Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fikcyjną zbiórkę pieniędzy na chore dziecko i wyłudzenie około 500 tys. złotych od kilku tysięcy darczyńców

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fikcyjną zbiórkę pieniędzy na chore dziecko i wyłudzenie około 500 tys. złotych od kilku tysięcy darczyńców

Podejrzewany o oszustwo i wyłudzeniu pół miliona złotych trafi do policyjnego aresztu. Namierzyli go i zatrzymali na terenie Warszawy funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna miał wyłudzić datki powołując się na rzekomą pomoc choremu 2,5 letniemu dziecku, działając tym samym na szkodę kilku tysięcy darczyńców. Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą czynności w ramach dochodzenia wszczętego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, a dotyczące podejrzenia o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy poprzez zorganizowanie fikcyjnej zbiórki na rzekomo chore 2,5 letnie dziecko.

W efekcie tego czynu i zbiórki przeprowadzonej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, sprawca miał wyłudzić ponad 500 tys. złotych, działając na szkodę kilku tysięcy darczyńców i właścicieli portalu.

Wykonując czynności w tej sprawie, funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlokalizowali miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzewanego na terenie Warszawy, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Tam też zabezpieczono część środków pochodzących z fikcyjnej zbiórki oraz markowy sprzęt elektroniczny i sportowy zakupiony za wyłudzone pieniądze.

Zatrzymany 23 – latek przewieziony został do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna będzie doprowadzony do prokuratury. Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w wyniku tej fikcyjnej zbiórki o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Previous Dolnośląscy policjanci przygotowani do zabezpieczenia Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017
Next Zatrzymani za prowadzenie uprawy, posiadanie i handel narkotykami

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Nietrzeźwa para próbowała okiełznać auto – mieli 3,5 i 3,7 promila alkoholu

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która jadąc w takim stanie samochodem uderzyła w metalowy słup. Pasażer widząc, że koleżanka ma problemy z opanowaniem pojazdu przyszedł z pomocą.

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Areszt dla podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób maczetą

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób przy użyciu maczety. Wobec podejrzanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O jego dalszym

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Blisko 1500 porcji marihuany i nielegalna plantacja – policjanci zatrzymali podejrzewanego

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. W zajmowanym przez niego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać blisko 1500 porcji handlowych. Ponadto w specjalnie przygotowanym namiocie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź