Policyjny pies Lonar pomógł odszukać starszą kobietę

Policyjny pies Lonar pomógł odszukać starszą kobietę

Tuż przed godziną 16:00 policyjny przewodnik psa służbowego i jego czworonożny partner otrzymali od Oficera Dyżurnego polecenie wyjazdu na akcję. 90-letnia kobieta miała wyjść z domu i nie powrócić. Policję o zdarzeniu powiadomiła zaniepokojona rodzina. Policjant w stopniu sierżanta sztabowego i jego owczarek belgijski imieniem Lonar wsiedli w radiowóz i ruszyli na miejsce zgłoszenia.

Dzień był wyjątkowo upalny, temperatura w cieniu dochodziła do 31 stopni Celsjusza. Są to trudne warunki do pracy dla policyjnego psa tropiącego, ale policjanci pamiętali o błąkającej się gdzieś 90-latce. Mogła wymagać pomocy medycznej, tym bardziej, że rodzina przekazała, że kobieta choruje. Lonar ruszył zatem z policyjnej bazy przewodników psów służbowych i jak zawsze cieszył się z wyjazdu na akcję.

Na miejscu przewodnik uzyskał odzież poszukiwanej kobiety i Lonar mógł zapoznać się z jej zapachem. W okolicy było sporo ludzi, również spacerujących z innymi psami. Ślady krzyżowały się i rozpraszały. Lonar jednak z tysięcy innych zapachów, potrafił wybrać ten konkretny. Szybko skręcił w blokowisko i prowadził swojego przewodnika przez podwórka. Razem przeszli kilka ulic, owczarek cały czas łeb trzymał blisko chodnika, wąchając zapachy. Po chwili doprowadził swojego przewodnika do starszej kobiety. Nie trzeba dodawać, że była to szukana kobieta. Była lekko zdezorientowana, ale nie potrzebowała pomocy medycznej. Niestety, zgubiła drogę, dlatego policjant i Lonar odprowadzili ją spokojnym spacerem do jej mieszkania. W domu czekała już na nią rodzina, wdzięczna za szybie odnalezienie kobiety. Po raz kolejny, policyjny pies patrolowo-tropiący spisał się perfekcyjnie. Lonar jest młodym psem ale już teraz przejawia duże umiejętności tropiące. Zapowiada się na to, że pomoże odszukać jeszcze nie jedną osobę.

st. sierż. Dariusz Rajski

Previous Kiedy nie można spać - zaburzenia snu i sposoby walki z bezsennością
Next Nie wszystkie interwencje kończą się bezpieczne…

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wizja „zero” zrealizowana na Dolnym Śląsku podczas Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

21 września 2017 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – projekt Edward 2017, organizowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi.

Wiadomości 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane.

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani za spowodowanie uszczupleń podatkowych na kwotę ponad 3,5 miliona złotych

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej oraz wałbrzyskiej komendy miejskiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dokonywaniem uszczupleń podatkowych przy obrocie artykułami spożywczo – przemysłowymi. Wartość

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź