Porównywarki i portale aukcyjne – jak dużo możemy zaoszczędzić?

Porównywarki i portale aukcyjne – jak dużo możemy zaoszczędzić?

Zakupy w internecie pozwalają nie tylko na znalezienie przedmiotów niedostępnych w sklepach stacjonarnych, ale również na oszczędność. Sklepy internetowe oferują tanie produkty, ponieważ nie ponoszą kosztów utrzymania placówek handlowych i personelu. Zakupy online są również bardzo wygodne, zamówienie możemy złożyć o dowolnej porze i z każdego miejsca, gdzie mamy dostęp do internetu. Na rynku e-commerce funkcjonuje jednak bardzo dużo podmiotów, oferujących bogaty asortyment produktów. Jak wybrać najlepsze oferty?

Czym są porównywarki cenowe i serwisy aukcyjne

Porównywarka cen to rodzaj internetowego serwisu, który umożliwia porównanie ceny tego samego produktu w różnych sklepach internetowych. Dzięki specjalnym filtrom i możliwości dostosowania wyszukiwania do własnych potrzeb poprzez określenie wielu parametrów, użytkownik otrzymuje zindywidualizowane wyniki odpowiadające jego wymaganiom. Porównywarki cen pozwalają wyszukiwać produkty najtańsze i umożliwiają także sprawdzenie szybkości i kosztów dostawy. Jednym z największych plusów takich porównywarek są opinie innych użytkowników na temat sklepów, co dostarcza wielu informacji o jakości produktów i usług. Ponadto serwisy do porównywania cen zawierają informacje nie tylko o stałych, regularnych cenach, ale również o okresowych promocjach i wyprzedażach.

Serwisy aukcyjne są natomiast portalami, które pozwalają na przeprowadzanie aukcji internetowych. Sprzedawca ustala cenę minimalną za produkt, a użytkownicy przystępują do licytacji, określając ile są w stanie za daną rzecz zapłacić. Aukcję wygrywa ten, kto zaproponuje najwyższą cenę. Każdy porządny portal aukcyjny oferuje ponadto możliwość zakupu natychmiastowego po ustalonej z góry cenie, dzięki czemu z usług takich serwisów bardzo często korzystają sklepy internetowe.

Portale aukcyjne i porównywarki cen – czy to się opłaca?

Korzystanie z portali aukcyjnych i porównywarek cen jest korzystne zarówno dla klientów, jak i dla sprzedających. Sprzedawca internetowy, jak już wspomniano, nie ponosi kosztów utrzymania sklepu stacjonarnego, dzięki czemu może oferować niższe ceny. Klient natomiast nie tylko ma szansę porównać ceny w różnych sklepach, ale także wybrać najbardziej korzystne warunki dostawy, czy sklep cieszący się najlepszą opinią, dzięki czemu dostosuje zakupy do swoich wymagań.

Serwicy aukcyjne, poprzez licytacje, umożliwiaja zakup towarów po znacznie niższych cenach, uzależnionych od tego, ile inni klienci są skłonni zapłacić. Zdarza się więc, że nabywamy produkt za ułamek jego standardowej ceny. Jednak portale aukcyjne również muszą zarabiać i robią to pobierając od sprzedających prowizję, opłatę za wystawienie lub przedłużenie oferty itp. Kwoty te zazwyczaj doliczane są do ceny produktu. Dlatego czasem lepszym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki cenowej, gdzie jedyną opłatę uiszcza się za przekierowanie użytkownika do strony produktu. Pamiętajmy także, że w przypadku zakupów internetowych musimy liczyć się z kosztami przesyłki, więc zawsze trzeba brać pod uwagę całkowitą cenę produktu i dostawy.

Serwisy aukcyjne i porównywarki cen podbijają rynek e-commerce umożliwiając użytkownikom przemyślane decyzje zakupowe. Korzystając z takich serwisów mądrze możemy zaoszczędzić znaczne kwoty, szczególnie jeśli trafimy na atrakcyjne promocje lub aukcje z niską ceną wyjściową.
Wbrew pozorom portale tego typu także posiadają swoją ofertę promocyjną, którą w przypadku Ceneo znajdziemy na
https://ceneo.promoceny.pl/

Previous Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu na Dolnym Śląsku
Next Nożem uszkodził zaparkowane auta - policjanci zatrzymali podejrzanego

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mniej niż 20 proc. firm korzysta z chmury

Jedynie 29 proc. krajowych firm korzysta w swojej działalności z technologii mobilnych, 18 proc. – z chmury obliczeniowej, a tylko 8 proc. z dużych zbiorów informacji oraz ich analizy (big data) – wynika z badania IDC

Strefa Biznesu 0 Comments

Bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych wynosi 13 proc

Studia humanistyczne choć wciąż są popularne, to przyciągają znacznie mniej młodych osób niż jeszcze kilka lat temu. Jedną z przyczyn są trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, większe niż w przypadku absolwentów

Strefa Biznesu 0 Comments

Małe i średnie firmy w najlepszej kondycji od lat

Mikro-, małe i średnie firmy są w najlepszej kondycji od lat – oceniają przedstawiciele Banku Zachodniego WBK na podstawie portfela kredytowego. Sektor ten jest siłą napędową gospodarki – 1,7 mln tego typu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!