Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany

Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany

Funkcjonariusze z wrocławskiego Psiego Pola, realizując czynności w mieszkaniu mężczyzny, który był osobą poszukiwaną, ujawnili plantację konopi. Obok zabezpieczyli wagę i słoiki marihuaną gotową do dystrybucji. W sprawie został zatrzymany 35-letni mężczyzna, odpowiedzialny za produkcję narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mówi się, że aby być dobrym policjantem, trzeba mieć tzw. „nosa”. Funkcjonariusze z komisariatu przy placu Piłsudskiego dosłownie udowodnili, że mają. Podczas czynności w jednym z domów, ich zainteresowanie wzbudził roznoszący się w powietrzu, charakterystyczny zapach marihuany. Mundurowi postanowili odkryć źródło tego zapachu.

Byli zaskoczeni, kiedy w jednym z pomieszczeń, tym w którym miała przebywać poszukiwana osoba, ujawnili stojący na środku pokoju namiot. W namiocie, pod profesjonalną lampą szklarniową znajdowało się kilka doniczek, a w nich rosły konopie.

Do każdej z roślin doprowadzone było odpowiednie nawodnienie, a obok znajdowały się pojemniki z nawozem, co świadczyło o profesjonalnym przygotowaniu plantacji.

Obok namiotu funkcjonariusze ujawnili też kilka słoików z gotowym do dystrybucji suszem. Zabezpieczyli również wagę przeznaczoną do odmierzania porcji handlowych.

Niemniej od policjantów zaskoczony był właściciel nielegalnej hodowli. Nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. Miał nadzieję, że pomoże mu tłumaczenie o rzekomym posiadaniu narkotyków tylko na własny użytek. Tak się jednak nie stało.

35-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

O jego losie zadecyduje teraz sąd. Policjanci nadal prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia całej sprawy i ustalenia czy zajmował się również dystrybucją substancji zabronionych.

Previous Studia we Wrocławiu. Nie wiesz gdzie studiować? Najpopularniejsze kierunki i nowości
Next Zaatakował policjantów podczas libacji na skwerku – został obezwładniony i zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Podpisanie Harmonogramu współpracy Policji dolnośląskiej i saksońskiej

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu gościli szefowie jednostek Policji saksońskiej, z którymi dolnośląska Policja, na co dzień współpracuje. Spotkanie było okazją do podpisania harmonogramu dalszej współpracy. Dokument podpisali

Wiadomości 0 Comments

Drukarnia online – wygoda, szybka realizacja, niskie ceny

Większość z nas w domu ma swój własny komputer, duża część osób posiada także swoją drukarkę. Dlatego niektórzy mogą być zdziwieni i zadają pytanie czy drukarnie jeszcze mają rację bytu,

Wiadomości 0 Comments

Spotkanie wielkanocne w dolnośląskiej Policji

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w Domu Klubowym Śnieżka odbyło się uroczyste spotkanie, którego gospodarzem był Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Oprócz kadry kierowniczej dolnośląskiej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź