Przechwycone ponad 1700 porcji narkotyków i zatrzymany podejrzany, to efekt zacieśniania współpracy ze społeczeństwem w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Przechwycone ponad 1700 porcji narkotyków i zatrzymany podejrzany, to efekt zacieśniania współpracy ze społeczeństwem w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Dzielnicowy z powiatu lwóweckiego zatrzymał mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podjęte przez niego działania, to efekt zacieśniania współpracy ze społeczeństwem w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i sprawdzenia jednej z uzyskanych od mieszkańców informacji. U podejrzanego zabezpieczono marihuanę, z której można było uzyskać ponad 1700 porcji tego narkotyku. Mężczyzna za czyn, o który jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Program „Dzielnicowi bliżej nas”, realizowany przez Polską Policję, w znacznym stopniu zmienił formułę pracy policjanta – dzielnicowego, zwiększając jego aktywność w terenie. Spędzając więcej czasu w terenie, a nie za biurkiem, dzielnicowy jest swego rodzaju policjantem „pierwszego kontaktu”, a co za tym idzie „łącznikiem” między obywatelem, a Policją.

Przykładem takiej współpracy jest sytuacja, która miała miejsce na terenie powiatu lwóweckiego. Dzielnicowy w trakcie obchodu miejscowości Rębiszów postanowił sprawdzić jedną z uzyskanych od mieszkańców informacji. Informacja okazała się trafiona w tzw. „dziesiątkę”. Dzielnicowy zatrzymał 34 – letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który posiadał przy sobie marihuanę.

Przy współpracy z innymi funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Mirsku i funkcjonariuszami Izby Celnej ze specjalnie wyszkolonym psem, sprawdzono dalej miejsce zamieszkania zatrzymanego. Tam ujawniono kolejną, znacznie większą ilość tego narkotyku. Łącznie zabezpieczono narkotyki, z których można było uzyskać ponad 1700 porcji. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Opisany przykład wskazuje, że ścisła współpraca mieszkańców z dzielnicowym przynosi wymierne korzyści, zwiększając bezpieczeństwo w naszym otoczeniu. W komunikacji ze społeczeństwem pomaga również specjalnie stworzone i funkcjonujące aplikacje „Moja komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Policjanci – dzielnicowi zacieśniają współpracę z mieszkańcami, diagnozują problemy i realizują oczekiwania społeczeństwa w obszarze szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

Previous Policjanci wzięli udział w Powiatowych Targach Pracy oraz Targach Edukacyjnych
Next Domowa plantacja ze 112 krzewami konopi i blisko 450 porcji marihuany

Może to Ci się spodoba

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Dolnośląscy policjanci przechwycili ponad 7 kg amfetaminy o wartości około ćwierć miliona złotych – tymczasowy areszt dla jednego z podejrzanych

Przechwycenie ponad 7 kilogramów amfetaminy o wartości około ćwierć miliona złotych oraz zatrzymanie mężczyzny i kobiety, podejrzanych w tej sprawie, to efekt działań policjantów z komendy powiatowej w Dzierżoniowie i

Wrocław na Sygnale 0 Comments

NAKŁANIALI ŚWIADKA DO ZMIANY ZEZNAŃ – ZOSTALI ZATRZYMANI PRZEZ CBŚP

Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby. Wśród nich znajduje się obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz Hubert N. (31). Obaj zatrzymani mężczyźni podejrzani są o nakłanianie i wpływanie groźbą

Wrocław na Sygnale 0 Comments

Próbowali siłą zmusić pokrzywdzonego do wydania pieniędzy – trafili do aresztu

Dzięki współpracy policjantów z Jeleniej Góry, Kowar i Bolesławca doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Do przestępstwa doszło w Kowarach, a podejrzewani o jego dokonanie zostali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź