Policjanci wzięli udział w Powiatowych Targach Pracy oraz Targach Edukacyjnych

Policjanci wzięli udział w Powiatowych Targach Pracy oraz Targach Edukacyjnych

Funkcjonariusze z powiatu złotoryjskiego uczestniczyli w targach pracy, a policjanci z powiatu górowskiego w targach edukacyjnych. Mundurowi z obu jednostek przygotowali specjalne stoiska informacyjne. Przyszli kandydaci do służby w Policji podczas rozmów z policjantami mogli poznać bliżej specyfikę ich pracy, a także zdobyć wszystkie niezbędne informacje na temat zasad rekrutacji. Osoby zainteresowane oprócz odpowiedzi na nurtujące ich pytania otrzymywały także opaski odblaskowe w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Tegoroczne targi pracy na terenie powiatu złotoryjskiego odbyły się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi, a ich organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy. W wydarzeniu tym udział wzięli także policjanci i pracownicy złotoryjskiej komendy, którzy bardzo chętnie odpowiadali na pytania osób zainteresowanych. Uczestnicy targów od policjantów mogli dowiedzieć się więcej na temat warunków, jakie muszą spełniać kandydaci do służby w Policji, a także zapoznać się bliżej ze specyfiką służby funkcjonariuszy. Oprócz rozmów o poszczególnych etapach rekrutacji uczestnicy targów mieli także możliwość zobaczenia filmu instruktażowego pokazującego przebieg testu sprawności fizycznej.

Dodatkową atrakcją były zaprezentowane przez funkcjonariuszy 3 rodzaje umundurowania: ćwiczebne, służbowe oraz wyjściowe.

Policyjne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, szczególnie osób młodych, które wyrażały zainteresowanie służbą w Policji i pytały o szczegóły przyjęć.

Uczestnikom targów pracy w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na drogach policjanci wręczali specjalne opaski odblaskowe.

Z kolei w Hali Arkadia w Górze zorganizowano Targi Edukacyjne. Ich uczestnicy zapoznając się z ofertą edukacyjną mogli także porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych firm i instytucji o możliwości zatrudnienia. Rozmawiając z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Górze maturzyści dowiedzieli się, jakie trzeba spełniać warunki, aby podjąć służbę w Policji. Przyszli kandydaci pytali, jak wygląda proces rekrutacji, szkolenie, a także codzienna praca funkcjonariuszy. Między innymi na te pytania odpowiadali policjanci z górowskiej komendy.

Uczestnicy targów otrzymywali także ulotki informacyjne, a zainteresowani mogli sprawdzić swoje siły w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów procedury kwalifikacyjnej.

Previous Wynajem samochodu w Polsce i za granicą
Next Przechwycone ponad 1700 porcji narkotyków i zatrzymany podejrzany, to efekt zacieśniania współpracy ze społeczeństwem w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci poszukują zaginionej kobiety

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna prowadzą poszukiwania za zaginioną kobietą. Z zebranych w tej sprawie informacji wynika, że poszukiwana ostatni raz była widziana 17 maja 2017 r. około godz.

Wiadomości 0 Comments

Z plecaka wystawały mu narkotyki – blisko 3 tys. porcji

Zwykłe policyjne legitymowanie przybrało nieoczekiwany obrót. Młody mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, dlatego policjanci poszli razem z nim do mieszkania. W jego domu mundurowi zwrócili uwagę na leżący

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może młodemu mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu wrocławskiego, a podejrzanemu o posiadanie i handel narkotykami. Sprawca wpadł w pobliżu miejsca swojego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź