Policjanci uratowali desperata

Policjanci uratowali desperata

Dzięki szybkim i stanowczym działaniom, dzielnicowi z wrocławskiego Ołbina uratowali 41-letniego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Tomasz Sobkowicz oraz Mariusz Antczak odwiedli mężczyznę od tego desperackiego kroku prawdopodobnie dzięki temu ratując mu życie. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie doświadczenie i zaangażowanie ołbińskich policjantów, dla których tak trudne interwencje nie są pierwszymi w karierze.

Codziennie funkcjonariusze z wrocławskiej komendy otrzymują setki zgłoszeń od mieszkańców miasta i powiatu. Część z nich to dramatyczne wezwania o pomoc. Wtedy policjanci reagują błyskawicznie, aby jak najszybciej udzielić jej potrzebującym, co nie rzadko polega na ratowaniu ludzkiego życia. Taką właśnie interwencję przeprowadzali przed kilkoma dniami dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Rydygiera –aspirant Tomasz Sobkowicz oraz młodszy aspirant Mariusz Antczak.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo poprzez skok z okna jednej z pobliskich kamienic. Na miejsce oprócz ołbińskich dzielnicowych zostali skierowani strażacy.

Po wejściu do mieszkania, w którym miał przebywać desperat, policjanci zauważyli mężczyznę, który stał przy szeroko otwartym oknie. Poinformował on policjantów, że chce popełnić samobójstwo i odwrócił się w stronę okna. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ mężczyznę dzieliła tylko chwila od skoku. Policjanci zareagowali błyskawicznie. Podbiegli do 41-latka i siłowo powstrzymali przed tym desperackim krokiem.

Mężczyzna podczas rozmowy zachowywał się irracjonalnie.  Wyczuwalny był od niego również silny zapach alkoholu. Kiedy policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, okazało się, że 41-latek ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze przekazali mężczyznę pod opiekę Wrocławskiemu Ośrodkowi Pomocy Osobom Nietrzeźwym, a następnie przewieźli do specjalistycznej placówki medycznej, gdzie została mu udzielona pomoc.

Policjanci wstępujący do służby, przysięgają stać na straży bezpieczeństwa obywateli, a co za tym idzie chronić ich życie i zdrowie. Dzielnicowi z Ołbina udowodnili, że przestrzegają słów roty. Ich zdecydowana i bezzwłoczna reakcja w chwili zagrożenia sprawiła, że potrzebujący pomocy mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Czasem, jak w opisanym wyżej przypadku, możemy spotkać na swojej drodze policjanta, który porozmawia z nami i powie, gdzie można udać się, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Jednak najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Previous Pijany ojciec ,,opiekował się’’ trójką małych dzieci…
Next Nietrzeźwy mężczyzna wiózł swojego syna na quadzie. Został zatrzymany przez wrocławskich policjantów

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach. Upał i prażące słońce to może być dla nich śmiertelny wróg

Przed nami kolejna fala upałów. Mając to na uwadze wrocławscy policjanci apelują o rozsadek i przypominają, aby nie pozostawiać dzieci czy zwierząt w samochodach, nawet, jeżeli wydaje nam się, że

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Pijany ojciec ,,opiekował się’’ trójką małych dzieci…

Płacz małego dziecka i dźwięk tłuczonego szkła oraz wołanie o pomoc ,,Mamo, mamo… ‘’ to powody interwencji, jaką podjęli niemal natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu.

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Areszt dla narkotykowego dilera

Metamfetaminę oraz marihuanę w ilości blisko 500 porcji handlowych, znaleźli policjanci w jednym z mieszkań na terenie Polkowic. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkadziesiąt woreczków strunowych służących do porcjowania narkotyków oraz wagę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź