Policjanci zatrzymali mężczyznę atakującego przypadkowe kobiety

Policjanci zatrzymali mężczyznę atakującego przypadkowe kobiety

We własnym mieszkaniu został zatrzymany 27-latek z Wrocławia, który zaatakował dwie przypadkowe kobiety, spacerujące jedną z ulic Swojczyc. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle, od razu po zgłoszeniu zajęli się sprawą i przeprowadzili działania operacyjne, które pozwoliły na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów podejrzanemu. Następnie na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania funkcjonariuszy Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Osiedle doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzanej o atak na dwie przypadkowe kobiety. Doświadczeni policjanci potrzebowali kilkudziesięciu godzin, aby namierzyć sprawcę tych czynów, ale również zebrać odpowiedni materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów przed sądem.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał operator numeru alarmowego. Według podanych informacji, nieznany mężczyzna w godzinach porannych zaatakował przypadkową kobietę, która szła jedną z ulic na wrocławskich Swojczycach. Sprawca uderzył swoją ofiarę w twarz i spowodował uraz ucha. Niestety, konieczne było udzielenie poszkodowanej pomocy medycznej. Jak ustalili policjanci, tego samego ranka podejrzany zaatakował jeszcze jedną kobietę, kopiąc ją w nogi.

Mając wiedzę o tych zdarzeniach, policjanci bezzwłocznie rozpoczęli intensywne działania, ukierunkowane na ustalenie, a następnie zatrzymanie sprawcy. Przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i w ciągu kilkudziesięciu godzin wiedzieli, kto popełnił te czyny.

27-letni wrocławianin został zatrzymany w godzinach porannych, we własnym mieszkaniu na osiedlu Popowice. Zupełnie nie spodziewał się wizyty mundurowych. Nie potrafił też wytłumaczyć, dlaczego zaatakował przypadkowe kobiety. Po czynnościach został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy umożliwił przedstawianie 27-latkowi zarzutu spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy policjantów, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. O tym, jaki wyrok za swój czyn usłyszy wrocławianin, zadecyduje teraz sąd.

Previous Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych
Next 24-letni kierowca jadąc buspasem potrącił starszą kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pomimo trwającego okresu świątecznego, oszuści nie śpią

Oszuści wykorzystają każdą okazję, aby pozbawić kogoś oszczędności życia. Przestępcy wykorzystujący metody „na wnuczka” i „na fałszywego policjanta” wybierają na swoje ofiary osoby starsze, ufne i chcące pomagać w potrzebie.

Wiadomości 0 Comments

W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który kradł kosmetyki w galeriach handlowych

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże perfum i kosmetyków o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych. Sprawca działał na terenie całego miasta, a funkcjonariusze namierzyli go w okolicy jednej z galerii

Wiadomości 0 Comments

Seniorzy nie dali się naciągnąć

W ostatnim tygodniu strzelińska policja odnotowała kilka zdarzeń, w których sprawcy próbowali oszukać starsze osoby metodą na „policjanta”, podając się za członka rodziny i pod pretekstem konieczności zapłacenia kaucji za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź