkami odurzającymi

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pracując jako dostawca pizzy posiadał przy sobie różnego rodzaju narkotyki. W samochodzie mężczyzny funkcjonariusze ujawnili 15 porcji metamfetaminy, 16 tabletek ekstazy i działkę marihuany. Od kierowcy

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą, podejrzaną o przestępstwa narkotykowe

Wrocławscy policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępczością narkotykową. Wśród zatrzymanych znalazł się sam szef grupy. Podejrzani mają na swoim koncie wprowadzenie do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!